1,5 ročný synček má už druhý deň horúčky do 39 °C. Poradíte?

bombatko
7. feb 2015

Nechutí mu papať, je mrzutý, plačlivý. Horúčku sme znižovali paralenovými čapíkmi. Dnes sme boli na pohotovosť a lekárka povedala že má začínajúcu angínu. Dala nám antibiotiká a na teplotu panadolové čapíky. Prosím mamičky ktoré máte s angínou skúsenosti koľko asi budú trvať horúčky? A koľko sa asi budeme trápiť? Za každú radu a skúsenosť ďakujem.

jeemima
7. feb 2015

Ahoj my sme prave presli nieicm podobnym....4 dni horucok hrdlo zapalene ale CRP negativne tak atb nedostal....tiez zvracal 3x.....druhy den horucok 2x a potom este dalsie rano 1x....dr povedala ze teraz je taka chripka vo vzduchu .....snazila so sa davat viac cipky ako sirupy aby som uchranila to brusko ale nie zvdy sa dalo kedze mu velmi casto vybiehala teplota a zabaly nepomahali....ale 4 dni a potom preslo....drzim palce

zmrzlinkams
7. feb 2015

My keď sme mali angínu tak sme horuckovali len prvé dni my sme mali vždy šťastie že nás to chytilo na víkend akonáhle sme dostali ANT A nasadili horúčky neboli s behom dvoch dní bolo dobre akoby ani chorá nebola, dobrá lieky A bola zdravá. Angínu vyzerá škaredo ale deti sa Z nej rýchlo dostanú ak sa nasadia správne lieky....

bellamafia
8. feb 2015

Fuuuha tie teploty......az mi je do placu,ked to citam.....cipky su ozaj naj. forma pri znizeny teploty....ked mozem poradit,skus aj mokre kapesniky okolo zapastia na rucickach a na kotnikoch,pozor nesmu byt ladove ale vlazne....z rad starych mam vyskusaj toto,nam to pomohlo....citron umyjes pod tecucou vodou,das ho na hodku do ladnicky potom rozkrojis a natieras s nim dlane na oboch rucickach a chodidla..pokial nema alergiu mu to vyskusaj ponatierat a nozicky hned obuj do teplych ponoziek...krk mu zabal do plienky ...to ze mu nechuti papat nie je nic neobvykle ani nam dospelim nechuti,dolezite je hlavne aby primal tekutiny....ked ho napina alebo vyvracia coho sa napije,tak pekne po cajovych lyzickach nesmie prist k dehydraracii....pokial prestane pit a bude nadalej odmietat co i len kvapku,pytaj sa na sono celeho krku.....prejem ti vela trpezlivosti a malinkemu hoooooodne zdravicka...drzte sa kuriatka 😉

stanislavao
8. feb 2015

take 2-3 dni, kym zaberu antibiotika, potom uz bude lepsie. skore uzdravenie. a jest ho nenutte, boli ho hrdlo, nevie prehltat, tak len nech pije.

marissenka
8. feb 2015

davaj mu cuckat cez den kamilkovy caj,to mu upokoji hrdlo

bosoriak
8. feb 2015

Mojim detom angina prejde s antibiotikami do 48 hodin po zacati uzivania, potom uz su v poriadku. Treba dodat probiotika a tekutiny.
CRP ale mavaju pri anginach negativne vacsinou.

anketkarka
8. feb 2015

Ja by som kamilku nedavala, lebo je to silny alergen a moze sa pre oslabenie organizmu prejavit alergia, ktora by mozno inak neprepukla. A neodporuca sa ochladzovat len koncatiny, lebo srdiecko potom vraj viac trpi. Odporuca sa hlavne ochladzovat trup pri srdiecku ak nie celotelovy zabal. Kamoska ochladzovala len koncatiny a lekar jej povedal, ze viac skodil ako pomahala. Je velmi tazke dat celotelovy zabal, ale je to najucinnejsie(prezili sme si 40 C ktore stupali strasne prudko aj na 41 a viem ako je tazke dat zabal, ale zabal je nad zlato)