1,5 ročná dcéra ciká na viackrát

lenicka298
12. apr 2020

Ahojte, mám 1 a pol ročnú dcérku, a učím ju na nocnik. Zatiaľ chodi cikat pravidelné ráno ked sa zobudí. Sadne si, kusok ci cvrkne, zatlieskame si a chce odísť. Keď ju udržím ešte sedieť tak po cca 2-3 minútach si zase kúsok cikne, a po ďalších 2-3 minútach sa vycika viacej. Pripada mi to, ako keby sa zlakla toho pocitu a to ju zablokuje, že sa nevycika na raz. Vždy potom pozera do nocnika čo to tam je, chce tam pchat ruky..

lenicka298
autor
12. apr 2020

Nocnik ako taký sa jej páči. Chodí si na neho sadnúť aj sama viac krat za deň, nosi cikat aj babiky 😀. Vždy aj povie ccc akoze cika. Udržať ju na nocniku je umenie, keďže je velmi živá. Stretli ste sa s tým niektorá? Môže to byť tým, že si ešte len nezvykla na ten pocit, alebo to bude zdravotný problém? Iné problémy nemá ... Ked sa narodila, tak nas poslali po mesiaci na kontrolné sono obličiek, kde mi lekár povedal, že načo nas tam posielali, že nema absolutne žiadny problém. Jedine že asi pre istotu, keďže sa narodila v 37+0 tt... Ešte rozmýšľam, že zavolam pediatricke, že nech jej skontroluje pre istotu moč...Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď. 😊

miruslb
12. apr 2020

Podľa mňa je už toto pre tak malú úspech. Ešte jej daj čas. Naša bude mať 2 roky v máji a začala sama, uvedomujúc si potrebu asi 8 týždňov dozadu

lenicka298
autor
12. apr 2020

@miruslb ďakujem za odpoveď. 🙂 Asi to bude naozaj tým, že je ešte malá. Beriem to zatiaľ formou hry, že si posedi koľko chce, skusime či sa podarí, nechcem ju nútiť aby si nevytvorila odpor alebo čo...

heln
12. apr 2020

@lenicka298 ahoj, moze to byt tym ze je este mala a cikanie uplne neovlada. Preistotu si over, ci nema zrastene.... - neviem ako sa to presne medicinsky vola, je to pomerne casty problem pri malych dievcatach, cikaju na viac krat, alebo sa mozu aj pomocovat kvoli toho.

3petka
12. apr 2020

@lenicka298 Ešte zrejme úplne nerozumie tomu čo tam robí.. nosí tam síce bábiky aby robili to iste ale to len opakuje po vás .... Ale určite pokračujte a vysvetlujte čo najviac ona raz pochopí..

amelie2017
12. apr 2020

Ja prave odplienkovavam dcerku, ma 2 roky a 4 mesiace. Prve 2 dni si tiez len trosku cikla a do 5 minut sa komplet pocurala. 3. a 4. den sa vycikala do nocnika, ale akoby so strachom. Cikala len 3 krat. Vydrzala aj 4 hod. Dnes cikala kazdu pol hodinu po troske, lebo cela stastna, ze jej tlieskame a ze to moze ist splachnut. Podla mna je to normalne. Casom sa to ustali.

lenicka298
autor
13. apr 2020

@heln ďakujem, skusim to pozrieť

lenicka298
autor
13. apr 2020

@3petka ďakujem, určite budeme pomaly pokračovať, a budem vidieť ako to pôjde ďalej. 🙂

lenicka298
autor
13. apr 2020

@amelie2017 ďakujem za odpoveď. Ukľudnila si ma. Naša sa tiež veľmi teší, že jej tlieskame. Zrejme ešte len nechápe čo sa deje ked cika... Ešte ma času dosť, nechcem ju nútiť...😊