10,5-mesačný nesedí

25. aug 2023

Chcela by som sa opýtať, či je potrebné riešiť, že syn v 10,5 mesiaci nesedí. Sadne si do šikmého sedu ale ďalej nie. Štvornožkuje, stojí, chodi popri nábytku, lezie na nábytok sám. Bol u rehabilitačnej kam chodil z mojej vlastnej iniciatívy ale tá mi potvrdila, že je v poriadku, nič netreba riešiť len mu nechať čas, vraj je vidno, že moje dieťa bude osobnosť 😅
Pediatrička ma straší, že to už musí sedieť, že určite ma nejaký problém. Neurológiu nám vedia dať termín až o 2.5 mesiaca čo mi príde dlha doba, dovtedy si aj môže sadnúť sám.
Niekedy vidím, že má pokus sedieť bez tej podopretej ruky ale ťaha ho to do boku keď sa pusti.

pribinak
25. aug 2023

Však to úplne stačí čo robí. Niektoré deti skôr chodia ako sedia

aurora33
25. aug 2023

Hlavne že stvornozkuje a dá sa sám do šikmého sedu. Iné nerieš a čakaj kým sa synátor posadí. Chce to len čas.

kitycat
25. aug 2023

Tiez si myslim, ze toho vie viac nez dost

candii
25. aug 2023

To je pohoda moje obe deti začali sedieť v podobnom veku. Samozrejme staršie ročníky tvrdili že ich to treba učiť .. atd. neboj čo chvíľa si určite zo štyroch sadne.

lenkahvh
25. aug 2023

ziadny stres, moj sa postavil a sadol si v jeden den, presne na svoje prve narodky

nikpa
25. aug 2023

Podľa toho čo píšeš, sa mi nezdá nič pozadu. Úplne v norme. Môžeš byť kľudna. Pediatrička nech si dá pohov a nerobí paniku.

ivanakaka
25. aug 2023

moja po roku boli sme u neuro je to bezny postup