11 mesačné bábätko a začínajúce prechladnutie

macka2013
14. sep 2013

ahojte, potrebovala by som poradiť. Môj malý má 11 mesiacov a teraz máme soplíky. Dr. nám poradila Sinupret a Nasivin a že máme odsávať, ale môj drobec ako náhle zapnem vysávač a chcem mu kvapnúť do nošteka tak sa ide roztrhnúť od zúrivosti a nenechá ma aby som sa mu nošteku čo i len priblížila. Skúšali sme odpútavať pozornosť hračkami, telkou, pesničkami ale už nič nezaberá. Viete mi niekto poradiť ako mu mám tie soplíky odsávať... emoticon Ďakujem

lilla83
14. sep 2013

@macka2013 ahoj, ja ti poradit neviem, mam skoro 2- rocnu dcerku a momentalne mame doma to iste. Akonahle sa len priblizim k nosteku odsavackou ci kvapkami, kruti hlavickou a velke "nie nie nie!" No co ti poviem, som bezradna. Tak jej na hrud natieram aspon eukalyptovu mast z lekarne, ma taky mentolovy odor, ta nos aspon trocha uvolni. A cakam, kedy to prejde...

linda20111
14. sep 2013

@macka2013 moj ma 8mesiacov ale pri odsavani robi to iste, keby vedel chodit tak by usiel :D odsavat mu musim, tak sa naklonim nad neho, silno ho pritlacim kym poodsavam :( ale zaujimave ze ked vysavam podlahu, vtedy sa vysavaca neboji ale ho chyta 🙂

zuzitko74
14. sep 2013

@macka2013 Zabaľ si ho do osušky, tak, aby mal ručičky pri tele.

luciaalex
14. sep 2013

Odsavanie je dolezite, inak sa moze stat ze ti bezna viroza prejde do bakterialnej infekcie. Zabal ho do deky ,klakni sa nad neho, tvoje kolena tesne pri nom. Ziadne "serkanie sa", ziadne hracky a chlacholenie, urob to raz dva, aj tak by sa malo odsavat max tri krat denne. Pochvalis ho potom. Moj tiez neskace od radosti, aj teraz pouzivam vsetky ruky aj nohy, ale pokial si nostek nevedia vyfukat, je to potrebne.

macka2013
autor
14. sep 2013

Ďakujem, idem hneď nato 🙂

cerez
14. sep 2013

Je som si kľakla k malému, ale jeho hlavička bola medzi mojimi stehnami. Jednou rukou som si držala jeho nohy a druhou odsávala. Ak bol niekto kto mi mohol predsa len pomôcť, držal dieťaťu nohy. Rýchlo som odsala a bolo. U nás takto jančil prvé dva dni a potom už vedel že to je síce nepríjemné, ale rýchle. Tak už len mrnčal ale vydržal. Ale z tou osuškou ti dievčatá veľmi dobre poradili. Škoda, že ma to nenapadlo skôr. 🙂

skvele
14. sep 2013

Ja to mam uz dobre nacvicene. Sadnem si na postel, maleho si zacviknem medzi nohy,ku tebe bude chrbatom, jednou rukou ho este pritlacim ku sebe,tak ze mu chytim tvaricku a ide sa na to @_@

macka2013
autor
16. sep 2013

Osuška zafungovala, už sa mi lepšie odsáva a hlavne mu už konečne odsajem všetky soplíky 🙂 🙂 🙂
Ďakujem za rady 🙂 🙂 🙂 🙂

lauricka
16. sep 2013

@macka2013 u nas odsava tato, lebo je silnejsi a ako radia baby, nekaslat sa s nim, proste chytis hlavu, ruky, vsetko a sup sup odsat, aj cez krik, no a co. Prezije to a hlavne, ze sa odsava. Neodsavanie moze zle dopadnut. Je to pre jeho dobro. A mame dvojcata, takze to mame 2x po sebe kriku, revu a boja. Tata uz ma svoj hmat, chnapne a odsaje. Hotovo. Nic sa mu nestane, neboj.

lucia006
18. sep 2013

Prave som hladala niejaky podobny clanok mojmu momentalnemu stavu dos,a vas prispevok je to co mame mi teraz doma 😒 moj maly ma o tyzden tiez 11mes,vcera dostal dopliky dnes som bola u dr tie nam dki sinupret a otrivin do nosa pri zvysenej teplote ibalgin alebo nurofen ,no zatial nezabralo nic viem ,ze za jeden den nemoze prist zlepsenie ,ale ani moj syn si neda tahat sopliky len zapnem vysavac konec sveta ,spiera sa hadze reve na raty sama ho neudrzim som sama snim doms 😒 vnoci mi nespal ani 15minut vkuse ,stale plakal lebo msl tak upchaty nostek 😒 dnes som bezala kupit do mesta odsvacku na baterky znasa to snou lepsie ale nevytiahne tolko ako vysavac,tak skuste si aj vy takuto kupit je to tisie a menejsa tomu brani ako ked napojim na vysavac 😒

aadulik2110
18. sep 2013

@macka2013 u nás je to isté.... a malý má 15,5 mes. jednoducho nasilu.... inak to nejde, prehováranie ani odpútavanie nezaberá, vždy mu poviem, že to robím aby bol zdravučký a nie aby som mu robila zle. A taktiež ako tu bolo spomenuté, tak vysávanie je náramná hra, ale odsávačka do nosa je veľký nepriateľ 🙂 a ja malému dávam pri soplíkoch fenistil, sinupret, cebion (vit. C - zvýšená dávka 3x denne inak teraz na jeseň už má raz denne) - to mám odporučené od pediatra, do nosíka dávam nasivin a mar+.

aadulik2110
18. sep 2013

@lucia006 ešte by som odporučila malého na noc "vypolohovať" malý spáva bez vankúša, ale ako náhle má soplíky, tak mu dám do postielky manželov vankúš zohnutý na polku

lucia006
19. sep 2013

@aadulik2110 uz som tak urobila no vnoci saaj 50krat zneho smikne a lahne si inam na rovnu plochu 😒

cerez
19. sep 2013

Mne ešte poradili na pohotovosti, že pred odsávaním máme dieťaťu dať sprej do nosa nejakú morskú soľ, chvíľku počkať, odsať a potom kvapnúť kvapky do nosa.