Zápal močových ciest u dieťaťa. Čo na to?

tina_
3. feb 2009

Ahojte, chcem sa poradiť. Moja staršia dcéra (7r.) dostala zápal močových ciest. Môžete mi poradiť, čo na to najlepšie? ATB zatiaľ nedostala, lebo dnes jej nemohla doktorka vyšetriť moč (mala sa "nestrafila" 😖 ), tak moč nesieme až zajtra.
Navyše ATB by som jej nechcela dávať pokiaľ to nebude nevyhnutné.
Čitala som, že treba veľa tekutín- ako čo napr.? Aký čaj je na to najlepší? Máte niekto skúsenosti s brusnicovou šťavou? Dá sa zohnať len v nejakých BIO-obchodoch, alebo ste to videli aj niekde v supermarketoch?
Vdaka.

gucz
3. feb 2009

tina_ hlavne nech veľa pije, je jedno čo. Tá brusnicová šťava sa odporúča, ale ja osobne mám skúsenosti len s urologickým čajom. Nieje bohvieaký na chuť, ale pomáha. A hlavne teplo okolo pása, teda dlhé tielko nech nosí aj doma pod tričkom.

mywiel
3. feb 2009

Homeopatia Cantharis 9CH

mixka
3. feb 2009

my sme mali teraz zapal mocovych ciest a atb sirup zinat. podla mna je najlepsie to preliecit, nech sa to nezanedba a hlavne u dievcatka...

bambusko
3. feb 2009

tina, dobry je aj cucoriedkovy caj, da sa kupit v lekarni

roasha
3. feb 2009

tina,tak mala pokial mala urol.problemy/moc bol ale v poriadku,aj sterilny z labaku bez bakterii,nebolo treba ATB!/,davali sme to do poriadku urol.cajom/ten ale nepomohol az tak,ako brusnice/,a hlavne brusnicovym dzusom/denne mala vypila aj liter.dostanes ho bezne aj v hypermarketoch/hypernova,tesco/,my vtedy kupime 4litre,a pokial ich mala vypije je v uplnom poriadku/
tiez mam stale kupene aj brusnicove tabl.,tie maju v DM drogerke,su to kapsle,vo vnutri je brusnica,ako taky lekvarik,nie tie klasicke z lekarni/sumive,alebo take pudrove na cmulanie/
musis davat aby mala nemala teplotu,a pokial by mala v moci bakterie,tie sa musia preliecit ATB.

tina_
autor
3. feb 2009

a mozem dat ten urologicky caj aj dietatu?

roasha
3. feb 2009

tina,urolog.caj mozes dat dietatu,to moze aj kojenec,ja som ho pila skoro pocas celeho tehu

gucz
3. feb 2009

myslím že hej, poraď sa v lekárni, ale ja som ho ako decko pri takýchto problémoch pila

tina_
autor
3. feb 2009

tak dakujem, skocim do lekarne...
A nemate skusenosti s tym brusnicovym sirupom ci stavou?

susik77
3. feb 2009

tina-ja som teraz kupila mame brusnicove kapsle od swissu(firma), za jeden den jej sa jej dost ulavilo 🙂 su drahsie-okolo 250 Kc, ale fakt pomaha 😉 a ako pisali baby-urologicky caj+ este iny druh caju- denne aspon 2 litre tekutin.
my sme marodili v novembri s malou-mala zapal moc. mechura-ale to bolo na antibiotika ☹ mala tyzden 40-tky horucky ☹