15 mesačný syn má "žabu" v ústach

sonka14
31. máj 2014

Ahojte,mam 15 mesacneho chlapceka.Je uzasny,krasny,zdravy.Ale posledny tyzden nas trapi takzvana "zaba" v ustockach.Davam mu na to modru vodicku.Tym mu to potieram.Ale vobec sa mi to nepaci.Mal najskor na jednom mieste vyliatu pusku.Ale teraz ,ked otvori pusinku.Je toho viac.Podla mna ,to musi byt velmi neprijemne,aj ked ma papat.Nasa doktorka povie,ze len potierat s tou vodickou.Maminy,mavali alebo mavaju to aj Vase zlaticka?Ako mu mozem pomoct?Dakujem

mnamko
31. máj 2014

@sonka14 nám pichala nato B12

saurian
31. máj 2014

@sonka14
aj nam odporucali ako doplnok aj b-vitaminy

sonka14
autor
31. máj 2014

Tak by som mala ist s tym opat k doktorke?Ake ste to mali?

sonka14
autor
31. máj 2014

Myslite,ze to je nieco vaznejsie?Myslim,ked ma dietatko v puse zabu?

bosoriak
31. máj 2014

@sonka14 15mesacny je trochu velky na to, aby mal mykozu v ustach. Moze mat problem s imunitou. A na kvasinky najlepsie zabera flukonazol. Existuje aj sirup Diflucan pre deti, spytaj sa lekarky, ci by to nebolo lepsie nez lokalna liecba.

saska.t
31. máj 2014

@sonka14 klasicky soor- kvasinka,dojcis? ak ano treba aj bradavky potierat,pretoze inak to koluje medzi vami dvoma,treba preliecit oboch 😉

sonka14
autor
31. máj 2014

Mne to pride z toho,ze vela veci mu prejde pusou.Ja mu to nedovolim,aleked ho neustriehnem,tak vidim,ze nieco ma opat v puske.Nie,bohuzial uz nedojcim.

linda20111
31. máj 2014

@sonka14 Mali sme tiez tu modru vodicku kym bol mensi zaberala ale neskor uz nie. Tak som skusila babsky recept - potriet to praskovym cukrom a funguje to.

sonka14
autor
31. máj 2014

@linda20111 Vazne to mozem potriet oraskovym cukrom?Branim sa ist k nasej doktroke,lebo ku nasej doktorke ist pre radu je horsie.

linda20111
31. máj 2014

@sonka14 Ano, ja som tak urobila ked nezaberala vodicka a asi za 3dni to uplne zmyzlo. Taketo drobnosti sa daju vyriesit aj bez lekara.

sonka14
autor
31. máj 2014

A mam to drobcovi ,len potriet cukrom?

mishka11
31. máj 2014

@sonka14 Toto mal aj moj syn, ked mal 8 mesiacov. Nevedeli sme sa toho zbavit. Lekarka nam predpisala kandibene, je to sprej. Nastriekas ho na gazu a malemu tym vytries usta. Da sa kupit aj bez lekarskeho predpisu, tusim. A este osvedcenym prostriedkom je aj soda bikarbona. Rozpustis vo vode a natries postihnute miesto. To iste mozes robit aj s praskovym cukrom, alebo si este kup v lekarni vitamin B v kvapkach. A este nam lekarka radila vytierat usta probiotikami, konkretne Biogaiou.