13 mesačný sa napil detského olejčeka

belleza
30. apr 2013

Ahojte mamičky, viete mi povedať či je to vážne ak sa môj 13 mesačný synček napil (asi 1-3 glgy) detského olejčeka Johnsons? Urobil tak pri kúpaní asi pred 10 minutami.Ďakujem

mikys1
30. apr 2013

nič sa nedeje len sa asi pokaká 😉

stardust
30. apr 2013

ktory z nasledujucich piktogramov sa nachadza na obale detskeho oleja Johnsons?

http://de.wikipedia.org/wiki/Vorlage:GHS-Piktog...

belleza
autor
30. apr 2013

mikys1:ďakujem za odpoveď
stardust: malý mi strhol nálepky z prednej aj zo zadnej strany na ktorej to býva ale máme tento:
http://detska-kozmetika.heureka.sk/johnson-john...

briketa
30. apr 2013

@belleza nic sa mu nestane, nemusis da bat. nabuduce vylozis vyssie.

gaby21
30. apr 2013

@belleza Neboj nič sa nestane, mozno ho prezenie, moj minule odhryzol, z osviezovača do zachodu, a v pohode, iba hnačku mal este dva dni 😝

masinka
30. apr 2013

@belleza ked si si nie ista, ci je to OK, treba zavolat narodne toxikologicke informacne centrum - telefon +421 2 5477 4166... maju tam databazu a milu tetu na telefone, ktora ta bud upokoji, alebo posle na pohotovost... neboj, nie si prva, ktorej dieta si na niecom nevhodnom pochutilo

milota164
30. apr 2013

tiez si myslim ze to bude OK, asi len cakaj tu hnacku.

belleza
autor
30. apr 2013

ďakujem všetkým za rady, teraz spinká tak uvidíme či ho preženie.
masinka: to číslo som si uložila do budúcnosti...

aristka
30. apr 2013

pánabeka načo volať toxikologické centrum,malého maximálne preženie ako po oleji,decké hyg. veci spĺňajú nejaké normy ,ak by to bolo toxické nemohli by sme to dať ani na kožu...

pingu1
30. apr 2013

@belleza dobre sa z neho pokadi
moja jedavala psie granule...

monvitka
30. apr 2013

isto umrie 😀

svenka
1. máj 2013

@monvitka velmi nevhodna odpoved, dokonca ani vtipne to nie je... si predstav seba na mieste tej vystrasenej maminy...

masinka
1. máj 2013

@aristka jonsons by som ja osobne mojmu dietatu nedala ani na kozu 😉 ale vazne, ked chcem novy kocik, plienky alebo hladam dobry hotel na dovolenku s dietatom, opytam sa na MK. ked mi dieta padne na hlavu, pojdem na pohotovost a nebudem si robit statistiku na MK, kolko deti to zvladlo bez nasledkov. Ked mi dieta vypije alebo zje nieco, pri com sa bojim, ze mu to moze uskodit, opytam sa kompetentnych. Stoji to par centov za telefon a minutku casu a som v pohode, nemusim celu noc cakat, kolko mamiciek mi odpise, ze si mysli, ze ho to len prezenie (lebo ani jedna nenapisala, ze aj jej dieta to iste pilo). Ja si tiez myslim, ze tie 2-3 glgy maleho len precistia, ale neviem to naisto, takze nebudem mamicku presviedcat, ze je to v pohode. Inac staci si tu na MK precitat par diskusii o vybavovaniach na uradoch - to su veci dane zakonom a polovica mamiciek ti napise tak a polovica presny opak.. a najviac radia tie, co nemaju o tom ani sajnu.
Mimochodom, su aj latky, ktore posobia "do roka a do dna".... dnes nieco zjes a o rok ti zlyha pecen....

mikys1
1. máj 2013

@masinka jasne ale to by sme sa stále museli báť , že čo bude o rok 🙂 My ako deti sme pojedli všeličo a sme tu asi tak netvrdím ,že sa niečo nemôže stať,ale.....

aristka
1. máj 2013

@masinka predstav si mám šajnu o čom hovorím,sama mám tri deti a stalo sa hocičo a ako zdravoťák viem odhadnúť situáciu ,kedže som árová sestra a otráv som zažila habadej a je hlúposť sa stresovať ,čo bude behom roka alebo za rok ,keď vypije decký olej 😉

masinka
2. máj 2013

@aristka vidis, ty mas na to skolu, my co nie sme zdravotaci, mame na to infolinku 😀
ja som to myslela tak vseobecne - ked jej babo nieco spapa a nevie, ci je to ok, tak su aj lepsie zdroje info, ako robenie ankety na MK....
a kuknite diskusie o ne-ockovani - polovica maminiek tu riesi, co bude o rok alebo aj neskor 😉
@mikys1