11,5-mesačný syn nereaguje na meno

stevkabelanova
14. feb 2024

Ahojte mám 11,5 mesačného syna a nereaguje mi na meno myslíte že je to normálne nechcem hneď písať že je autista a tak ale vôbec dá neotoci nepozrie aj keď nieje ničím zaujatý....nevie ešte papa a tak učím ho ale nevie ešte ...keď niekto príde teší sa kvici nemá problém pohraje sa aj sám ale aj s nami príde skočí na nás chodí okolo nábytku plázi sa stvornozkuje v Tom je ok len sa mi nepáči že nereaguje na meno

cookie29
14. feb 2024

Pocuje dobre? Skusala si testovat?

stevkabelanova
autor
14. feb 2024

@cookie29 ideme na ušné tak som zvedavá čo vyjde len ma zaujímal názor či niekto má niečo také s detmi...

tanyan
14. feb 2024

Nemusí si vôbec uvedomovať, že je to jeho meno, že je to oslovenie určené jemu... Aj keď navonok neprejavuje zaujatie niečím konkrétnym, vo vnútri v tej malej hlavičke môžu prebiehať procesy, ktoré vyžadujú jeho pozornosť.

stevkabelanova
autor
14. feb 2024

@tanyan áno môže byť beriem že môže mať aj neskoro vývin len človek so nahovárať všeličo 😑

cookie29
14. feb 2024

@stevkabelanova ved sa skus k nemu priblizit odzadu a napriklad zatlieskat. Nie nejako zufalo nech sa dieta nezlakne. Len ci zareaguje.

tanyan
14. feb 2024

@stevkabelanova Ale to nemusí byť oneskorený vývin. Každý človek je jedinečný a tabuľky sú len orientačné body. Rozprávaš sa s drobcom tak, že ho oslovuješ menom?
Ak sa napríklad oslovujete s partnerom menom alebo prezývkou, tak dieťa nemá dôvod začať vás neskôr nazývať mamou a otcom.

stevkabelanova
autor
14. feb 2024

@cookie29 áno aj keď hrajú hracky pesničky manžel sa ozve z dolného poschodia keď príde domov zareaguje vždy len obvodná nás poslala na usne tak uvidíme

stevkabelanova
autor
14. feb 2024

@tanyan áno stále ho volám menom hrám sa snim kde je Adamko zakaždým menom volám od mala ....nie manžela oslovujem tatik a mňa tiež maminka alebo podobne už od malej nám to tak ostalo

thereisabear
14. feb 2024

Tak u nás to bol príznak autizmu. Je dobré, že to riešite, držím palce.

kacena4
14. feb 2024

nie nie je autista, aj autisti reaguju na meno a musis splnit celu skalu postihnutia chce svoj cas nie je cvicena opicka

stevkabelanova
autor
14. feb 2024

@thereisabear a potvrdil sa?

stevkabelanova
autor
14. feb 2024

@kacena4 ja viem že nieje opicka keď človek sa v dnešnej dobe boji všeličoho

thereisabear
14. feb 2024

@stevkabelanova ešte nemáme za sebou diagnostiku, ale znaky tam sú jasné.
Ak mu na ušnom nič nezistia, obráť sa na odborníkov a tí ti najlepšie poradia, ako ďalej. Nie je to skoro ani v tomto veku.

stevkabelanova
autor
14. feb 2024

@thereisabear a ku komu treba najprv ísť po usnom neviem vôbec aký je postup 😔snáď bude ok veľmi sa toho bojim

thereisabear
14. feb 2024

@stevkabelanova nájdi si v okolí nejaké centrum, kde pracujú s autistami alebo CVI. Neviem odkiaľ ste.