Dcérka má rotavírus. Čo mám robiť?

valiana
29. máj 2012

dcerka mi chytila pred 2tyzdnami hnacky,teploty a trvali len 4 dni samozrejme sme isli k doktorke,ale ziadne lieky nic nam nedala vraj to prejde bez liekov-a ako tak preslo a 6 dni sme boli v poriadku a presne o tyzden sme ten virus znova dostali,ale uz v agresivnejsej forme mame hnacky,teploty,zvracia a boli brusko,samozrejme hned sme isli k doktorke,ale zas nic vraj nic jej nie je a "zas"je to len nejaky virus,lenze teraz sa nam stav vobec nezlepsuje,len akurat to ze uz nema teploty ale bolesti bruska a hnacka nam stale pretrvavaju uz 7 den a len vcera ju napadlo,ze to moze byt aj rotavirus tak dnes sme zobrali vzroku stolice a mame rotavirus a na moje prekvapenie znova ziadne lieky nic,vraj jej mam davat hylak a nutrolin b-ale ja som dcerke tieto lieky podavala uz hned od zaciatku a hnacku jej to nezastavilo..lieky som jej podavala sama od seba po dohode s farmac. v lekarni,lebo nasa doktorka nam nic neodporucila!!! a teraz znova mame len cakat a mame prist vo stvrtok na kontrolu a doniest zase vzorku stolice a budeme zase cakat na "spasenie"!!!!ja som sa doktorky hned na zaciatku pytala ci to nemoze mat rotavirus,lebo mala vsetky priznaky a ona ma len odbila s tym ze to je len obycajny hnackovy virus,ale ze behom 2 tyzdnov sme ho dostali 2x tak to asi nic nezamena podla nej!!!ja som uz fakt hotova z tohto vsetkeho a max. psych.unavena....co mam robit,poradte mi?

miskakyska
29. máj 2012

@valiana my sme mali rotavírus keď mal malý rok a pol ..3 dni sme boli na infúziach...počula som,že po prekonaní tejto choroby je už dieťa imúnne voči rotavírusu..

miskakyska
29. máj 2012

@valiana a hlavne zmeň doktorku!!..takej krave by som decko nezverila,.dehytratacia jej nič nehovorí..a ak máš male dieťa,tym horšie

sisaha
29. máj 2012

@valiana chod do nemocnice

miskax2
29. máj 2012

@valiana my sme boli v tiez v nemocnici od soboty do piatku 3dni na infuzkach chudatko male dost tazko to niesla dlho bola velmi dehydrovana este ani te piatok nas nechceli pustit ale prislubila som ze budevela pit a hlavne to na co je zvyknuta nie tie nemocnicne žbrndy......určite chod na pohtovost a aj vas hospitalizuju rotavirus nieje na domace liecenie a netreba to podcenit

miskax2
29. máj 2012

nam davali v nemocnici smektu a kulisek

valiana
autor
29. máj 2012

chcela nas hospitalizovat ked dcerka mala velmi vysoke teploty aj som suhlasila hned ved je lepsie byt pod dozorom lekarov ked je teploty,hnacky,zvracanie a boli brusko,ale akosi od toho upustila,neviem preco...akurat nam pominuli len teploty,ale hnacky a bolesti bruska mame uz 7 dni...podla mna tento rotavirus uz mala dcerka pred 2 tyzdnami aj vtedy mala toto iste len jej to preslo za 4 dni-ani vtedy nam nic nedala a po 5 dnoch sa jej to teraz znova vratilo uz v horsej forme...sama od seba som jej davala hylak,nutrolin-b na hnacku ale nic nepomaha,ani dieta-lebo to nema liecene...vratim sa k nej a budem ziadat nech nas hospitalizuje a ked nie pojdem na pohotovost a tam nas hned hospitalizuju,lebo inak sa neda,doktorka je šlahnuta-vraj to ma prejst same

miskakyska
29. máj 2012

@valiana keď má také problemy ako píšeš nemusí mať zrovna rotavírus...keď má bolesti brucha mala vas poslať na sono...koľko má rokov?

valiana
autor
29. máj 2012

dcerka ma 4 rocky...boli sme aj na sone,aj na chirurgii ci nema slepak,moc v poriadku a vsetky ostatne vystreniea tiez v poriadku,preto som uz tipovala ze to bude rotavirus...na tom nam nerobila testy,len dnes po 6 dnoch ,brali sme vzroku stolice a po par hodinach boli vysledky....len nechapem preco az po 6 dnoch

nibiru
17. dec 2012

@miskakyska bohuzial imunitu neziska može ho chytit aj 10x. teraz sme sa vratili s nemocnice a v druhej vzorke zo vcera kedy už 7den zvracala bola pozityvna na rotavirusi prva v 3den infekcie bola negativna
@valiana mi sme museli na infuzie nakolko dcerka necikala a ked necika znamena to dehydrataciu ako ste prosim vtedy dopadli vratilo sa vam to este?dnes sme 8den infekcie este ma taku vselijaku stolicu ale pustili nas s nemocnice lebo vcera zacala pit celych 7dni amla infuzie lebo neprimala tekutiny max.100-300ml čo bola hroza akonahle sa jej podalo viac vracala.tiež mame dietu,probiotyka bio-gaya a vela pit.

sueh
17. dec 2012

Moje dcerky 4roky a 19 mesiacov mali rotavirus na jar. A boli sme na infekcnom, s mensou sme to zvladli a mohli sme ist vlastne domov lenze som ju kojila a tak nas tam nechali vsetky tri. Starsia na tom bola horsie a brala 5 dni infuzie az potom sa to ako tak spravilo. imunita sa neziskava zial. Ale mozem ti hned napisat ze sme naozaj ziadne lieky nedostavali len nas hydratovali takze treba davat rehydratacne roztoky a probiotika. Ak to zvladnete doma bolo by super ale ak sa to bude zhorsovat tak treba hospitalizaciu ale na posudenie stavu je tu lekarka a nie maminky cez net. Kazde dieta to zvlada inak, niekto sa z toho dostane bez hospitalizacie a niekto je tam dlho zatvoreny. Tak snad budete ten prvy pripad. Drzte sa .

lilinka81
19. dec 2012

Tak to nerozumiem ani ja 😒 .Vcera sme sa vratili z nemocnice s rotavirusom a dve dr. nam tiez povedali,nezavisle od seba,ze teraz ma protilatky a ze to uz teraz nedostane,ale vsade citam ze to moze zas dostat,!!! Preco nas zavadzaju?! Mala ma 7mes.,tiez mala len infuzky a dostala nejaku injekciu do nozicky,boli sme tam 4dni.