Chlapec a dievča v jednej izbe

1mina
6. nov 2020

Zaujimalo by ma kolko z vas vyrastali v izbicke chlapec a dievca spolu alebo ako sa znasaju vase deticky ? 🙂 my cakame teraz chlapceka a jedine mi beha stale po.rozume ako sa znesu 😂 na vyber nemame je len jedna detska izba ale velka tak mam ked tak v plane v.puberte ju nejako predelit aby mali ako tak sukromie... ale potrebovala by som troska povzbudit kto mate pekne spomienky na taketo spoluzitie, pretoze ja som si s mojim brachom moc nerozumela ale on je zas celkovo zvlastny typ doteraz 😂

jankalukasova
6. nov 2020

@jana_eyre_2 ano, vek samozrejme zohrava ulohu, skor som tymi povahami myslela to, ze ani maly vekovy rozdiel nezaruci, ze to bude ok. S brachom sme boli fakt uplne ine deti a do toho tych 6 rokov. Samozrejme tomu dopomohol ten klasicky rodicovsky pristup: "ides von? Zober ho na ihrisko. Ked pojdes zo skoly zober ho so sebou. Nerob to, bude revat, ze chce aj on a je na to este maly." No drbnut ma islo. Ja ako starsia som musela vsetko chapat, nehovoriac o tom, ze on ma absolutne ignoroval, ked bol so mnou a robil si co chcel. Raz mi ako prvak nastupil do elektricky, ktora sla opacnym smerom. Skoro ma slahlo. Vynadane som samozrejme dostala ja, lebo som ho mala strazit 🤦‍♀️ ale to uz je o inom.

mlska19
6. nov 2020

Ja som nikdy detskú izbu nemala - boli sme 4 ľudia v 2-izbáku. Dokonca ani svoj písací stôl, nič také. Učila som sa sediac na posteli v spálni, písala tam úlohy. Moje vzdelávanie tým vôbec neutrpelo - mám 2 VŠ. A ani psychicky ma to, zdá sa, nepoznačilo. Ale mala som sestru, nie brata, a keď som potrebovala súkromie, bolo mi dopriate. Je to asi viac o povahe ako o pohlaví - či Ti rodičia a súrodenec dajú pokoj, keď ho potrebuješ. Som tehotná, my budeme mať priestor tiež iba na jednu detskú izbu, ešte nie je ani zďaleka hotová. Chceli by sme aj druhé, no a čo ak bude opačného pohlavia? Budú sa tam musieť nejako zniesť, veď prinajhoršom tam budú len spať, sad má 7000 m2, bude kam sa ísť zduť 🙂

nika_m
6. nov 2020

My sme s mladsim bratom (1,5r medzi nami je) boli v spolocnej izbe do mojich 13r...prestahovali sme sa do domu a prve dni sme spali aj tak v jednej izbe, lebo sme tak boli zvyknuti 😂 potom ale casom prisla puberta, tak uz sme sa zacali natahovat a bolo aj dobre, ze sme uz mali oddelene izby...pri malych detoch by som to vobec neriesila este, budu sa spolu hrat a potom uvidis a poriesis to nejako 🙂