11 mesačné dieťa má boľavé hrdlo a kašeľ

simona123nina
12. okt 2021

Dobrý deň píšem vám ohľadom mojej dcéry od 3.9 nám začala nádcha potom mala boľavé hrdielko dostala atb amoksiklav pohode prešlo a po 2 týž zase nanovo sople kašle zatekaju hlieny ja som už s toho ustata neviem co už ako jej pomôcť od včera som jej začala dávať solmucol nedá sa jej ani spinkať keďže hneď začne kašľať prosím vás pomôžte mi nejako Dr povedal ze to treba vydržať 😢😢😢🙈🙈🙈

dadulamamula
12. okt 2021

Nám pomohol na vykaslianie tie začiatky choroby sinupret a potom som prešla na stoptussin ma karamelovu chuť. Na noc skúste dat fenistil kvapky, veľmi pomáhajú na upokojenie kašlu. Hlieny treba odsávať každú chvíľku libenar alebo alianmare uvoľňujú zadné hlieny a potom nejaký nasivin otrivin dat aby sa lepšie dychalo

katkaseiner
12. okt 2021

na noc odporucam natriet potravinarsku foliu bravcovou mastou a na hrudnik prilozit tou mastnou stranou. Moji si to uz daju v klude dat vecer ale ked boli krpci, tak bojovali, cize som ich nechala zaspat a v spanku som im vytiahla tricko a dala tu foliu.
Citala som to tu uz milionkrat ale v skutocnosti som to vyskusala prvykrat ked mal syn asi 3 mesiace a v noci nevedel prestat kaslat. Jednoducho tak malemu som nemohla ani cokolvek dat, nieto este v noci (ja viem, je aj moznost ist na pohotovost ale kto chce ist ak netreba). Vtedy fakt by som neverila, z minuty na minutu prestal kaslat a spal do rana. Odvtedy im to robievam ked sucho kaslu, dcera ma uz 9 rokov, syn 6.
S inym velmi nepomozem, tiez je moj syn teraz chory, zacalo to laryngitidou a pokracuje mandlami... dnes konecne dostal atb (dostal uz vcera ale tie vyvracal hned, cize dnes som isla po dalsie. Prajem skore uzdravenie

nikpa
12. okt 2021

@simona123nina no hej, treba vydržať. Keď nastúpi do škôlky budete to mať doma od septembra do apríla dvakrát mesačne. Tie sople sú nekonečny príbeh, hlavne odsavat nech sa jej to tam neuklada. Na noc vyvýšené pod hlavku, zvlhčovat vzduch. Keď nemôžem už dýchať tak fenistil kvapky ale tie sú na predpis. Inak veľmi sa nám osvedčil inhalator, v tomto chorlavom období dávam inhalovat Vincentku a keď je už silná nádcha a kašeľ tak Yabro. A sirup na kašle mám pocit, že nezaberá poriadne žiadny 😏

mjk40
12. okt 2021

My dávame Tussin 8 kvapiek do mlieka 2- 3x denne. Asi tak 5 dní. Potom sirup proti kašľu. Neodsávame. Nemá to až tak silnú nádchu ani kašeľ. Mám pocit, že to zaberá.

simona123nina
autor
12. okt 2021

@katkaseiner bravčová masť??

simca06022011
12. okt 2021

@simona123nina no hlavne sirup na vykasliavanie, tak max do 16tej... Lebo nebude spat nic.
Odsavat sople (nemusi sa to zdat, ale vacsinou zatekaju dozadu...) , cistit nos... Ak je opuch treba aerius si zohnať na vecer. My ked bolo velmi zle, večer išiel stoptussin (nam to naordinovala lekárka). Najlepšie by bolo vzdy urobiť vyter nos/hrdlo... Ale to vsetky dr nerobia. Určite v 11m by som liečbu riesila s lekarkou... Ano je to na nervy, ale je to bezne... Od 1,5r do 2,5r sme boli viac doma chori ako v jasliach... Ono raz ked to zacalo, islo to dookola. Ja som sa resils ked sa mala vyzvracala, dostala teplotu lebo to bolo znamenie ze uz bude len lepsie😂🤦🏻‍♀️

katkaseiner
12. okt 2021

@simona123nina áno, často sa spomína Jazvečia, ale funguje to aj s bravcovou

simona123nina
autor
13. okt 2021

@simca06022011 aj my sme vyvrátili hlieny a nad ráno aj asi mlieko tak pane bože dúfam ze to bude len so soplov

simca06022011
13. okt 2021

@simona123nina samozrejme ze to bude zo soplov, neboj. Ved ked zatekaju to je strasne nepríjemné

simona123nina
autor
13. okt 2021

@simca06022011 práve to ze sa jej aj strašne v noci zle spi 🙈