1,5 ročný syn zvracia. Poradíte?

peny33
22. júl 2015

Ahojte zienky,som zufala :/ moj maly 1,5 rocny syncek vecer pred spinkanim sa raz vyzvrackal ,celu noc bolo ok a potom rano zas a teraz na obed zas ,tak som s nim utekala k dr ,pichla mu nieco proti zvracaniu ,no neviem co mu mam dat teraz papat ,ked on je zavisly na mojom mliecku a aj teraz horko tazko s plavom nekonecnym zaspal ,lebo je svyknuty ,ze ho pred spinkanim nakojim :/ neviem ,co mu mam dat papat ked sa zobudi ,aby nemyslel na mliecko? :/

gapre
22. júl 2015

Ryzovy odvar,ryzu,uvarenu mrkvu,zemiacik,rozok,vyvar...na pitie cierny caj osladeny glukopurom a cistu vodu(vela vody)po troskach.Ked chces aj kojit,tak len po troskach a ked aj stoho vracia tak ten ryzovy odvar osladeny tiez glukopurom.

zabina27
22. júl 2015

doktorka ti nepovedala, co moze maly? ja mam pocit, ze mlieko by sa nemalo pri hnackach, pri vracani teda neviem, no pokial z neho vracia, tak potom nie. tak ako pise gapre, to mozes skusit papat, alebo mu daj nieco take dietnejsie, co lubi, napriklad slane tycinky su dobre na doplnenie soli, deti ich lubia, aj banan je dietny, ale zalezi, ci vies, z coho vracia. mozno mu len nieco nesadlo v tomto teple a za chvilu pri lahsej strave bude ok 😉

alexatami
22. júl 2015

Ak chce mliecko, tak mu daj, aj ho zasyti a nebude smadny, po troske, hlavne pozor aby sa nedehydroval. Ak mas kuliska, skus aj to, je to rehydratacny roztok po lyzickach.

domi1988
22. júl 2015

Mala som nedavno takyto problem.. nasa pani doktorka sa tiez neunuvala poradit co dat jest.. zavolala som si na detsku pohotovost a tam mi velmi ochotne poradila doktorka...
ziadne mlieko! Aspon 2-3 dni, potom ked tak mlieko zarobit do ryzoveho odvaru... vela vela pit vodu neperlivu mineralku nejaky cajik co ma rad, nemusi byt vobec cierny... vraj je velmi dobry banan mrkva ryza jablko slane tycinky... suchare rozok... drzim palce!

dorotka202
22. júl 2015

Preco nemoze tvoje mlieko?ked mala dcera ako uplne malicka rotavirus a vracala,boli sme aj v nemocnici a kazali kojit.ved aj tekutiny mu tak doplnas.my sme si vracania uzili az az pri troch detoch a stale vraveli ze prvy den nic nejest.len pit po troske.ja som stale kojila,aj ked vracali.na druhy den pomaly nieco dietne.ryzu napriklad.nesolenu.mrkvu uvarenu,piskotky...moje deti to nechceli a fungovali aj dva dni na tycinkach slanych.alebo suchej hrianke.hlavne tekutiny.nechapem preco ho nechces kojit.po injekcii uz nebude vracat.

skolara
22. júl 2015

Kojit v kludne mozes ;)

nanku
22. júl 2015

to najlepsie co mozes pre maleho urobit je kojit ho