Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

nini78
8. júl 2011

@amikka on dioptrie nepotrebuje, vidí dobre, má iba -1 kôli tomu zabiehaniu, zatial sa mu to nevracia, ale jemu tak jemne zabiehalo aj druhé, ale to mu nerobili, teraz ideme na kontrolu až v auguste, tak uvidím či mu niečo namerajú...

amikka
9. júl 2011

@nini78 Tak sme na tom podobne, akurát môjmu robili obidve očká. Sme 2 týždne po operácii, na prístroji mal "nulu", takže žiadne zabiehanie už nie je, ale pri tom krycom teste mi ukazovala doktorka, že ak pozerá do diaľky, a zakryje mu jedno očko a následne odokryje, tak sa to zakryté očko mierne pohne smerom dovnútra, ja by som povedala, že len sa tak mykne a v momente sa vráti. Tak vraj to by nemalo robiť, tak ho mám sledovať, robiť to doma raz za deň bez okuliarov a akonáhle to prestane, tak okuliare nemá nosiť. Dala nás tiež až v auguste na kontrolu, lebo má dovolenku, tak preto to mám zatiaľ ja sledovať...

mizka
21. júl 2011

ahojte žienky.Ma niekto skusenosti z občasnym škulenim?Môj syn ma dva roky a už asi pol pol roka začal poškulovať nie je to vždy.bola som aj pri očnej ale maly nechcel držať hlavičku v tom stroji .vyšetrila mu len očne pozadie,to mal v poriadku,Tak preto sa pytam či je to len dočasne,či nema niekto s tym neaku skusenosť?Dakujem

nini78
23. júl 2011

@mizka aj u mojho to tak začínalo, že mu občas ušlo očko( asi v troch rokoch), a postupne sa to zhoršilo, teraz má 7 rokov a pol roka je po operácii. Ale môže sa to aj zlepšiť, my sme boli ten opačný prípad 😉

mizka
25. júl 2011

ako prebiehala operacia?ako dlho ste boli v nemocnici môžte mi k tomu niečo viac povedať?očna ma poslala aj k neurologovi a on ma poslal na ct.ale maly dostal sopliky tak sme nešli.boli ste aj vy na ct?kôli tomu na ct lebo nechcel držať hlavičku v tom stroji idem s nim teraz na kontrolu tak snať už trošku podrži a ked nie tak budeme musela asi ist.V kolkych rokoch sa chodi na operaciu takeho maleho ešte asi nezoberu však?
Uvidime čo nam povie očna lekarka.Dufam že to nebude trebalo

cicimon
25. júl 2011

@mizka my ideme zajtra na kontrolu, zabiehaju jej striedavo obe oci ked sa niekde zahladi... a dr. hovorila, ze operaciu treba najneskor do 6r.... ja tiez dufam, ze sa jej nejako uspesne vyhneme, aj ked tomu velmi neverim

nini78
26. júl 2011

@mizka my sme neboli ani u neurologa a ani na ct. Ako predoperačné stačili obbery u detskej lekárky, a pokial nemá problémy so srdiečkom tak ani kardio nie je treba. A moj tiež nechcel držať hlavu v tom prístroji a doktorka neurologa ani nespomenula, takže neviem . A na stránke 3 som písala 28.6.2011 ako prebehla operácia pozri si to.

mamagaga
27. júl 2011

ahoj, pridam sa k mamkam, ktorych deticky bojuju s lenivymi ockami 😉 nasa zojka nosi okuliarky uz rok (teraz ma 4), zacali sme vysetrenim v po monobloku a statusom - ziadne dioptrie nepotrebuje, "len" skuli... nasledne nam ina ocna v ramci liecby naordinovala +1,5 dioptrie na kazde ocko, po roku sme na 2,5 + na jedno ocko cylinder 1... velmi stastna som nebola, ale vidim, ze po zvyseni dioptrii sa jej povodne skulenie z 30 stupnov skorigovalo na 10, tak asi to ma nieco do seba... operaciu zatial nedoporucuje, vraj staci korekcia dioptriami a aj po operacii by nosila okuliarky.... inak, manzel ako dieta skulil, operovany nebol, dnes okuliare nenosi, skulenie sa mu objavi iba ak je "spolocensky unaveny" 😝

amikka
27. júl 2011

@mizka Môj syn bol operovaný v BA, tam v prvý deň urobili ešte očné vyšetrenia, druhý deň ho ráno operovali a na tretí deň ráno sme išli domov. Po operácii mal obidve očká zalepené, lebo mu robili obidve, robí sa to v celkovej narkóze, môj celé poobedie prespal, vždy sa na chvíľku zobudil , mrnčal asi pol hodinu , že chce dolu nálepky z očí a zasa zaspal. Dalo sa to zvládnuť. Po operácii tiež nosíme okuliare, ale už s menšou dioptriou, neviem , ako dlho ich bude potrebné nosiť. Uvidíme, či sa to nevráti. A ešte k tomu, koľko ročným deťom to robia, tak mne povedal očný v Bratislave, že operujú aj menšie detičky. (Môj má 4,5 roka)... 😉

cicimon
27. júl 2011

baby ako dlho ste cakali na termin operacie? nas vcera poslala dr. na kramare na vysetrenie - termin sme dostali az 12.9, tak som zvedava, kolko budeme cakat na operaciu

nini78
27. júl 2011

@cicimon nám to robili na Limbovej, pri kramároch neviem či to patrí spolu, na očnej klinike a my sme termín dostali cca za 3 mesiace od objednania

mizka
27. júl 2011

@amikka a vy ste mali aky problem?utekalo mu očko už od narodenia alebo v neskoršom veku?hrozne mam z toho strach ale v pondelok idem ku očnej tak snad bude všetko o.k.

cicimon
27. júl 2011

@nini78 no limbova su kramare, to je to iste
nevies ci by mohol byt problem s tym, ak by som tam chcela byt s malou a bola by som tehu? u vas bol tvoj muz s malym v nemocke?

nini78
28. júl 2011

@cicimon to neviem, viem že normálne v nemocnici moc radi nemajú tehotky ako doprovod, ale zasa toto je očné, žiadne infekcie nič a na tretí deň ideš domov. A ano zo synom bol muž, ja som vtedy kojila.

amikka
28. júl 2011

@mizka My sme na malom pozorovali tak cca od 2,5 roka, že mu uteká očko, keď sa zahľadel do diaľky, alebo tak "do blba" 🙂 a potom začalo utekať aj druhé očko. Takže sa striedali. Doktorka mu dala nosiť okuliare, hrať sa s legom, loptou.. ale u nás okuliare nepomáhali. Ja by som povedala, že sa to až zhoršilo, keď si dal okuliarky večer dolu, tak oči sa rozutekali ☹ Operácia nám zatiaľ pomohla.

amikka
28. júl 2011

@mizka Koľko má tvoj malý rôčkov?

mizka
28. júl 2011

@amikka môj bude mať dva rôčky,môjmu zatial uteka len jedno očko ale ako hovorim nie je to vždy.doktorka sa ma pytala že či sa niekde neudrel ale to je ttažko takto povedať lebo mam ešte jedneho syna staršieho a on i ked sa začnu šaliel tak to stoji za to.budem čakať do pondelka a uvidime.

amikka
29. júl 2011

@mizka U môjho to tiež tak začalo, jedno očko utekalo a nie vždy, postupne sa to ale začalo stávať častejšie. Veď uvidíš, možno to nič nebude , oni ti ho vyšetria na všetkých prístrojoch a uvidí sa, či nebude aj potrebovať okuliarky. Lebo, ak by ste to nechali tak, tak to očko by mohlo otupieť a zhoršilo by sa to tak, že by potreboval dioptrie už na trvalo.

juliagregor
30. júl 2011

dvojičky čaká operácia 12. septembra 😢

cicimon
30. júl 2011

@juliagregor obe naraz? budes tam s nimi? a kolko ste cakali na termin operacie? my ideme prave 12.9 na vysetrenie

amikka
30. júl 2011

@juliagregor Všetko bude OK, netreba sa toho báť 😉 Zvládnete to. 🙂

juliagregor
30. júl 2011

@amikka dakujem za povzbudenie
@cicimon obidvoch naraz, ideme spolu s manželom, čakali sme na termín 3 mesiace, na poslednej KO sm sa dohodli...operuju nás v Trenčíne

cicimon
30. júl 2011

@juliagregor tak drzim palce! a kolko stupnov mali/

juliagregor
30. júl 2011

@cicimon nemeratelná odchýlka u obidvoch

juliagregor
30. júl 2011

@cicimon a tvoja má kolko?

chlapci maju aj velmi silné dioptrie, som im doniesla nové okulky so sklíčkami a ked som zbadala tie popolníky, tak som si riadne porevala...bobáci malí

cicimon
30. júl 2011

@juliagregor no my sme boli prvy raz na ocnom pred 6t a jej namerali 10 stupnov.... ona skuli na obe, lave viac ale ako to nazvali ze "divergentny strabizmus alternujuci"... skor ked sa zahladi do blba... nekazali nam prelepovat ani nic... a ked sme boli tento tyzden na kontrole tak ze je to uz 15 stupnov..
tak ja stale neviem, ci to neprelepovanie ani nic je spravne.... ked sme boli teraz u detskej tak sa divila...

juliagregor
30. júl 2011

@cicimon čakaju, ako sa očko vyvinie, skus s nou cvičiť, ukazovať hračky, aby očká išli roznymi smermi ale budete asi prelepovať..

cicimon
30. júl 2011

@juliagregor no tie cvicenia sme robili, zjavne nepomohli, ked za mesiac sla z 10 na 15 a potom ocna ani nekazala prelepovat ani nic, len nas kazala objednat sa do nemocky ze zrejme operacia... a mala nejako nespolupracuje pri tych cvikoch resp dlho nevydrzi, zakazdym sme to museli robit spolu s mm..

juliagregor
30. júl 2011

@cicimon ona je ešte malá, skus vymeniť očnu ...

juliagregor
30. júl 2011

@cicimon chodíte k detskej očnej?