Cytomegalovírus - poškodenie dieťatka

matilda72
11. dec 2015

Dobrý deň. Mala by som otázočku. Pred časom som bola na potrate, zistené deformácie plodu. Dnes mi zistili, že som prekonala cytomegalovirus a ebv vírus. Mal stým niekto skúsenosti. mohlo toto ochorenie tak vážne poškodiť dieťatko, že sa mu prestali vyvíjať končatiny, resp. boli tam závažné deformácie??? Ďakujem

bianca
11. dec 2015

@matilda72 CMV a EBV prekona takmer kazdy clovek ci uz o tom vie alebo su bezpriznakovo zistene protilatky

matilda72
autor
11. dec 2015

@bianca ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá. S manželom pátrame po príčine. Pretože v 16 tt. bolo všetko v úplnom poriadku a zrazu o mesiac, dieťatku chýbali kosti od kolien, nemalo klby a dokonca patologická zlomenina stehennej kosti. prvé výsledky s genetiky dopadli dobre a čakám ešte na ďalšie. Už by sme tak radi vedieť čo sa nášmu vytúženému drobčekovi stalo, že niekedy vidíme príčinu aj tam kde možno nie je. ale dakujem za odpoveď

katrin21
11. dec 2015

nie je mozne, ze v 16tt bolo OK a neskor nie.. kosti nezmizli.. akurat to v 16tt asi nebolo vidiet...
Pricinu takto nezistis, asi jedine ta genetika ti da odpovede...

dzudka
11. dec 2015

@matilda72 ano mohlo to sposobit cmv virus ak si ho prekonala v tehu aktivnu formu ked si viac o tom precitas najdes tam presne zhruba tie dg co sa stali vasmu babetku plus hluchota slepota a nevivinute casti koncatin..... Bohuzial cmv vie sposobit aj toto a napr ked ma clovek oslabenu imunitu tak aj dospely ma problemy..... Aj s krvou aj s inym pecen slezina, ja som prekonala viac krat a nakazila sa odo mna dcerka ked mala 5t nevedela som ze to mam a mala tazku trombocytopeniu s krvacaniami do tkaniv.

... Nastastie je ok

Aj syn mal horsi priebeh teraz v lete chytil mononukleozu EBV a des horucky pecen slezina zle testy zas trombocytopenia...vyssie hepatalky bolesti brucha hrdla des.....
Ja som od neho chytila tiez EBV velka unava a bolest hrdla ostatne ok.
.. Imunitu mam v tahu

matilda72
autor
11. dec 2015

@katrin21 kiežby dala genetika odpoveď. ale ochorenia ktoré predpokladali, že by to mohli byť oni sa bohužiaľ alebo chvalobohu nepotvrdila. takže vyzerá to tak , že genetikov to nebolo. No keď sme boli na špeciálnom sone v BB tak čo sme videli na ultrazvuku nenasvedčovalo, že by dieťatko nemalo nožičky, lebo kopkalo ako o dušu a ešte sa nám aj točilo zadkom, keď sa lekár chcel pozrieť na pohlavie, celé telíčko premeral. A v 20 tt v martine nám zistilo toto. takže to nikomu nejde do hlavy čo sa vlastne stalo.

matilda72
autor
11. dec 2015

@dzudka ďakujem za odpoveď. mám ísť na infekčné tak sa uvidí, pretože cca v 3. 4. mesiaci som mala obdobie keď som sa pár dní cítila akoby som mala chrípku. tak ma napadlo či som to nemohla prekonať. kedže testu ukázali, že to už nemám len som to prekonala.

katrin21
11. dec 2015

kazdopadne ti odporucam ist na biorezonanciu... Najdi si niekoho s pristrojom Diacom .. od Zapperu... preskenuje ta a ak mas CMV, EBV, alebo adenovirus apod. tak to zisti a na par sedeniach zlikviduje...
Inak na toto je skvele aj koloidne striebro ( napr. od mesosilverna nete ) , uziva sa vnutorne a tieto pliagy vie pekne znicit + by som pridala kludne aj SAMENTO a CITRICIDAL.. kupis na hoogle.sk napr.
Ja som chodila na bioreznonanciu, na dva rozne pristroje k dvom roznym ludom.... mala som v sebe vselico. aj EBV, aj adenovirus a x inych...napr....
ale to ma vela vela ludi a nemusi mat ziadne priznaky, ale moze sa to prebudit pri oslabenej imunite a vtedy ozije a utoci....
Takze prevenzivne sa skus preliecit, zvysit imunitu tymto a potom mozete skusit dalsie babatko. Prajem vela zdravicka 🙂

matilda72
autor
11. dec 2015

@katrin21 dakujem za radu. počula som to tom niečo. celkovo mávam zlú imunita počas tehu som mala 2 krát nádchu. už som opäť začala behávať a otužovať sa a skúsim aj iné alternatívy. ďakujem

dzudka
11. dec 2015

@matilda72 da sa to zistit len z telicka babetka ci nemalo cmv virus

matilda72
autor
13. dec 2015

@dzudka Veď už netrpezlivo čakáme na výsledku pitvy. Ak sa to zistí tak budeme na tom na 100% ale ak nie tak to možno bola len zhoda náhod. Pretože aj genetička nám povedala, že tie ochorenia, ktoré sme mali mať a 2 sa zatiaľ nepotvrdili, je malá pravdepodobnosť, že sa to bude opakovať, a že by sme boli prenášačmi génu. Ale uvidíme :D

thea77
13. dec 2015

@matilda72 ahoj. Moje stvrte tehotenstvo skoncilo v 9TT...mala som aktivny cmv a mala som aj herpes v tom case. Moje piatu tehu skoncilo rovnako...v 9TT...zasa som mala herpes...aj ked by som uz mala byt imunna s protilatkami voci cmv...no na genetiku este len cakame...

matilda72
autor
14. dec 2015

@thea77 ahoj. to ma mrzí, snáď sa príde na to čo to spôsobila. Ak sa môže opýtať bol to spontánny potrat. U nás bolo všetko ok. až do teraz. ja som žiadny herpes nemala, len som 2 krát prekonala nádchu, bolelo ma aj hrdlo a ak si dobre pamätám tak v 3 mesiaci som mala dva dni zvýšenú teplotu. Bola som dnes na infekčnom tak mi naordinovala tabletky tak uvidíme. No a ak máš protilátky na cmv, to znamená, že si to ochorenie prekonala. Ale nikdy sa s toho nevyliečiš. A pri týchto vírusoch je najhoršie to, že keď máš oslabenú imunitu, tak sa vírus prebudí a zaútočí. A keď, je žena tehu tak má imunitu slabšiu a vtedy môže vírus zaútočiť. Tak ako to bolo pravdepodobne náš prípad. Takže ak plánujete ďalšie bábo. tak sa treba prečistiť, nadopovať telo vitamínmi, jednoducho naštartovať imunitu. a v tehu neochorieť :D no mi na genetiku čakáme tiež a aj na pitvu tak uvidíme, či sa naše tvrdenia potvrdia. tak držím palce nech vám to vyjde. a nech si skoro fit :D

thea77
14. dec 2015

@matilda72 prve tehu sa vyvijal len zltkovy vak ak si dobre spominam (to je uz vyse 12rokov dozadu), druhe tehotenstvo som uspesne dokoncila s duphastonom...mam 10r. dcerku, tretie tehu som krvacala...vtedy vobec nezistovali...co sa stalo, ani pri prvom, ani pri druhom potrate, stvrte a piate tehu v 9 TT missed ab....hematologia nasla nieco v mojej krvi...ale vraj to netreba riesit...(asi zmenim lekarku), parovu genetiku mame v poriadku...jedine co vyskocilo bolo to cmv aktivne...co som presvedcena, ze zabilo nasho stvrteho anjelika...a toto piate...urcite som mala oslabenu imunitu (a to nepijem alkohol, kavu ani cola colu, nefajcim, cvicim trosku, stravujem sa normalne...proste ziadne extremy), ked sa mi vyhodil herpes cez pol pery...ale na cmv mne tentokrat krv nebrali...lebo mam mat uz protilatky...tak uvidime o mesiac z genetiky babatka...co zistia...ak vobec nieco zistia...som velmi smutna, lebo som verila, ze tentokrat to vyjde...a nic :(

matilda72
autor
14. dec 2015

@thea77 viem si to predstaviť. aj keď u nás to bolo len druhé tehu aj tak to bolo ťažké. mne bolo povedané, že sa vírus nikdy nezbavím, a že mám proti tomu protilátky ešte nič neznamená, pretože pri oslabenej imunite, vírus prepukne a útočí a môže sa to prejaviť len bolesťou v krku alebo zvýšenou teplotou. Ja tiež nepijem, nefajčím, kávu nepijem už skoro rok, chodím behať, aerobik a teraz joga, myslím že sa stravujem normálne, žiadne diety, hladovky ani prežieračky, a ak nemám do roka 3 krát urologické, gynekolické a iné zápaly tak to nie je rok. Ale ako som tomu neprikladala nejakú dôležitosť a zrazu mi lekár povie, že najlepšie riešenie je potrat pre man ale aj pre dieťatko. a neboj dáme sa do poriadku a určite to vyjde len musíme veriť. :D

zuzu_la
18. mar 2016

@thea77
@matilda72 chcem sa spýtať, ako dlho trvala liečba na CMV? Tiež mi diagnostikovali tento vírus a bol príčinou potratu. Nemala som žiadne príznaky. V pondelok idem na infekčné. Chceli by sme mať ešte dieťa, po akej dobe ad liečby Vám povedali, že môžte pracovať na dieťatku? Počas tehotenstva sa matka viac sleduje?

matilda72
autor
18. mar 2016

@zuzu_la no mne to bolo zistené až po potrate, a ti mi zistili len to, že som to prekonala ale ešte stále nie sú výsledky z pitvy takže ťažko povedať. no mne obvodná povedala, že to už mám preliečené a na infekčnom, že by nemal byť problem otehotnieť no a sledovať, ťa asi veľmi nebudú, musíš sa dať dokopy naštartovať imunitu a niekde som čítala, že ak už máš v tele protilátkz, ktoré sa ti po prekonaní vytvoria tak na 99% by to dalšie bábo nemalo postihnúť. vieš, ja som bola na umelo vyvolanom pôrode. lebo maličká bola deformovaná ☹ no a mne teraz ešte zistili nejakú krvnú mutáciu a nábeh na upchávanie ciev, takže maličká sa mohla presta vyvýjať z toho. moja viem čo prežívaš a veľmi ma to mrzí ale neboj bude lepšie určite. držím vám palce 😉

thea77
25. mar 2016

@zuzu_la ahoj, prepac, nebola som tu dlhsie...cmv v krvi zostava stale, len uz sa ti vytvoria protilatky takze dalsie tehu by si mala zvladnut prirodzene, ale trvaj na kontrole krvi...a ak by si bola chora...mala oslabenu imunitu...tym skor sa.nedaj odbit lebo je to drahe vysetrenie vraj a preto ho moc nechcu robit.. ja zial som pripad, kedy z piatich tehu mam jedine zivo narodene dieta, dnes uz 10rocne, z druheho tehotenstva...o posledne som prisla v decembri a citila som sa vkuse chora a na ustach som mala herpes... a cmv je herpesovity virus...takze som zacala brat imumosan z hlivy ustricovej a klop klop..zatial som odvtedy chora nebola ale ani som zatial neotehotnela...velmi dlho som po kyrete nemala MS...az 77 dni... dosiel az po vyvolavacke...a teraz skusame...ale nevzdavam sa...

mircalla
25. mar 2016

@matilda72 je mi tovelmi luto. zial neviem ti velmi poradit, ale CMV testy mi robili nakolko sme mali darcovske vajicka a v aktivnej forme (nie prekonanej) to moze byt nebezpecne. Krvna mutacia - to ma dnes uz ozaj vela zien - berie sa v tehotenstve fraxiparin, neviem ci to mohlo sposobit toto - skor to moze sposobit potrat v skorsom stadiu tehu, nemyslim, ale nie som lekar. vedela by som ti ale dat kontakt na 2 lekarov, ktori by ti vedeli pripadne tvoje dotazy zodpovedat - jedna hematologicka a co sa tyka CMV jeden lekar v Brne (mam na neho mail, a on naozaj aj odpise). Drz sa

matilda72
autor
25. mar 2016

@mircalla ahoj 😀 no ja si ťažkú hlavu z tej krvi nerobím, viem, že to má veľa žien. no u nás bolo to že ked som bola na sone v 16- 17 tt dieťatko bolo aktívne a hlavne v poriadky, nedalo sa dr. ani poriadne premerať ani kuknúť či je chlapec a či dievča. no a potom som bola na sone v 20 tt. a už dieťatko sa len tak prevaľovalo a nehýbalo vôbec nožičkami a zistila sa aj zlomenina. dr. povedal, že to vyzerá akoby sa z ničoho nič zastavil vývoj. no testovali ma na gen. poruchu, ktoré sa zatiaľ nepotvrdili ale jeden test stále ešte nemáme a to je lámavka kostí. no a ten cmv to bol tiež prepoklad podľa mojej obvodnej a tiež to nemáme podložené lebo sa mi zistili len protilátky no ale ja som si sppomenula, že ked som bola cca v 3 mesiaci mala som jeden den zvýšenú teplotu a cítila som sa asi 3 dni akoby som mala chrípku. takže aj tam je možnosť, že bábo bolo napadnuté infekciou. ale kedže stále nie sú žiadne výsledky takže sú to len dohady ale ohľadom toho cmv by som sa rada popýtala aj iného odborníka ak máš kontakt 🙂 a díky za rady a povzbudenie

mircalla
25. mar 2016

@matilda72 mas IP

matilda72
autor
25. mar 2016

@mircalla díky 🙂

peterajova
8. apr 2016

Dievcence my sme s manzelom prisli o chlapceka v 22 tt pre cytomegalovirus. Tiez som si ho musela odrodit a tiez do 20 tyzdna bolo krasne a vsetko v poriadku a zrazu... Ja viem, ze by som Vas mala povzbudit, ale uz nikdy by som si ho nenechala vziat. Ja viem, ze to je egoisticke odomna. Uz je tomu viac ako dva roky a boli to stale. Tak velmi mi chybalo, ze som len plakala a chcela zomriet, citila som sa prazdna. Mna vtedy zachranil manzel. Od tej doby sa nam nedari mat dalsie dietatko. Nas syn bol z IVF. Akurat teraz som 7.den po druhom KET, tak sa snazim mysliet len pozitivne.
Kazdopadne kazdej matky co toto prezila mi je velmi velmi luto a prajem len vela sil a casu, ktory ma liecit a hlavne aby coskoro vam nieco male a krehke znova vycarilo usmev na tvari.

mircalla
8. apr 2016

@peterajova drzim ti palce, nech ti to vyjde, ja mam po ivf 2 deticky - trosku na povzbudenie

peterajova
9. apr 2016

@mircalla Dakujem a tesim sa, ze mas dve detinky z IVF. Je to super. Krasny den a este raz vdaka, velmi si to vazim.

kissovak83
17. jún 2017

@dzudka ahoj 😊
Môžem sa tá prosím spýtať na trombocytopeniu u detí? Ako ste na Tom teraz? Môjmu synčekovi ju diagnostikovali pred mesiacom . Odvtedy sme ako na hojdačke. Dostal liečbu imunoglobulinmi,aj kortikoidmi a do týždňa je znova na kritických hodnotách. 1000trombocytov. Môže to mať súvis s cytomegalovirusom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre