11 mesačná dcérka chodí po špičkách

dominika69
15. júl 2013

vie mi niekto poradit chce chodit no len za ruky a k tomu po spickach je to v poriadku alebo je to vazne chodili vase deti po spickach? akurat teraz sa zacala plazit a stvornozky jej to nejde no pediater povedal ze je to v poriadku kedze sa sama posadi a sedi rovno ale neurolog ze vraj by odporucil rehabilitacie co mam robit uz som z toho zufala

evitaka
15. júl 2013

Dominika, s rehabilitáciami nič nepokazíš, iba tej malej pomôžeš... A počúvaj neurologičku 🙂

evarak
15. júl 2013

@dominika69,moja sesternica chodila po spickach ked bola mala,potom asi po dvoch mesiacoch,ked uz stala pevne na nozickach tak doslapovala normalne,ale urcite ak ti neurologicka poradila rehabilitacie,tak preco nie,tym predsa nic nepokazis a hlavne sa neboj 🙂

ivkafr
15. júl 2013

@dominika69 ahoj,moj 16mesacny syncek chodi tiez po spickach,niekedy doslapne,ale malokedy a nejak to neriesim

dominika69
autor
15. júl 2013

dakujem pekne ak je to normalne tak v poho ale pediater povedal ze vsetkko robi tak ako ma a ja ju nechcem trapit no viem ze rehabky by jej pomohli

ivkafr
15. júl 2013

@dominika69 Dominika, ja si myslim,ze sa im to same napravi,jak ziskaju stabilitu..maly chodi 2mesiace a napriklad dnes som si ho obzvlast vsimala ako som si precitala tvoju otazku,a chvilami uz pekne doslapoval na celu nozku,takze si myslim,ze sa im to casom napravi...

30petra
15. júl 2013

pochopila som správne? najskôr začala chodiť a až potom štvornožkovať? ak áno preskočila jedno štádium, nemá dostatočne precvičené svaly, čo sa môže prejaviť chodením po špičkách....jednoznačne by som počúvla neurologičku...a ak chceš spraviť pre malú niečo ty, tak ju v žiadnom prípade nevoď za ruky, pokiaľ už pevne nestojí sama, keď spadne, nezdvíhaj ju, nech skúša sama....

tova
15. júl 2013

moje obe deti chodili po spickach, stvornozkovali dlhsie a neskor zacali chodit, doslapovat vedeli len chodili ako sa im chcelo, dcera prestala chodit po spickach okolo 2.5r syn v 3r. , nic sme necvicili , nepouzivali specialne topanky.

pastelka17
15. júl 2013

@dominika69 Moje obidve deti spickovali. Nejako som to neriesila. Sem-tam som im vysvetlila,ze tak sa nechodi,ukazovala ako chodia ini ludia a casom prestali,ked vedeli lepsie chodit. Myslim,ze tymto spickovanim si prejde kazde dieta. Ak by si vsak mala pochybnosti,ze dlho chodi po spickach,obrat sa na lekarku al. ortopeda. Ti urcite vedia posudit,ci je to v poriadku al. nie. A pokial este nevie sama chodit,tak ju nevod za ruky. Nech sa sama nauci stvornozkovat,postavit sa popri nabytku a potom prve krocky.

dominika69
autor
16. júl 2013

@30petra no asi tak nejako ale co ked spadne a ublizi si nejako

dominika69
autor
16. júl 2013

@pastelka17 ide o to ze neurolog povedal ze mame ist na cvicenie ale pediater povedal ze nevidi dovod aby sme ju mali trapit ze robi vsetko tak ako ma tak ja teraz neviem, len dufam ze sa nauci aj stvornozky

pastelka17
16. júl 2013

@dominika69 Moja dcera preskocila fazu stvornozkovania. Rovno sa zacala stavat na nohy a ucila sa chodit okolo nabytku. Az ked vedela ako-tak chodit,tak sa naucila aj stvornozkovat. Pokial nevedela chodit samostatne,tak spickovala. Potom uz nie. Syn ten sa naucil vsetko v takom poradi,ako by to malo byt. Aj so spickovanim. Nemaju ziadne problemy s chodzou. A ako ste sa dostali k neurologovi? U ortopeda si nebola? Ku nemu by som zasla,ten vie posudit,ci klbiky,nozicky su v poriadku. Aj on ti moze doporucit rehabilitaciu,ak by sa mu nieco nezdalo. Aspon budes mat viac nazorov a podla toho sa mozno skor rozhodnes,co robit 🙂

ivanka.7
16. júl 2013

@dominika69 nebudes pri nej stale, aby si jej zabranila v kazdom pade. Sucastou jej motorickeho napredovania je to, aby sa naucila padat. Vodenie za ruky je neprirodzene, podla mna aj preto spickuje. Ale tak nevidim, to sa mi dobre radi, co? 😀
V kazdom pripade, ja som sa riadila tymto: http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs... Malej som nijako nepomahala a osvedcilo sa mi to. Teraz chodi niekedy za ruku, ale skor preto, aby som mohla kontrolovat kadial chodi 😀

30petra
17. júl 2013

precitaj si ten link co ti dala ivanka.7 je veľmi dobre napísaný.....keď mám písať z vlastnej skúsenosti, moja malá nemala žiaden úraz a ja som ju nechávala všade, nepomáhala som jej ani keď spadla, vždy sa postavila sama, je to práve o tom, že správne zapájala svaly......kamarátkina malá, keď spadla sa dlho nevedela sama postaviť, ten rozdiel medzi našimi deťmi je obrovský - čo sa pohybovej zdatnosti týka... je to o tom, že každá mamička je precitlivelá na svoje dieťa a keď spadne hneď ho zbiera zo zeme, ak si všimneš dieťa, ktoré sa snaží chodiť - snaží sa aj správne padať a to je veľmi dôležité, aby si neublížilo

dominika69
autor
17. júl 2013

@pastelka17 k neurologovi sme sa dostali tak ze sme mali cystu v hlavicke tak tam chodime na kontroly raz za tri mesiace

dominika69
autor
17. júl 2013

@ivanka.7 je to presne a vystizne dakujem

kykymora
17. júl 2013

@dominika69 moj syn chodil po spickach a potom prestal sam od seba. na spickach chodil iba bosy alebo v papuciach. v topankach normalne.

pastelka17
17. júl 2013

@dominika69 Ak ti ide iba o to spickovanie,tak by som to neriesila. Musia sa jej dovyvyjat vsetky svaly a spevniet. A urcite ju nechaj nech sa sama uci 🙂 Uvidis,za chvilu ani nebudes vediet,ze spickovala 😉