Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

14 ročnú bolia kolená

noemkanikoletka
11. dec 2014

Ahojte myslíte že keď 14 ročného človeka bolia kolená je to tým že rastie ? 🙂

pemizb
11. dec 2014

akurat tento tyzden o tom rozpravali v damskom magazine. nesledovala som to pozorne, ale spominam si ze lekar vravel, ze to netreba podcenovat. vravel o unavovych zlomeninach.......nie ze by ich rovno tvoja dcera mala...ale tam vravel, ze to, ze niekoho bolia kosti a doma mu povedia ze je to od rastu a ze to prejde...ze to nie je spravne. netusim ci maju v stv nejaky archiv....skus pozriet na nete....

silvia816
11. dec 2014

Ahoj, ja mam znamu, jej dceru tiez boleli kolena, tiez jej hovorili, ze od rastu a nakoniec sa z toho vyklula celiakia. Tak to radsej nepodcenuj. Je lepsie to preverit...

katka1981
11. dec 2014

@noemkanikoletka, moze mat nedorastene chrupavky, ale aj iny problem, (artroza), treba ist k ortopedovi.

laura0
11. dec 2014

Ja som riesila s dcerou (14 rokov) bolest kolien ,ona mala ako 13-ročna uraz jedneho kolena ,rok na to ju zacali obe kolena boliet tak sme behali po lekaroch ,na ortopedii nam pan doktor tvrdil ze ma pourazovy meniskus a chcel ju o tyzden prijat na jeho sukr.kliniku a urobit jej artroskopiu a to k tomu ani nepotreboval RTG alebo MR vysetrenie ,len tak ocami videl do kolena a hned operacia.Samozrejme som nesuhlasila a isla som si to overit k inemu lekarovi ,ten nas poslal na MR vysetrenie a tam sa potvrdilo ze kolena ma uplne v poriadku a ze je to rastoveho povodu ,ze to proste tak ako zacalo boliet aj prestane ... dcera ide mat 16 rokov a kolena ju uz nebolia 🙂 .Takze ja odporucam urcite ist k lekarovi a ziadat mag.rezonanciu ,tam sa to vsetko ukaze preco to boli...

simona2003
11. dec 2014

Ahoj,

aj našu dcéru začali bolieť koleno v tomto veku. Najprv som tomu nevenovala pozornosť, dcéra chodí do ZUŠ na tanec a myslela som si, že sa udrela, presilila (tancovala aj 5 x týždenne 2 - 2,5 hodiny). Keď to mesiac neprestávalo išli sme k pediatričke, tá nás poslala k detskému ortopédovi a ten hneď na RTG. Diagnóza znela osteochondróza - odumierali jej kosti v kolene. Vyrobili jej na koleno takú ortézu, ktorá jej držala koleno "na mieste", nesmela 4 mesiace tancovať. Chodila na rehabilitáciu vrátane plávania. Potom sa to samo upravilo.
Rozhodne choďte k lekárovi.

silvia07
11. dec 2014

My sme tiež chodili k ortopedovi....Má 11 kolená a členky bolia.....rýchlo narástla a chrupavky nestíhajú dorast A mäkké vaziva spevniet
Ale chod radšej k dr.....môže mať aj zapal V kolene alebo niečo ine...

kekypetra
11. dec 2014

ked som bola ja mala, tak ma strasne bolievali kolena, taka reumaticka bolest, az sa mi podlamovali kolena.. Nakoniec mi zistili, ze moje mandle mi do krvi vylucuju nejaku latku a mala som strasne vysoke hodnoty a preto ta reumaticka bolest.. Museli mi mandle vybrat, uz je to lepsie, ale vzdy ked sa meni pocasie, tak ma trocha bolia..

noemkanikoletka
autor
21. dec 2014

No ale ju to bolí raz za pol roka 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli