13 dní antibiotiká a stále teplota

sporitelnicka
3. jan 2016

Ahojte mamicky, potrebujem sa poradit,ci sa niektorej uz nieco podobne stalo, ci ma niekto skusenost...presne pred 2omi tyzdnami dostal syn vysoke teploty,vracal,hnacka...hned v pondelok sme utekali k doktorke, urobila vyter z hrdla,odbery,crp bolo 72..nasadila atb zinat..koncom tyzdna prisli vysledky,ale to sme sa uz aj vysypali a mali malinovy jazyk,vykultivoval sa streptokok a teda uzavrelo sa to ako sarlach,od tohto pondelka sme teda dostali Ospen 500 (penicilin) aby sa to vykynozilo ako treba. Vo stvrtok pred polnocou ale opat z nicoho nic horucka 39,vkuse sme zrazali,paralen,ibuprofen dokola..ja som sa zlakla,ci to nemoze byt nejaka neskorsia alergia na to penicilinove atb, a tak som zavolala na 112,kde lekarka "nevedela",lebo sa s takym este nestretla..tak som pre istotu v piatok v noci davku ospenu nedala a cakala do vcera rana,kedy som volala nasej pediatricke..podla nej to bude "superinfekcia" tzn.ze na ten dobiehajuci sarlach sadla este nejaka viroza a tie horucky su z toho..pripadne telo este nie je so sarlachom vysporiadane,co sa mi ale trocha nezda po tolkych dnoch...prosim zeny,mate niekto takuto skusenost? Nie je to predsalen alergia na ten Ospen? Syn sa na nic nestazuje,ani hrdlo,ani hlavka,ani brusko...uz dva tyzdne sa motame furt a mna ta teplota riadne znepokojuje..teraz mame do 37,5...zajtra ideme opat na vytery a odbery...dakujem za kazdu skusenost,prip.nazor...

bosoriak
3. jan 2016

@sporitelnicka Ta druhotna infekcia dava asi najvacsi zmysel, aj ta teplota by tomu zodpovedala. 37,5 uz je len zvysena teplota a telo sa moze "doliecovat" jednak zo sarlachu a jednak z tej virozy. Nebolo prave najmudrejsie vynechavat davku ospenu. Alergia na penicilin sa vacsinou prejavi ihned, do par hodin po podani, nie po 4 dnoch. Ty si vynechala celkom dost skoro tu davku, urcite by si to mala konzultovat so svojou lekarkou, co teraz.

Vytery a odbery po dvojtyzdnovom brani antibiotik podla mna neukazu vobec nic.

Ja by som este par dni pockala, kam sa ta teplota pohne. Sarlach je celkom dost vazne ochorenie, pokojne sa z toho moze dieta dostavat aj dlhsie, obzvlast ak to ma prvykrat. Ja si pamatam, ze mojej dcere ked mala sarlach prvykrat, tak to trvalo skoro 4 dni, kym zabrali antibiotika (mala Cedrox, lebo je na penicilin alergicka). A aj nasledujuce dni sme vzdy mali trochu zvysenu teplotu este, najma po namahe.

sporitelnicka
autor
3. jan 2016

@bosoriak dakujem,ten ospen som vynechala len 1davku,v piatok v noci,lekarka detska nasa ma potom usmernila ze alergia to nebude,pokial nie je vyhadzany,v sobotu rano som jej hned volala a pokracujeme...ze ten lekar na 112 asi nebol pediater povedala..a tvojej dcerke potom tie zvysene teploty ustupili same?

bosoriak
3. jan 2016

@sporitelnicka Aha, tak to nie je take hrozne s tym ospenom. Tych par hodin pravdepodobne moc nevadi.

Ano, dcera mala prve 4 dni aj s antibiotikami okolo 39-39.5, potom po 4 dnoch to kleslo na 38 a potom to pomaly kleslo na normal. Mna to tiez vtedy vydesilo, ale potom mala sarlachovu anginu este tusim 5x a uz to malo miernejsi priebeh. Asi aj kvoli tomu, ze uz som to rozoznala aj ja skor a antibiotika dostala skor, nez mala 41 stupnov teplotu.

Ja by som naozaj este par dni pockala, obzvlast ked sa na nic nestazuje, ten sarlach je fakt zaber pre to male telo.

alicka850
3. jan 2016

@sporitelnicka nemyslim si,ze to je alregia na penicilin. Ta by sa skor prejavila koznym vysypom, popravde este som nevidela alergiu na lieky,ktora by sa praevila zvysenou teplotou.
Podla mna je telo este v rekonvalescencii, imunita bojuje a zvysena teplota je toho prejavom. Vytery su podla mna na mieste,ale pravdepodobne nic pod antibiotikami nepreukazu. Skor ide naozaj o nasadajucu virozu,byva to bezne pri oslabeni organizmu inou infekciou. Mne sa podla toho co pises zda tvoja pediatricka celkom orientovana,skus sa drzat jej pokynov.

sporitelnicka
autor
3. jan 2016

@bosoriak
@alicka850 dievcata dakujem pekne,rano sa ideme ukazat doktorke,zelam dobru noc..