1,5 mesačný syn má zapáchajúcu hlavičku

ninjah
3. nov 2021

Ahojte, môj syn má mesiac a pol a cca tri dni pozorujem že mu zvláštne zapácha hlavička ale nie ako pot. Je to veľmi špecifický zápach. Ma vlásky ale bledé a na pokožke nič výrazne nepozorujem, iba včera mal uplne mini oblasť nad čelom že jemné šupinky ale pokožku má inak čistú, nezačervenanú takže neviem či to môže byť začínajúca mliečna chrasta alebo čo
Na internete som nedokázala nič dohladat, na odporučenie lekárky sme začali dnes natierať olejom hodinu pred kúpaním a potom umyjem šampónom na mliečnu chrastu babe alebo ako sa vola, vyšúcham žinkou a vycesem. Dnes sme to začali aplikovať a mám pocit že to zapácha menej ale uvidíme o hodinku dve keď sa možno trošku spoti? Mate a tým niekto skúsenosť, že ak by šlo o mliečnu chrastu či ju je cítiť?

pimpa12
3. nov 2021

@ninjah mliecnou chrastou myslíš seboreu? Lebo mne to príde ako seborea. Dajú sa v lekárni na to kúpiť šampóny. Ale väčšinou to stačí iba vycesat jemne po kúpaní.

lenkabanska
3. nov 2021

@ninjah ahoj, iba otázka, nie je to zápach z nošteka? V rodine sme mali, že dieťatko si tam niečo dalo a po pár dňoch bol z toho zápach....

petamich
3. nov 2021

je to uplne bezny zapach mliecnej chrasty, ktora je vlastne mastna a ked je dieta v ciapke na prechadzke alebo sa poti pri kojeni/jedeni, tak vecer uz ta hlavicka zapacha ako dva tyzdne neumyte vlasy 🤷‍♀️ my sme mali tej mliecnej chrasty veeeela lebo sa nam narodil maly vlasac a ani vycesavat sa nedalo, lebo chudak a tak mu tiez smrdela hlavicka, teraz ked sme sa jej zbavili tej chrasty, zbavili sme sa aj zapachu

1mina
3. nov 2021

Ja si myslim ze mliecna chrasta aj ja som si to vsimla ked jej mal.viac vo vlaskoch