Máte skúsenosti s Downovým syndrómom?

henikav
20. okt 2008

Ahojte, mate nejake skusenosti s DS?

henikav
autor
26. okt 2008

aj ja som robila slepaciu polievocku a kura s ryzou a hruskovym kompotom. Tie hrusky boli mimoriadne, 😀
z nasej zahrady na sk, takze to je taka nostalgia 😀 😀 😀
No a teraz bude nasledovat strudla, len cakam, ze mi trosku vychladne kava
Kavu som tiez prestala pit, ked som bola tehotna, pritom pijem 6-8 denne, jednoducho mi prestala chutit, ale teraz som na nu znova nabehla a este mam dalsiu uchylku 😀 😀 , mam super kavovar odlozeny v skrini a pijem radsej zalievanu kavu, viac mi chuti

lulu19
26. okt 2008

ja neviem preco jednoducho mi prestala chutit az m napina pri nej nieky a zas niekedy b som vypila ale vypijem a je mi zle
ja som mala broskynovy kompot tiez z nasej zahrady kavu si uvarim ale neskor ak ju vypijem
ja strudlu robit neviem tak som urobila tribitku ta je lahka 😀 😀 😀

henikav
autor
26. okt 2008

neviem co je tribitka, mozno u nas sa to inac vola
a strudla je velmi lahka, to sa neda pokazit

henikav
autor
26. okt 2008

Jablková štrúdľa
Recepty » Z lístkového cesta
27.7.2008
Potrebujeme:

1 balenie lístkového cesta, 4 stredne veľké jablká, 5 lyžíc strúhanky, 2-3 lyžice práškového cukru, škorica, maslo, múka na rozváľkanie
Ako na to:

Jabĺčka si olúpeme, nahrubo nastrúhame a premiešame so škoricou. Do rajničky si dáme rozpustiť maslo a zľahka na ňom, za stáleho miešania, ošmahneme strúhanku (stmavne a začne krásne rozvoniavať).
Po odstavení rajničky pridáme práškový cukor (podľa chuti) a dobre premiešame. Cesto si rozvaľkáme na hrúbku asi tak 1 mm. Na cesto rovnomerne rozotrieme pripravenú strúhanku a na ňu rozložíme postrúhané jabĺčka so škoricou.
Zrolujeme, na oboch koncoch zatlačíme, aby nám nevytiekla šťava z jabĺk, a dáme na plech a do rúry, môžeme použiť aj papier na pečenie. Pečieme na 200 - 220 stupňoch asi 30 - 40 minút do svetlohneda.
Hotové jedlo posypeme cukrom.

lulu19
26. okt 2008

no uz som ju robila a vyhodila lebo sa nedala jest

ja robim domau tribitku to mas
25dkg krys.cukru
25dkg suseheho mlieka
25dkg cera
1 apol dcl vody
2 bal.bb kekse
tie naukladas na plech
vo voderozpustis cukor ale nesmie ti to vrit a poom tam das ceru rozpustit a ked to mas rozpustene das tam susene mieko( ale to uz nemas na ohni ) vymiesas s vareckou kasu a vyljes to na tie bb kekse a ked to stuhne polejes cokolaou
lahke u nas to velmi lubia

henikav
autor
26. okt 2008

takisto sa robi s orechami, makom, alebo tvarohom, plnku si spravis aku chces, vyhodou je ze ju ochutnas a podla chuti pridas, co mas rada a potom to uz len zatocis do cesta 😉

lulu19
26. okt 2008

no vyskusam lebo ja som malarecept na strudlove o\rig.ceto ale to sa tak taha a to sa mi nepodarilo aj ked som ju upiekla bola taka tvrda ze sa hlava s nou dala rozbit 🙂 😀 😀 😀 no co ucim sa vyskusamtu tvoju zajtra som domatak mozem upiect

lulu19
26. okt 2008

no skusim potom ti am vediet ze ci sa podarila

henikav
autor
26. okt 2008

to bude bavit maleho, on strasne rad pecie so mnou
robieva jeden celkom dobry kolac, vyzera ako doboska a to len keksy, take obycajne maslove namaca do mlieka a sklada jeden vedla druheho, potom to potre nutelou a znova keksy namocene v mlieku, takto urobi par vrstiev, potom do chladnicky stuhnut a cudovala by si sa da sa to jest a je to celkom dobre

lulu19
26. okt 2008

aj to vyskusam to moze byt dobre ja lubim robit takeho nemarocne veci to ma bavi take zlozite to viem piect ale to ma tak nebavi ty mas sikovneho synceka kolko ma byvi ho varit

henikav
autor
26. okt 2008

no ak si zacinajuca gazdina, musis vediet, cim zacinat, nie tym najtazsim cestom ako je listkove,ja napriklad vsetky cesta robim doma okrem listkoveho, to kupis hotove za par korun a tak mas za par minut kolac v rure.
A nedaj sa odradit, naucit sa da len tak, ze budes skusat, kym sa ti to nepodari a o par rokov budes mat vlastne vychytene recepty

lulu19
26. okt 2008

jaj vsat 8 uz mi svitlo 😀

lulu19
26. okt 2008

noved ze ked chcem tedy sa nepodari minule prisli synovci a tak som im upiekla bublaninu ale prva skoncila v kosi to som mala novy recept a stary mi potom vysiel ale co už ucim sa

lulu19
26. okt 2008

idem už ku tej kamaratke prisiel priatel tak tam ideme vecer tu budem papa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

henikav
autor
26. okt 2008

😀 8 rokov, ale snazim sa ucit ho byt nezavislym, chcela by som mu dat tie najlepsie zaklady do zivota a ked je to zabavnou formou, tak sa tesi

henikav
autor
26. okt 2008

ok, pa pa a drz sa

lulu19
26. okt 2008

ahoj uz som spat isla si lahnut bol tam doktor dostala liek y na ukludnenie mala neskutocny zachvat drahy ju musel silno chytit az ju dostal az na zem aby si sama neublizila tam jej tenzachvat uspupal ale ako nahle ju troska pusiltak to zacalo byt este horsie a museli sme zavolat doktora dal jej inekciu a lieky chudatko moje terazje primej jej rodinka mamicka ocino a brat jaj taky pohlad chudatko moje ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kupila som si prieduskovy caj ten mozem ak bx som bola tehu?

henikav
autor
26. okt 2008

ani mi nehovor, je to hrozne aj pocuvat

henikav
autor
26. okt 2008

caj mozes kludne

lulu19
26. okt 2008

to je idem tam este vecer ak budem mat sil ak nie tak tam pjde len drahy tak som sa vyplakala s nou a potom ten zachvat este horsie je ako bolo ked bola pri mon ked zomrel

caj mozem tak to som rada idem sa skusit s nim liecit a paralen a take od bolesti?

henikav
autor
26. okt 2008

paralen nie, nic co obsahuje paracetamol, ako acylpirin... to podporuje krvacanie, teda mozes potratit, hlavne na zaciatku

lulu19
26. okt 2008

a panadol aj ten

henikav
autor
26. okt 2008

najlepsie je nebrat nic a ak uz velmi musis precitaj si pribalovy letak, alebo zavolaj do nemocnice, ale ja by som teda nebrala
mavam nenormalne migreny, ale ked som tehotna, radsej by som umrela od bolesti, ako vziat nieco, este aj na vitaminy si musis davat pozor a brat spravne davky

lulu19
26. okt 2008

mozes mi poradit ake lieky by som mohla alebo co lebo mi nema kto poradit vies som sama s priatelom rodica sli prec a nechcem ich vyrusovta a niim nic zatial povedat

henikav
autor
26. okt 2008

panadol tiez obsahuje paracetamol, uz ked velmi musis, tak je lepsi dafalgan, alebo nurofen, ale ak si myslis, ze si tehotna, nebrala by som nic

henikav
autor
26. okt 2008

dafalgan sa moze v malom mnozstve, uz ked velmi musis, precitaj si pribalovy letak, alebo ak ides aj tak do lekarne, opytaj sa lekarnicky
ja citam pribalove letaky aj od liekov, co mi predpisal lekar, pretoze nikto nie je neomylny

lulu19
26. okt 2008

berirm len tvytamin c zatial a to som kupila v lekarni a ona mi povedala ze o mozem ak som aj tehu a zajtra mi drahy pojde kupit tu kys.listou ci ako sa to vola
ved to ze neberiem nic len tie bylin.caje a zensky a tam je pisane na udrzanie plodu ochrana maternice to mozem

lulu19
26. okt 2008

ved ja vydrzim musim
uz len koli tomu malickemu ak je už v brusku ze by ten bocian nasiel cestu aj ku nam 🙂

lulu19
26. okt 2008

kamaratka brala ibalgin a poratila mohla z toho

henikav
autor
26. okt 2008

ano, caje su dobre, z tychto vsetkych proti bolestiam je asi najlepsi dafalgan, ale aj to by som vzala len polku, ak velmi musis
vitaminy su dobre, ale nezvysuj odporucanu davku a kyselinu listovu to ber, tu beriem aj ja
na zaciatok je dobre, pred otehotnenim brat calibrum babyplan, tam mas vsetko co potrebujes, takisto na prve tri mesiace, potom mas iny calibrum, uz neviem ako sa vola, taky ruzovy, najdem ho a potom ti napisem presne, to je az od troch mesiacov tehotenstva