Trojtýždňová dcérka má soplík. Čo jej pomôže?

milka1533
11. nov 2013

ahojte viete mi poradit co pomáhá ked malicka (novorodenec ..pomali 3-tyzdnova )mi sopli?..lebo včera sme boli vonku a ráno už mala nostek plný soplikov:( dakujem za rady .Alebo mam zajst radsej k doktorke ?

libertine
11. nov 2013

nos vyplachovat libenarom, poriadne odsavat a ak by aj nemohla dychat, tak nasivin pre babatka.

zajkobojko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina2208
11. nov 2013

aj ja odporučam libenar naša soplila keď mala 1 mesiac a pomohol

stanislavao
11. nov 2013

len morskou vodou cistit nostek a poriadne dieta bolikat a chodit von kazdy den, za kazdeho pocasia, aby si dieta zvykalo. lebo ked idete len raz za cas, tak potom vam stale prechladne. take male babo nemoze byt predta prechladnute.

katieg85
11. nov 2013

obycajne kvapky ako nasivin by som este pre taku malicku este nadavala,skor prirodne.pomoze vincentka.uvolni hned nostek 🙂

aktiz
11. nov 2013

aj nám doktorka odporučila ten libenar, keď bol malý bábatko

m_ij_ka
11. nov 2013

libenar,nasivin soft 0,05% to je veľmi dobré na soplíky a pravidelne odsávať soplíky odsávačkou pripojenou na vysavač

kitty88
11. nov 2013

nam sa najviac osvedcila vincentka... na noc skus dat niekde v blizkosti postielky (pod nu alebo vedla) misku s horucou slanou vodou, ale veeeeeela soli, ja som davala tusim pol litra - liter vody a cca 5 PL kopcovitych soli, prevarila a dala pod postielku, nech inhaluje 😉 velmi to pomohlo, este lepsie, ako vsetky tie kvapky do nosa. samozrejme, podla potreby odsavat.

palomka
11. nov 2013

Take male babatka zvyknu mat viac hlienov v tomto obdobi. Hlavne, aby doma nebol suchy vzduch a odsavat opatrne...nie velmi casto aby sliznica v nose neopuchla...neposkodila sa. My sme pouzivali Physiomer baby 🙂

miriem
11. nov 2013

Ja som davala do nosteka materske mlieko- odstriekala som si trosku do poharika a do nosteka davala tou pipetkou, co je pri nosnych kvaplach napr. pri Nasivine. Nechala som to chvilu posobit a potom som to odsala. Nam to pomohlo. Materske mlieco ma naozaj vsestranne vyuzitie (aj manzelovi som mu nim natierala atopicky ekzem a zlepsilo sa mu to).

kristiii
11. nov 2013

ja mám dobrú skúsenosť s Libenarom a s Aliamare, ja osobne by som pri tak malom bábatku odsávačku na vysávač nepoužívala, takému ešte krásne odsaješ aj s ručnou. Daj jej trošku vyššie vankúšik, a zvlhčuj byt ak sa dá, mokrý uterák prehoď na postielku, prípadne ak ju môžeš uložiť v kuchyni, napr. vo vajíčku tak preváraj slanú vodu na sporáku, môjmu malému to krásne uvoľňovalo noštek. A reči typu že tak malé bábo nemôže byť prechladnuté si nevšímaj, samozrejme že môže.

nicolle21
11. nov 2013

mne ochorel ani nie 5týždňový prvýkrát, ja som hneď v panike bežala k dr, dostali sme iba morskú vodu - sterimar a odporúčanie odsávať, ale samozrejme to nepreháňať.. vysávačovej odsávačky sa vôbec neboj, ona si reguluje ťah a nevytiahne dieťaťu sopel až z päty, nám prvé sople trvali dva týždne, čo je u bábätiek bežné 🙂
jaj no a ten nasivin pre bábätká som mu skúsila 2x dať, iba som mu vytrela noštek a taký rev mi spustil, takže my už nasivin nedávame vôbec.. úplne stačí tá morská voda a odsať 🙂

lucinocka
11. nov 2013

odsavat odsavat a tak malym detom uvarit caj zo slezoveho korena a kvapkat do nosteka

linda20111
11. nov 2013

Ked ma suchy soplik, tak Libenar na zvlhcenie a potom odsat odsavackou, ak su to mokre sopliky tak radsej Nasivin pre babatka kvapkat, nechat posobit aby sa uvolnili sopliky potom odsat s odsavackou. Pripojitelna na vysavac je najlepsia, za sekundu ma babatko cisty nostek. Ak by to dlhsie trvalo tak volat lekarovi, inac este ma napadlo, sleduj sem tam aj to aku ma babatko teplotu, daj pozor aby sa neprehrievalo v perinke a tiez treba zvlhcovat vzduch v miestnosti, casto vetrat aby bol cerstvy vzduch.

katkaa123
11. nov 2013

suhlasim s miriem, nam takisto pomohlo materske mliecko. Ja som si odstriekala trosku do misticky, namacala vatovu tycinku a tak mu zvlhcovala nostek. Pomohlo to vzdy na 100% a nikdy sme nemuseli pouzit ziadnu chemiu.

oira
11. nov 2013

Moj maly dostal tento soplik ako 3- tyzdnovy a trvalo to 2 mesiace, nez sme nad nim vyhrali. Dlhy priebeh je normalny, tak male babatko nema ako s tym bojovat, iba ze mu to odsajes. Kup si sprej Physiomer baby. Je to slany roztok morskej vodicky velmi jemny.
To strekni do kazdej dierky a asi po piatich minutach odsaj odsavackou na vysavac. Nasledne kvapku materskeho mliecka do kazdej nosnej dierky - to je najlepsie antibiotikum a zabrani aj vysusaniu sliznice. No a potom - zvlhcuj vzduch! Minimalne mokra plienka na radiator, hoci nam to bolo malo a musela som kupit este aj zvlhcovac vzduchu. Hlavne sa neboj, ak s tym budete bojovat aj dlhsie, taky priebeh je normalny (mam potvrdene aj lekarkou) 😖

sendy182
11. nov 2013

preventívne http://www.adcc.sk/web/zdravotnicke-pomocky/det... napríklad....a keď idete von na prechádzku tak zakryť troška tváričku,-))) ak je studený vzduch 😉

ikika
11. nov 2013

@milka1533 pri takom malom babatku by som urcite konzultovala s pediatrom, aj napriek tomu, ze baby tu velmi dobre radia s kvapkami Libenar Baby a Sterimar Baby (ma jemnejsi strek, ako klasicky - ja este aj pre starsiu pouzivam tento, ak treba) a s prip. odsavanim... no, sopliky sa niekedy radi komplikuju... takze ja radim aspon upovedomit pediatra... 😉 Drzkajte sa. 🙂

dura
11. nov 2013

k lekarke by som hned neletela s kazdou somarinkou..ja som vzdy s hadickovou odsavackou vycuckala soplik a v lekarni si ti poradia vodicku do nosicka.rozhodne by som ti neradila kapkat alebo vstrekovat..iba s palickou do usi co je to miminku povytieraj s vodickou z lekarne..

zuanach
11. nov 2013

Okremtoho co radia baby, tak aj pobyt na čerstvom vzduchu, zababusit a ideš.

lucynka287
11. nov 2013

odsavat a morsku vodu striekat

mamazem
1. dec 2013

prírodné spreje s morskou vodou, napríklad Physiomer a môžete použiť bylinné krémy, cez pokožku prijme liečivé látky, výborný je Droserin.