Má sa brať novorodencovi krv?

zuzka78
5. feb 2008

ahojte, chcem sa spytat, ci mate niektora skusenosti, ze v ramci poradne v prvom mesiaci babetku beru krv na krvne testy, krvny obraz a pod. Kamoska totiz bola u lekarky a ta jej malemu hned brala krv. maly bol samozrejme v strese. Najhorsie je, ze ked prisli vysledky, lekarke sa nezdali a chce odber opakovat. nasa lekarka o ziadnom odbere krvi nikdy nehovorila, tak neviem, ci nieco zanedbala, alebo je kamoskina lekarka moc aktivna...

hajajanka
14. mar 2013

@zuzka78 Tvoja kamoska by sa mala predovsetkym spytat lekarky, aky je dovod na odber krvi. Darmo to zistujes tu na konovi. Urcite na to lekarka mala dovod, len ta tvoja kamoska sa nepytala 😕
Krv sa dietatu berie aj z ruky, miesto odberu zavisi od stavu ziliek. Sestricky aj pediatri maju dostatok skusenosti s odberom krvi, takze ci pichaju dieta do hlavicky alebo do ruky, dobre vedia, co robia.

@funa Odber z hlavy je normalna procedura, pretoze prave tam su lahko dostupne zily, z ktorych sa da obvykle lahko a bezpecne odobrat krv. Neboj sa, nepichaju decko do mozgu 😀 😀 😀 😀 😀

Ked idete s dietatom k lekarovi, PYTAJTE SA, PYTAJTE SA, PYTAJTE SA!!! Potom tu vypisujete a aj tak z toho mudrejsie nebudete. Milion deti - milion dovodov odobrat krv.

petrisorka
14. mar 2013

Ja som sa tento tyzden na poradni dozvedela, ze malej ked sa narodi, urcite budu brat krv, na zistenie RH faktoru, kedze ja mam RH-. Keby mala RH1+ musia mi pichnut injekciu. Nic z toho nerobim, co je treba to je treba 🙂

zuzka78
autor
14. mar 2013

@hajajanka dakujem za tvoj mily koment, ale skus si vsimnut aj datum. Moja otazka je 5 rokov stara...

hajajanka
15. mar 2013

@zuzka78 No, nevsimla som si 😀 Ale ved som nenapisala nic, co by nebola pravda, nie?