13 mesačné dieťa sa nervózne pohupuje v sede

mirkafi
17. nov 2012

Ahojte, pozerala som na diskusiach, ci nieco podobne nenajdem, ale nepodarilosa mi to. Mam 13 mesacnu dceru, ktora sa zhruba mesiac nervozne pohupuje v sede dopredu a dozadu a pri tom vsetkom ma nohy uplne napnute a ruky pokrcene a zovrete v past. Do konca prveho roka bola uplne v pohode, nebyvala nervozna, ale teraz je to cim dalej, tym horsie. Mala mi krasne spinkala v noci, prespala aj celu noc a teraz cez den krasne spi - hlavne doobeda, poobede je to uz horsie, ale v noci sa mi aj 10-15 krat zobudi so strasnym krikom. Ona pri tom vsetkom spi a zrejme si to neuvedomuje, ale je to strasny pocit. Cez den, ked sa nevyspi dostatocne dlho, ze ju nieco zobudi (sice neviem co), tak je nervozna, uplakana a zacne sa pohupovat. Robi to aj pri jedeni v stolicke, v autosedacke, na zemi. Skusala som ju zaujat hrackami, spievankovom, piesnami, hrami. Zaberie to len na chvilu a to aj len v tom momente, ked sa prilis sustredi. Nerobi to cely den, ale pride to bud z nicoho nic alebo hlavne vtedy, ked sa malo vyspi.. Uvazujem, ze s nou pojdem k neurologicke, aj sa dost bojim, co mi povie. Inac, ked je kludna, tak je hrava, usmiata, miluje deti, psov, je vlemi kontaktna, vsetko ju zaujima, rada sa stretava s novymi ludmi, detmi.. ale ked nema naladu (a to sa stava cim dalej tym viac), tak robi tie nervozne pohyby. a ten spanok je taky zly tiez uz jeden mesiac. Mysleli sme si, ze to bude zubkami, ale trva to uz velmi dlho. aktualne jej idu predne stolicky 3, ale tie jej neluzu uz mesiac v kuse. Mate podobne skusenosti, je treba sa niecoho obavat? este k tomu spanku, mozu to byt nejake nocne mory? To sa mi velmi nezda, pretoze tie vykriky zo sna su kratke, velmi hlasne, ako keby ju niekto bodol nozom a ona si to neuvedomuje.. obcas sa zobudi hlavne ked je ten vykrik dlhsi ako 3 sekundy. a tych vykrikov je aj 20 za celu noc.. a to pohupovanie ani nehovorim.. bojim sa, ze sa s nou nieco deje. ak mate podobne skusenosti, poradte prosim..

misa271
21. jan 2014

Ahoj alebo dobry vecer mirkafi, citala som tvoj prispevok a konecne som nasla niekoho kto ma rovnaky problem s dietatkom ako ja. Ja mam 16 mesacnu dceru a robi presne rovnake pohyby ako tvoja a presne ako pises v stolickw v autosedacke na zemi a mi aj v kociku! Absolvovali sme niekolko vysetreni a v skratke to uzavreli ako zlozvyk. Boli sme detskej gyn ona povedala ze je ok, neurologicka to uzavrela ako autostimulacia uspokojovanie sa a ze z toho vyrastie! No ja som na nervy lebo to vobec neustupilo a uz neviem co mam robit! Tak som sa chcela opytat ako ste natom vy ci vam bola urcena nejaka diagnoza ? Prosim o odpoved lebo ja neviem co mam robit a nikto my nevie poradit . Dakujem

mirkafi
autor
22. jan 2014

@misa271 ahoj, napisala som spravu do internej posty.. Mima