• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte skúsenosti s Cytomegalovírusom u detí?

15. apríla 2017 
@sasie okrem sluchu má aj dmo, výrazne zaostáva za vrstovníkmi. Ano chodíme do komory stále, teraz v júli sme chodili do trenčína každý deň počas troch týždňov, aj tam majú komoru a mohli sme tam ostať dlhšie a začiatkom septembra ideme na kontrolné vyš.sluchu tak som zvedavá či sa tam niečo udialo
14. aug 2014 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saxana123 joj no dufam ze budu len dobre spravy! A to dmo to sa da dajako upravit, ze mozno ze rovesnikov dobehne alebo? A neni to, ze je pozad oproti rovesnikom, sposobene tym sluchom? Vies ze nema dmo ale ze proste tym ze horsie pocuje mu niektore veci proste nejdu podla tabuliek
14. aug 2014 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasie nie nie je to sluchom. Miško je hypotonik od narodenia a preto mešká vo všetkom. Jemu každý vývojový mílnik trval raz tak dlho ako zdravým deťom. sedel sám v roku,, chodiť začal v dvoch ...so sluchom súvisí rečové zaostávanie
14. aug 2014 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saxana123 aha, rozumiem. A on zaostava v pohybe hej? Co sa tyka reci a inteligencie je vsetko ok?
To je strasne ze za toto moze cmv! A tebe sa to prejavilo normalne v tehu horuckami a vysevom? Ci si ani nevedela ze to mas?
Mi to pride rovnaka srajda ako ruzienka proti ktorej sa ockuje
14. aug 2014 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasie ja som vôbec netušila že niečo mám, ja som nemala najmenší problém. a čo sa týka inteligencie je v pohode, zodpovedá dvom rokom, rečou zaoostáva, nespája napr.ešte vety, čo iné deti už vety v pohode dávajú v dva a pol roku. ale trénujeme na logopédii, chodí k nám surdopédka, ale to nepripisujem cmv ale strate sluchu. Miško má napravo strednú a vľavo ťažku poruchu sluchu.
15. aug 2014 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saxana123 ty si sa to dozvedela az ked sa maly narodil? To je drsne ze vlastne ti nic nie je ale v skutocnosti je. Ah...
Ten sluch sa bude dat nejako zachranit? Ci sa da iba udrziavat take stadium ako je teraz?
15. aug 2014 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...moj synček dostal cmv56000kopii ako 8mesačný,nevieme z čoho ale mal k tomu utlm kostnej drene,tažku trombocytopéniu/nemal dosť krvnych doštičiek/takže to vypadalo že má leukemiu.zalialo mu vodou bruško aj plucka,vyzeralo to veľmi kriticky,odvodnili ho vzali vzorku kostnej drene,leukemia sa vyvratila,dostal antivirotika,2mesiace v nemocnici,potom doma pokračoval v liečbe Valcytom,k tomu dalšie lieky na srdiečko lebo mu ho choroba oslabila,na krv,probiotika a prebiotika.V 11mesiacoch začal mať nežiaduce učinky hnačky a tak mu lieky vysadili.po mesiaci mu vzali kontrolny odber a virus sa zaktivnil mal200000kopii,po dalšom mesiaci len 30000kopii,samovolný ustup,teraz čakame čo dalej...mame rôčik v tele veľa transfuzii,plaziem,trombocytov,každý mesiac dostáva infuzne kiovig na imunitu,bojim sa každeho dalšieho dna...ale malý je bojovník a ja mu verím že to prekoná.. :slight_smile:
13. mar 2015 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kočky ,dlho som nepísala - tak len pre info , i moj druhý syn má v tele CMv , zrejme este neaktívny,ale má ho v tele
14. mar 2015 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pre uplnosť mal syn ...

CMV :
IgG 151,9
IgM 0,11
14. mar 2015 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka ahoj, prosim ta ako ste pokracovali s lymfocitmi? Sym rok a 8mesiacov ma stale okolo 60%, aj cmv mu zistili, igm 0,20 igg 120. Nevies ci lie lymfocity mozu mat nieco s tym spolocne? Ma to od narodenia, cmv mu zistili v septembri....
Dakujem
14. apr o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
neviem,je tomu už 8rokov a krv mu bravali aj minule,ale nikto nic nehovoril
15. apr o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok