Hnisavá angína spojená so zvracaním u 6 ročnej

slniecko101
30. dec 2011

Kočky,prosím poraďte mi, moja 6-ročná dcérka má hnisavú angínu, berie atb Penbene,už 3.deň má horúčky do 39,4st.,na ne jej dávam Nurofen,ktorý účinkuje max.3 hod. a ani jej úplne nezrazí teplotu. Pridružilo sa nám k tomu zvracanie, väčšinou hlienov, keďže len pije a neje, za posledné 2 hodiny 2x ☹ a v kuse chodí na veľkú potrebu, zatiaľ to nie sú hnačky. Dnes sme boli odniesť na vyšetrenie moč - obsahuje krv, zatiaľ nemáme výsledky z laboratória. Dcérka plače, sme z toho úplne zúfalí. Máte s tým nejaké skúsenosti?

zdenda6
30. dec 2011

ahoj!môj syn má 2 roky a týžden sme maly zápal močových ciest ateraz máme angínu už 4tvrtý den má teploty 39,4 berie už druhé antib. tiež som s toho zúfalá robím mu zábali alebo vlažný kúpel mám aj sirup aj čípky nurofen dávam mu to na striedačku čakám kedy konečne zaberú anti. doktorka povedala že na 4 deň no...zatial to tak nevizerá

latvia
31. dec 2011

@slniecko101 kup jej v lekarni tantum verde sprej, ma lokalne anesteticke ucinky a zaroven dezinfekcne, takze ked vystriekas hrdlo, do par minut jej ciastocne umrtvi bolest a moze sa najest, tak jej nieco kasovite daj papat, nech nie je hladna. nurofen striedaj s paralenom, minimalny odstup medzi jednotlivymi davkami ma byt 3 hodiny.samozrejme vela pit, ak ma aj zapal mocovych ciest tak nech infekciu vyplavi. mozes jej davat aj nejake antihistaminika - fenistil kvapky, zodac alebo cokolvek proti alergii, zmiernuje opuch a zapal. a dufam ze doktorka vzala aj krv na vysetrenie - krvny obraz, CRP - ci je to vobec bakterialny zapal, lebo hnisave nepekne anginy robi aj infekcna mononukleoza, ale je virusoveho povodu...

tehua
31. dec 2011

mozno to bude odveci prispevok, ale ja si presne v tom veku pamatam, ako som prezivala hnisavu anginu + zvracanie ja. ohladom liekov ti uz neviem poradit, ale skusim nieco ine: bud s nou co najviac. nechcem ta strasit, ale tento stav, hlavne to zvracanie byva uz dost bolestive a dieta ma z toho uzkosti. najviac jej pomozes, ked ju budes podporovat a povzbudzovat, ako to len pojde, nech sa neboji a tak. prajem vela sil celej rodine

dena69
31. dec 2011

jednoznačne zmeniť atb...nám pri hnisavej angíne tiež nerobil dobre tri dni sme sa trápili pokaždé vyvrátili vysoké teploty a pod.zmenili sme penbene za SUPRAX a hned sa ulavilo.berie sa raz za 24.hod.je príjemne jahôdkový a už po prvej dávke konečne prestali teploty a prespal noc.

katja78
31. dec 2011

@slniecko101 - dali ste vzorku moču aj na mikrobiologické vyšetrenie? Trvá tak 2-3 dni, kým z kultivovania niečo vylezie (ak teda spolu s angínou je aj infekcia močových ciest, alebo až zápal obličky, čo už by bola vážna vec). Ak vám kázala doktorka vzorku odniesť, treba si po tých 2-3 dňoch zavolať na mikrobiológiu, ak ostanú "pôdy sterilné", infekt na močových cestách nie je a postupujete správne (teda na hnisavú angínu je liek voľby PNC).
Ak sa niečo vykultivuje, nejaký bacil, zašla by som ešte raz k lekárke, možno bude treba vymeniť ATB (ak by tie vykultivované z moča neboli citlivé na PNC, to sa pri mikrobiologickom vyšetrení tiež zisťuje).
Staršia mala nedávno podobný priebeh, ale opačne, najprv infekt močnových ciest, bacil odolný na Biseptol (liek voľby na infekty močových ciest u detí), lekárka ho zmenila na Zinnat (na ten bol bacil v moči citlivý), ale pridal sa kašeľ a soplík, zrejme z virózy.

angellinka
1. jan 2012

@slniecko101 asi ta potesim,aj nam zaberaju Atb az na stvrty den,takze treba to naozaj vydrzat.A to vracanie pri angine,moze byt z hlienov....atb nikdy nezaberu hned po prvej davke,tak ako ti tu pisu.Kym nastupi ucinok min 48 hod od podania,u nas je to fakt na ten stvrty den.Drzim palce!!!

slniecko101
autor
1. jan 2012

Kočky,ďakujem za rady a podporu...už je to lepšie...atb na 4.deň večer zabrali (volala som s dr, tak nič meniť nebude a na zvracanie jej mám niečo dať), použila som aj "recept starých materí" a balila som jej hrdielko do plienky potretej kačacou masťou...po lyžičkách minerálku s vyšším obsahom minerálov, nakoľko rehydratačný roztok ihneď vyvrátila a zabralo aj cocculine...bohužiaľ krv ani výter jej nebrali..na môj dotaz, že počas 6 týždňov je to už 3.krát hnisavá angína, mi dr predsa len prisľúbila (!),že potom zoberie výter celej rodine (hurá), moč sme dali na rozbor...
Prajem vám všetkým šťastný a úspešný Nový rok a hlavne veľa veľa zdravia 🙂

baruskas
8. okt 2013

🙂 @latvia odstup medzi účinnými látky musí byť mmin. 4 hod. ( brufen, paracetamol) ale ked len burfen tak musí byť min. 6 hodín. Aj ked sa kombinuje sirup, čapíky... A pri ATb nezabudnite na rpobitoká...mne sa osvedčila Biogaia. brali sme aj nutrolin b a linex baby a hnačky boli aj tak. po biogaii nie a mávajú aj vo forme cuckacých pastiliek..Dcéra bola chorá každé 2 mesiace...takže vás plne chápem...od 7 mesiaca po vybratie nosných mandlí máme pokoj...A vždy s vysokými horúčkami.takže vždy u nás lieky ,zábaly a coca cola( po lyžičkách) ked vracala.Väčšinou deti grcajú aj z nurofenu (skúste iné) veľa je sirupov na trhu.Mne sa o osvedčilo...ked dcéra mala horúčku dala som nurofen a grcala o sto šesť...teraz jej dám pralen a nič... 🙂 od grcania máme pokoj.

latvia
8. okt 2013

@baruskas nie je to striktne pravidlo. videla som uz aj kombinaciu paralen s nurofenom naraz. nehovoriac o tom, ze paralen sa moze davat kazde 3hod.

baruskas
8. okt 2013

vážne??? 😀 tak klobúk dole..zahrávať si so zdravím dieťaťa,robím v zdravotníctve a to je dosť silná káva.. 😨 .čo si napísala..robím totiž v zdravotníctve pri deťoch,kde pravidelne podávame lieky proti teplote a bolesti...treba si prečítať pisomné informácie na letáčiku pre laikov...http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/par... a nurofen sirup tam je zložka ibubrofénu...takže kombinácia paralen nurofén každé štyry hod., a paralen paralen každých 6 hod....nurofen to isté...inak dieťaťu hrozí "odpálenie" obličiek...a je veľmi utlmené ked utlmiť tak promethazinom....alebo fenistilom...to sa smie!

zany555
22. nov 2015

@baruskas a čo mám prosím robiť v prípade, že použijem kombináciu paralen nurofen po 4 hodinách keďže má pretrvávajúce vysoké teploty a dieťa mi nurofen po pár minútach zvracia.Ako mu mám zraziť teplotu potom, keď neviem či ten liek v ňom zostal a či vyvrátil aj ten.(nezvykne mi zvracať z nurofenu máme angínu spojenú s vracaním)

katrin21
22. nov 2015

@zany555 mozes dat este zabaly , plachta namocena, alebo uterak velky vo vlaznej vode dookola tela od pazuch po kolena.. na to obalit suchym a menit po 10 min.... ak ma ruky a chodidla studene, zabal dat nesmies.. ak ma teple, moze....
, ale ak ti zvracala hned po podani sirupu, tak v nej nezostalo z neho takmer nic.... takze mozes dat polovicu davky znova podla mna....

dari226
22. nov 2015

skus dat cipky miesto oralnych liekou na horucku a bolest,vela pit a ked vracia tak aj prirodny jogurt jest alebo tvaroh kvoli zaludku a chladne ovocie moze byt rozmixovane to maju deti radi ked nevladzu hltat alebo zmrzlinu lepsie ako nic 😉

baruskas
22. nov 2015

@zany555 ako pisala @katrin21 ak ti zvracala hned po podani nevstrebalo sa nič...daj radšej čípok...ako piše @ dari226. Ja osobne vždy mám radšej čipky ako sirupy pri horúčkach,lebo viem že 100% zaberu....do 2 až 3 rokoch je to istota...mne mala vždy grcala o nurfene pom. ..

katrin21
22. nov 2015

@dari226 jezis, ked dieta vracia tak nic mliecne praveze..... 😝 😝

dari226
22. nov 2015

ta kto hej to som blbo napisala sorry,ked sa vracia tak tie probiotika po tom ako sa ma uz dobre na doplnenie. jogurt biely a tak nie ked prave vracia