Streptokok pneumonie - pneumokok

sisiska
4. apr 2012

Nasa 2-rocna dcerka mala v decembri streptokoka pneumonie v nose, vyliecil sa atb a teraz ho dostala znova do nosteka. Tri tyzdne bola na sirupoch od kaslu a an kvapkach do nosa, az potom urobili vyter. Nasadili penicilin, ale zda sa, ze po 10 dnoch liecby sme sa bakterie nezbavili, dnes v noci zacala opat pokasliavat a aj sopliky sme museli rano odsat. Pytala som sa pediatricky, vraj ak sa jej nepolepsi, mame zajtra prist a skusi jej nasadit ine atb...mam z toho strach, aby nesposobil nejake komplikacie, lebo co som citala na nete, vraj sa tohoto pneumokoka neda len tak lahko zbavit...nemate skusenosti u vasich deticiek?

sisiska
autor
4. apr 2012

a este podotykam, ze ockovanie proti pneumokokom sme absolvovali Prevenar vakcinou

adriana7
5. apr 2012

@sisiska , naša najmenšia prekonala pneumokokové ochorenie pred 3 mesiacmi. naša lekárka to zistila náhodne, bola som u nej so staršou a malá mala už vyše týždňa vodový soplík, ani sa nehoršil, ani nelepšil, a tak nám urobila výter. keďže proti pneumokokom nie je zaočkovaná, zaujímala som sa o to, ako to poliečime. malá dostala atb, po prvej dávke mala prudkú alergickú reakciu (opuch kože s vyrážkou), takže sme skončili v nemocnici, kde nám atb vysadili. nové však nenasadili, pretože malá po 24 hodinách horúčkovania zostala čulá, bez horúčky, len s vodovým soplíkom. chodili sme každý deň počas týždňa na orl, kde nás ošetrili (nos, ušká). mladý lekár, ktorý nás mal na starosti v nsp sa vyjadril, že pneumokov je tuším cca 93 kmeňov a sú od úplne neškodných až po "problémové". keď som chcela zistiť, akého pneumokoka teda máme my, povedal, že žiaľ, na sk sa robí toto vyšetrenie len pri pitve (dobre čítaš), lebo inak je to dosť drahé vyšetrenie. takže tak.
a aké ste brali atb? lebo vo výsledkoch z výteru z labáku by malo byť aj to, na aké atb. je tento váš pneumokok citlivý a na ktoré rezistetntý, tak aby ste zbytočne nebrali neúčinné atb...drž sa

nika1987
5. apr 2012

Simon si tohto nepriatela priniesol so sebou uz z porodnice☹ zistili sme to ked mal dva mesiace...liecit atb sa to nedalo lebo bol rezistetny voci vsetkym ktore mohol malinky brat....mala som z toho hrozu ale vdakabohu.uz 4mesiace sme nejakym zazrakom cisty🙂 nemaj strach 😉

lenka_da
5. apr 2012

@sisiska vdaka nemu moja 3,5 rocna dcera dostala zapal pluc, tyzden v nemocnici, 18 dni kombinacia dvoch druhov antibiotik. Tiez bola ockovana, v tom case to bola este dobrovolna, platena vakcina. Po vylieceni isla na 3 dni do skolky, zase chora, zase ATB. Neviem, ako sa z toho dostaneme, uz je s nou chory aj mladsi 1,5 rocny syn ☹ Da sa povedat, ze je chora uz 2 mesiace (s vynimkou tych 3 dni, kedy sa nam javila zdrava).

sisiska
autor
6. apr 2012

@adriana7 ahoj, a po akych atb dostala mala alergiu? lebo my sme prave dnes boli na pohotovosti, lebo mala sa vyhadzala po celom tele komplet po Supraxe a prave zajtra ideme do nemocnice znova, ci je to alergia a co s tym...aky priebeh to malo u vas, nasu malu bolia z toho opuchu aj dlane, aj uska svrbia...ma to skoro vsade... ☹

adriana7
6. apr 2012

@sisiska , no veru, to by som musela pozrieť do karty, už si nepamätám, ale okrem tváričky to mala na predlaktiach, krčiku a hore na hrudníčku. na dolnej polovici tela nič. ale mala len jednu dávku. ale určite si pamätám, že keď opuchla, hneď som čítala príbalový leták a bolo to tam, ako možný nežiaduci účinok, dokonca tam bolo, že dieťa môže opuchnúť aj vnútorne, tak som volala rovno na detské v nsp (my vždy ochorieme cez víkend) a oni mi kázali hneď prísť a už si nás tam nechali 😒
a vy to ešte stále beriete? 😕

matkaasebko
23. máj 2014

Pripajame sa aj my...mame ho...rezistentny na vsetky atb...uz 4 mesiace to iste...permanentne sople..z toho dokolecka chory...lozisko ma zjavne v mandly..dufaju ze ked ju vyberu pojde s nou prec len zial asi sa na tu operaciu nedostaneme kedze zaciatkom tohto tyzdna dobral atb sople nepresli a uz ho to zacina znova chytat...termin mame 9.6. uz druhy ale obavam sa ze zas nan nepojdeme...uz nam aj bubienok prepichovali kedze ked nejdu sople na pluca tak do usi...baby ja uz som zufala...