Ako má vyzerať detská postieľka?

22. máj 2021

Baby, nesmejte sa zo mňa 😂
Som tehotná prvý krát a tak som sa zmyslela, že ako má vlastné vyzerať detská postieľka?
Len matrac a prikrývka? Či aj vankúš?

malebiele
22. máj 2021

Vankus sa neodporuca mat do dvoch rokov, najlepsie ked spi babatko len na matraci 🙂 zakryte nejakou deckou alebo zabalene v perinke/zavinovacke

mamamasama
22. máj 2021

ani prikrývka 🙂 Hlavne nech je blizko teba 🙂

nika82
22. máj 2021

postielka, matrac, monitor dychu, plachta, mantinel okolo a aj prikryvka , pripadne hniezdo

autor
22. máj 2021

Ďakujem vám veľmi pekne baby! ❤️

autor
22. máj 2021

@nika82 blbá otázka opäť, ale načo slúži vlastne to hniezdo? Aby sa nejako bábätko v tej zavinovačke neprevaľovalo alebo ako??? 😅

kkovacovak
22. máj 2021

Nepotrebujete nevyhnutne hniezdo a na začiatku ani mantinel. Potom uvidíte. Každé bábätko je iné. Niektoré cestujú po celej postieľke a potom dokúpie 🙂 Na začiatku úplne stačí zavinovačka. Ale pre lepší pocit sa používa aj hniezdo aby bolo bábätko stabilnejšie. Každopádne by malo spať na tvrdšej podložke

autor
22. máj 2021

@kkovacovak ďakujem veľmi pekne za ujasnenie... ☺️

adrianasmolko
22. máj 2021

ahoj
my mame druhe babo obaja chlapci sa narodili predcasne takze aj prvy a teraz aj druhy je taky drobcek
pri prvom som hniezdo nemala teraz mam a je to lepsie
aj to babo sa citi istejsie v malom ohranicenom priestore ako hned vo velkej postielke
nas je taky drobny ze mu davam hniezdo aj do kociara inak by sa tam stratil
ked bol prvy vacsii vyuzivali sme spacie vaky ale to sa uz ozaj nezmestil do periny
takze za mna hniezdo ano
vies si ho dat popripade na gauc alebo ked budes prespavat niekde bez postielky tak babo do hniezda vedla seba na postel
dezim palce vela zdravia

autor
22. máj 2021

@adrianasmolko ďakujem veľmi pekne ☺️ netušila som vôbec na čo tie hniezda sú a načo sa používajú, kvôli čomu 😅❤️

adrianasmolko
22. máj 2021

😁🍀

andreatytler
22. máj 2021

@nika82 Fuuu... tu je podla mna prilis vela veci, ktore su nebezpecne. Sice to vyzera pohodlne ale prilis nebezpecne.
Autorka: Tu kde zijem sa odporuca toto na bezpecny spanok novorodencov. Podstatne to znizuje riziko nahlej smrti novorodencov, kedy deticky umru v spanku ci uz koli tomu ze sa zadusia ked si otocia hlavicku (alebo cele telo) do mantinelu, vankusa, alebo sa im dostane deka na hlavicku, alebo sa prehreju kedze v postielke nie je dobra ventilacia. Jasne ze ak mas monitor, tak to dietatko zachranis, ak prestane dychat, ale preco vobc riskovat. Ten spaci vak mozes zamenit za perinku prvych par mesiacov... v lete ked su horucavy, moze kludne spat len v pizamku bez perinky.

lianka123
22. máj 2021

@andreatytler presbe takto spava moj maly od narodenia

maximilie
22. máj 2021

Nekupuj ziadne hniezdo. . . Je to len modny doplnok a nebezpečný. V mnohých krajinách ho uz stiahli z predaja. V detskej postieľke nema byt absolutne nic, ani hracky...

@andreatytler presne takto to ma vyzerať 👍

maximilie
22. máj 2021
autor
22. máj 2021

Ďakujem vám baby!
No pozrite... A koľko ľudí o tom ani nevie tak ako ja... A koľko bábätiek možno už tak zomrelo ah😖

andreatytler
23. máj 2021

Tiez odporucaju ukladat na spanok na chrbatik... tiez to znizuje riziko nahlej smrti... tie hniezda sa pouzivaju aj na to aby sa dietatko mohlo dat spat na bok, kedy ho opru o ten vyyseny okraj. Pomaha to dietatkam co maju reflux.... a tiez je pravda to ze deticky sa lepsie citia v ohranicenom priestore... my sme koli tomu kupovali kolisku co bola ovela mensia ako postielka na prevyh 6 mesiacov.... ale zase je to viac penazi.
Inac toto ma strasne vela zien, ze nevie nic o starostlivosti o dieta. Ja som bola presne taka ista.😀

engynka
23. máj 2021

V postielke ma byt tvrdy matrac, plachta a to je vsetko. Vobec tie hniezda a decky a podusky tam nemaju co hladat. Zvysuje to riziko SIDS. Tiez je dobre mat monitor dychu.
Male babatko moze spat v perinke a ked uz sa zacne pretacat tak v spacom vaku. Vibec ti neni treba ani chranice. Moj to vedel najst, vytiahnut a hral sa tymi snurami = vacsie riziko udusenia
Co tuto dala fotku vyssie celu precackanu postielku presne tak to enma vyzerat. Taktiez skus porozmyslat co ma dieta v postielke robit, spat alebo sa rozptylovat?! 🤷🏻‍♀️ Ja som aj kolotoc dala prec, ziadne hracky.

akcul13
23. máj 2021

Tiez som mala len matrac s plachtou a spavala zabalena v perinke, v lete len deku. A ked bola trochu väčšia,tak som dala mantinel, aby sa netrieskala o postielku. Žiadne hniezdo som nemala, pre mna to je úplne zbytočná, bezvyznamna vec, ktora len pekne vyzera 😁

elizabet173
23. máj 2021

@lianka123 aj mne takto spávalo dieťa od narodenia, neskôr pyžamko, prikrývka a mojkáč

elizabet173
23. máj 2021

@nika82 z tej postieľky by som väčšinu vecí vyhádzala, vlastne nikdy nekúpila, dôvody tu už napísali, plus sú to lapače prachu

nika82
23. máj 2021

@elizabet173 to bol ako priklad, kazda si zariadi postielku ako chce

andreatytler
23. máj 2021

@engynka Ani my sme nemali kolotoc... syn sa toho bal... necudujem sa mu... take vseliake haky baky sa mu tam premavali pred tvarou a on od toho nemohol utiect.

bluka2
23. máj 2021

Ja som ani postieľku nemala, dieťatu aj tak najlepšie pri mame 🙂 za mňa úplná zbytočnosť a k tým doplnkom to už dupľom

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
24. máj 2021

@bluka2 ako ktorému, nemôžeš zovšeobecňovať, moje dieťa spalo najlepšie vo svojej postieľke, od štyroch týždňov celú noc. Mala som ho síce na dosah ruky, ale mal tam svoje pohodlie. A veľa mamičiek píše, že im dieťa lepšie začalo spať, ak ho uložili do inej izby. Ešte ako pármesačné. Ja by som to asi nedala, ale chápem, že ak sa dieťa budí desať krát za noc pri matke a v inej izbe raz, tak je to asi lepšie riešenie, Čo vyhovuje tvojmu dieťaťu, nemusí vyhovovať inému, sú rozdiely aj medzi súrodencami, dokonca aj medzi dvojčatami.

bluka2
24. máj 2021

@elizabet173 s tým úplne súhlasím, keď to niekomu vyhovuje, jasné. Treba výškusat. Z mojich to nechcelo ani jedno. Často dieťaťu vyhovuje to, s čím sa rodičia cítia istí, akurat citam knihu "ked dieta nechce spät" od prokopovej. Nie ze by som riesila ten problém (aj keď teda prespatu noc som pri mladšom ešte nezažila a na postieľku je už aj neskoro 🤣), mne to nevadí, hlavne, že som od narodenia v noci nevstala v noci nikdy - možno s menšími výnimkami. Iba mi tak prišla pod ruku v kníhkupectve, tak som zvedavá, či sa niečo nové naučím

elizabet173
24. máj 2021

@bluka2 Prokopovú až tak nemusím a keby aj, riadila som sa dieťaťom, to v prvom rade. Mal rád studený odchov, teda žiadna perinka, rozvalený v postieľke, rozhodené ruky, vtedy spal najlepšie, ale viem, že sú deti, ktoré najlepšie spia zaviazané v perinke, v zavinovačke, alebo nalepené na mamine, preto píšem, že je to individuálne. Keby v tej postieľke vrešťal tak, ako v tej perinke, určite by som ho tam nedržala len preto, lebo si myslím, že to ej preň lepšie. Pre dieťa a maminu je najlepšie to, čo vyhovuje im obom, bez ohľadu na to, čo si povedia iní.

bluka2
24. máj 2021

@elizabet173 mne dost pomohla jej kniha "prvorodene dieta". Aj môj je chladnokrvný, nezakrýva sa ani v zime... V podstate som chcela aj k tým vakom písať, že je to zbytočnosť, lebo nevyzerá to, že by mu nejako vadilo spat iba tak. Chorý nebýva

sruma
24. máj 2021

Autorka suhlasim s @andreatytler aj ja v krajine v ktorej zijem su taketo odporucania a prizvukuju to pri kazdej porade. Samozrejme su to odporucania, kazda si zariadi postielku ako chce. Ale tie odporucania su na zaklade nejakych faktov. Naopak ked som sa kamaratiek pytala o tomto tak na Slovensku o tom baby este ani nepoculi a dokonca ani doktori to nespominaju.

zuzanka.zuzu
24. máj 2021

maly spi s nami, najskor v zavinovacke (veeelmi odporucam zaobstarat si nemocnicne ake sme mali v porodnici, su sice drahsie ako tie nununu imidzove ale baby vyhadzuju prachy za kadejake hniezda a vankusiky za 60e a viac, miesto toho by radsej mali kupit kvalitnu termoregulacnu zavinovacku za 40e), neskor vo vaku... oboje nemas sancu "prilahnut" coho sa strasne bala moja svokra ked sa dozvedela kde maly spi