Gastroenterológia, Podunajské Biskupice. Mám nepríjemnú skúsenosť

katrin
30. máj 2007

Ahojte baby, chcem sa s Vami podeliť o dnešnú nie veľmi príjemnú skúsenosť. Nakoľko moji chalani majú reflux, musím navštevovať gastrenterologickú ambulanciu. Moja pani doktorka (pediatrička) mi odporučila sa objednať na gastroenterológiu v Podunajských Biskupiciach, MUDR. Bíziková. Pani doktorka ordinuje 3 dni v týždni, a to v utorok, stredu a vo štvrtok. Dostali sme termín, ten nám sestrička zrušila, pretože pani doktorka má sedenie s riaditeľom. Tak sme sa preobjednali, dostali sme termín na dnes, 8,30h. Sestrička ma ale poučila, že nakoľko sa bude robiť usg bruška, krpci nesmú jesť minimálne 3hodiny pred vyšetrením. Povedala, že môžeme prísť už o 7,30, vtedy sa už na sonografii ordinuje.

Zaparkovať sa musí pred nemocnicou, čiže deti som musela naložiť do kočíka. Detský pavilón je na druhej strane areálu nemocnice, čo znamená min. 500 m cez celú nemocnicu. Prišli sme do detského (!!!) pavilónu, kde sa nesmie vojsť s kočíkom (!!!!!). Vysvetlenie - kočík je veľmi infekčný materiál, takže kočík musíte odparkovať pred budovou (sorry, ale niekoľko tisícový kočík nechať bez dozoru v dnešnej dobe, to teda neurobím). Tak som teda na drzovku nakráčala cez niekoľko dvojkrídlových dverí (každé otvoriť, zatvoriť) do vnútra. Sestrička hneď na mňa nahučala, že prečo s kočíkom....... Obzrela som sa po chodbe a tam 4 kusy hnusných veľkých švábov.... takže kočík je infekčný, ale šváby sú v pohode 😝 😝

Nakoľko, krpci mi jedli o 3hodine ráno, tak na vyšetrení sme už boli o 07,00. Boli sme prví, takže na sono nás zobrali hneď. Krpci sa najedli, v rámci vyšetrenia. Doktorka zo sona (ktorá si tiež neodpustila poznámku o kočíku do ambulancie) nás poslala ku Dr. Bízikovej, odovzdala som papiere sestričke. Ona na to, že chvíľu počkajte, zavoláme vás. Po polhodine čakania, som sa šla spýtať, že teda čo, lebo deti musia zachvíľu jesť. Sestrička mi oznámila, že doktorka má sedenie a nevie kedy príde. Že mám čakať. Mala som len jednu porciu jedla pre deti, takže som si nemohla dovoliť čakať. Boli tam aj ďalšie mamičky, ktoré boli objednané na 08,00 a 08,15, čiže boli sme asi piaty v poradí. Podotýkam, že doktorka si objednáva na čas (prečo, neviem - keď tam aj tak nie je). Čiže som odpochodovala, bez toho, aby sme boli nejak vyšetrení u gastroenterológa. Dostali sme termín na budúci týždeň. Máme prísť okolo (!!!!) 10,00, sestrička mi ale nevie zaručiť, že tam doktorka bude.

Ešte jedna vec, prebaľovací pult je cca 30-50m od ambulancií, v prievane, pri vstupe do budovy. Tam môžete dieťa aj nakŕmiť, prípadne nakojiť. Samozrejme, ak by som sa tam postavila s 80cm širokým kočíkom, tak by som všetkým zavadzala.

Hold, poučenie pre všetkých, do Biskupíc určite choďte bez kočíka, s jedlom na celý deň a s kopcom trpezlivosti 🙄 🙄 🙄 🙄

titkovamiriam
30. máj 2007

katastrofa 😠 ,ja som tam chodila imunologicke a cely ten areal je strasnom stave,chodby plne ludi,malo miest na sedenie a tie svaby som tam stretla aj ja ako vidim za 9 rokov sa nic nezmenilo-smutne.

katrin
autor
30. máj 2007

miriam, a to sme boli v novopostavenej budove ☹ 😠 😠 😠

julkaxxx
30. máj 2007

My sa tam chystame tiez 😒 Neviem, ci mam spravne cislo na nich, lebo uz tyzden sa tam neviem dovolat. Mozes Katrin napisat tlf? Diky

titkovamiriam
30. máj 2007

katrin tak to je este horsie,hlavne ze minister zdravotnictva stale vymysla ,,chujoviny,, ☹

bihan
30. máj 2007

Fakt sila!!! To fakt stojí za zváženie zmena lekára 😒

katrin
autor
30. máj 2007

bihan, zmena lekára.. no to neviem, práve som v štádiu hľadania nejakého súkromného detského gastroenterológa, pretože na Antolskej v Petržalke som nebola spokojná s vyšetrením, na Kramáre nejdem - do tej nemocnice nevkročím, do Biskupíc už tiež nie... Viac možností v rámci BA nie je 🤐

titkovamiriam
30. máj 2007

Centrum Medifera nema?

katrin
autor
30. máj 2007

miriam, to je asi sukromne, hladam nieco... maju stranku?

titkovamiriam
30. máj 2007

www.medifera.sk hej je to sukromne,ja tam chodim k neurologicke a chodila som ortopedovi a na rehabilitacne.

titkovamiriam
30. máj 2007

aj som tam nakukla,maju tam taku ambulanciu,no neviem ci detsku,ked tak skus tam zavolat.

katrin
autor
30. máj 2007

miriam, dik, zajtra tam volam, aj ked sa mi zda, ze ta doktorka, co chodi do Medifery je z Kramarov... 😔

titkovamiriam
30. máj 2007

oni maju zmluvnych zo vselikade ,ale to super prostredie,objednaju ta necakas a hlavne jednaju s tebou ako s clovekom.

pitik
30. máj 2007

KATRIN no tak to si ma teda riadne odradila. Akurat dnes som sa marne pokusala k pani Dr. Bizikovej dovolat, na ustredni mi povedali, ze ma zle zlozeny telefon a vraj je to casto, ked to konecne zvonilo, uz to nikto nebral. Tak neviem, kedy sa tam dovolat. Co sa tyka toho kocika, tak pred 2 rokmi sme tam s dcerou chodili kvoli TBC ockovaniu a mali sme podobne skusenosti, no manzel tam s kocikom v pohode isiel, je viac asertivny ako ja...Tak teraz neviem, kam ist, preco nechces ist na Kramare? A co bolo zle na Antolskej?

melory
30. máj 2007

mi ideme na kramare k dr.hornovej...neviete nieco blizsie?

katrin
autor
30. máj 2007

Pitik, do Biskupíc ma už nikto nedostane, ani heverom.. Na Antolskej ťa najprv pošlú na usg, čo robí doktor rentgenológ. Potom ťa objednajú na ďalšie vyšetrenie ku gastroenterológovi. Na usg mi potvrdili reflux u Maťka, ktorý mi nikdy po jedle negrckal a u Miška, ktorý grcká po jedle stále ako malé šteňa, tak u neho nenašli ani jeden nález GER 😒 Dnes som sa zas dozvedela, že reflux majú obidvaja.

Do Biskupíc ma poslala pediatrička preto, že robia aj vyšetrenie usg, aj u doktorky v jeden deň (teda podľa jej informácií)

Miriam, práve na tú doktorku som počula sťažnosti 🤐

titkovamiriam
30. máj 2007

Jaj tak potom neviem poradit

melory
30. máj 2007

katrin a na hornovu?

pitik
30. máj 2007

KATRIN dakujem za odpoved, no velmi si ma teda nepotesila...Takze asi zhanat nejakeho fakt dobreho lekara...Zajtra ideme na detsku chirurgiu na Kramare, neviem presne ku komu, potom uvidime...Keby ste niekot mal dobry tip na detskeho gastroenterologa, dajte vediet

melory
30. máj 2007

somnou sa nik nebavi?/? 😀 😀 😀

katrin
autor
30. máj 2007

melory, do medifery chodi ina doktorka, tak na tú 😉

leva
30. máj 2007

Ahoj katrin..no poviem ti ze to co si zazila je dost ako sa povie silna kava.Taki ty sa trepes s dvoma malimi detmi este im ani na papat nemozes dat kvoli vysetreniu a ste objednany a cakate na vysetrenie dlho a nakoniec vas poslu domou ze vysetrenie sa nekona lebo lekarka je na niakom sedeni to je otrasneeeee 😠 ved oni neberu ohlad vobec na nic,stale maju sedenia a aj tak tam h...o vyriesia.A vzdy si to odnesie pacient a hlavne male deti.A potom ze sa na lekarov nadava,no ani sa necudujem,ved ich neni za co chvalit 🙄

zlatat
31. máj 2007

Bože baby, že šváby? Ja som tam tento mesiac ležala s Tomáškom kôli obojstrannému zápalu pľúc a veru ak som porovnala podmienky na Kramároch ( tam ma už nikto nedostane) a v Biskupiciach, tak to sa jednodhucho porovnať nedá. So švábmi som sa tam ešte nestretla. Ale to je lôžková časť.
V ambulantnej časti som už aj ja bola viackrát, nakoľko aj my chodíme k dr. Bízikovej - ja som si ju vybrala, lebo som na www.mamaaja.sk čítala chvály. Ale tie podmienky sú fakt o ničom. Hlavne zákaz vstupu s kočíkom. My tam už chodíme s malým na rukách - kočík v aute. Ešteže váži iba 7 kg. 😉
Ja som ju tiež v utorok súrne potrebovala, nakoľko mi malý ako dôsledok podania Nutrilonu Pepti úplne odmietal jesť, no ani zasvet som sa jej nemohla dovolať. Najprv nedvíhala, potom si zvesila telefón - mimochodom na ústredni mi povedali, že to robia často. 😠 Horko-ťažko som sa jej včera dovolala a po rozhovore som z nej mala zmiešaný pocit. Nechcela mi totiž veriť, že malý má po Nutrilone Pepti problémy, že ho netoleruje ( má alergiu na BKM + GER - na ten mu prišli práve v Biskupiciach) vraj určite má alergiu aj na nejakú potravinu, no ale už 2 týždne malému dávam papať dookola tie isté potraviny s malými obmenami a neboli žiadne problémy. Keď som pridala po 2 mesiacoch ( lebo sme boli na bezmliečnej diéte) mlieko, začali ťažkosti - zhoršil sa kašeľ, viac bol zahlienený a teraz má znova zápal priedušiek - určite to je ako dôsledok mlieka,alebo mu nedoliečili zápal pľúc. Z nemocnice nás prepustili skôr ako zistili, že je úplne zdravý. Týždeň po prepustení ešte vždy nemal čisté pľúca. 😕
Objednaní sme na budúci štvrtok, tak som zvedavá ako dopadneme. No ja už fakt neviem, kde mám ísť s mojím synom. Už sme boli v 3 nemocniciach a doteraz žiadny lekár neprišiel na to, prečo má tak často zápaly priedušiek, pľúc, prečo mi nepriberá, príp. ak aj priberie, tak o chvíľu to všetko schudne,...Už som fakt zúfalá. Veľakrát mám pocit, že ma lekári ani nepočúvajú a hovoria si len svoje, prípadne nás len odfláknu a nesnažia sa nájsť príčinu našich problémov.

Nahoršie na tom je, že na súkromného lekára, ktorém treba platiť za vyšetrenie peniaze nemáme. ☹ ☹ ☹

titkovamiriam
31. máj 2007

zlatat ja som na kramaroch mala Mareka po porode na patologickych novorodencoch,otras a hroza.Uz som to tu niekde aj pisala.
Ked sme sa konecne dostali domov za par dni mal ist na to vysetrenie sluchu,a ked sme sa tam dotrepali tak tam nik neordinoval-hlavne ze vsade clovek dava na seba cislo ☹ ,uz ma tam nik nevidel.tu mame vynikajucu pediatricku a ked nieco som v Medifere.Je mi luto ze mas take problemi so synom a hlavne s lekarmi 😒 .

katrin
autor
31. máj 2007

zlatat, škoda, že som včera nefotila tie šváby 😠

A keď mi niekto prezradí fintu, ako mám s dvoma 8-9kg deťmi, ktoré ešte samé ani nesedia + taška na prebaľovanie+ jedlo, ísť (môj manžel totiž pracuje a nemôže ísť zakaždým s nami) sama bez kočíka, cez celý areál nemocnice, pretože auto a kočík nechám iba v aute (nie niekde bez dozoru, aby mi ho niekto ukradol), tak to tak urobím 😀 A ešte k tomu s nimi čakať niekoľko hodín bez toho, aby som ich mohla niekde položiť 😠 😠 😠 😠 😠

Osobne, aj keď peňazí nie je nazvyš, radšej zaplatím niekomu, ako by som mala niekoľko hodín trápiť svoje deti a budem radšej žiť na rohlíkoch a bambino syre celý mesiac 🤐

katrin
autor
31. máj 2007

ešte jedna vec, dnes som sa dostala k tomu, aby som si prečítala taký papier, čo mi dali u Dr. Bízikovej, citujem:

"GER (reflux) sa častejšie vyskutuje u detí predčasne narodených, u detí s neurologickými ochoreniami a tiež je častejší u detí s chronickým pľúcnym ochorením. Zvýšený vnútrobrušný tlak pri obezite, zápche a nadmernom objeme potravín tiež napomáha vzniku GERu. Jeho rozvoj ovplyvňujú aj tučné a korenené jedlá a sýtené nápoje ako Coca-Cola (!!!!!!) " - pardón, ale kde dieťa, ktoré sa práve narodí, príp. má pol roka a začína s príkrmami pije Colu, príp. je tučné a korenené jedlá 😕 😕 😕

melory
31. máj 2007

normalne uvazujem ze ani na to vysetrenie nepojdeme, ved nechcem aby do neho strkali hadicky len kvoli tomu ze se "spagetka"

sue
31. máj 2007

Katrin a nemôže byť táto veta pri deťoch kojených ktorých maminy papajú tučné korenené jedlá a pijú Colu? ...lebo inak sa to pochopiť ani nedá... 😕

katrin
autor
31. máj 2007

Sue, myslím, že toto sa týka detí, nie matiek ..

ďalšia múdrosť je:
Stravovací režim: častejšie kŕmenie menšími dávkami a obmedzenie sladkých jedál ....... 😕 (moji ešte nič sladké nejedli, dokonca ani ovocie, jedia len zeleninu)

sue
31. máj 2007

Katrin 😕 hmm...na to ťažko nájsť odpoveď... to je asi ako upozornenia v návodoch na použitie - nedávať mačku do mikrovlnky a podobne (po skúsenostiach s väčšinou USA zákazníkmi) len neviem prečo sa to dostalo až k medicíne... inak si viem predstaviť tvoje rozčúlenie a údiv... 😔

babulka
31. máj 2007

Melory, Dr. Hornova je fajn, raz som u nej bola, ked zastupovala "nasu" gastroenterologicku na Kramaroch. My sme chodili k Dr. Kosnacovej, tu mozem velmi, velmi odporucit, aj ked system je taky, ze objednas sa na konkretny den, nie na hodinu. Ale vzdy sme tam cakali max. hodinu aj s vysetrenim a odbermi, takze sa to dalo. Pristup bol mimoriadny, citlivy...tiez sme mali GER, potvrdeny UZV ako "vyznamny", ale uz po nom ani stopy, aj vdaka rezimovym opatreniam 😉 Uz nas aj vyradili z kontrol, nemusime chodit, takze aj takyto pristup sa mi paci - ked netreba, naco by ste chodili, len ak by bolo nieco.
Kramare su Kramare, je to tam stare komousske, vela ludi na jednej chodbe, ale zas mne ide o pristup a starostlivost lekara, nie o to, ci a a ako su vymalovane steny, to aj tak moj maly neoceni.