15 ročný syn je stále chorý

samanta82
12. máj 2018

Ahojte. Už si neviem rady. Nikolas moj 15.ročný syn je posledného cca pol roka sústavne chorý. Buď to bola angína,kašeľ,horúčky,najnovšie aj tinitus sumenie v uchu ktoré sa nedarí vyliečiť 😢 . Pred dvomi týždňami mal angínu bral Suprax ATB.nemal cvičiť v škole týždeň,tak necvičil ale dali mu samému valcovať antuku na ihrisku a vo štvrtok prišiel domov zas s červeným nosom,soplami a už aj kašľom 😕😩 . Už mu na orl dva krat zmenila lieky ale nič nepomáha.

hettinka
12. máj 2018

@samanta82 alergologa si skúsila?

lubiss
12. máj 2018

Mal robene testy na chlamydie a mykoplazmy ?

samanta82
autor
12. máj 2018

@hettinka nie ale myslela som na to. V piatok som letela so synom k lekarovi no mal dovolenku a zastupujúca lekárka mala strasne vela ľudi tak ideme v pondelok zas a budem sa pýtať k alergologovi

samanta82
autor
12. máj 2018

@lubiss nejaké testy mu robili na orl ale výsledky ešte neviem.

lubiss
12. máj 2018

@samanta82 lebo si nemyslim zeby to bola alergia to som este nepocula aby z alergie boli teploty anginy a to som velmi silna alergicka kazdopadne alergologovi/imunologovi sa pytajte a pokial mal kasel mozu to byt plucne chlamydie ktore dokazu narobit nespocet problemov rozne bolesti neustale teploty atd atd....mali by ho komplexne pretestovat jak na imunitu tak na vsetky tieto hnusoby,porobit vytery,crp ....co sa tyka tinitusu nuz neviem co vam zistila orl ja ho mam tiez absolvovala som magneticku hlavy krcnej chrbtice,sono zil ....Mne tinitus takisto nastal po viroze..vyskusajte preplach dutin takou konvickou mozno mu treba pouvolnovat dutiny atd

samanta82
autor
12. máj 2018

Ďakujem. Určite budem trvať na všetkých vyšetreniach lebo už pri pohlade na neho aký je stále zničený mi je do plaču. Chudáčisko chodí za mnou ze mu hlasnejšie šumí v tom uchu a ze ma strašný kašeľ,no už som urobila čo bolo v mojích silách 😦 . Na pohotovosť neviem či s tým ísť keď aj tak ideme v pondelok jeho lekárovi 😞

ema234
12. máj 2018

@samanta82 sportuje , chodi von? Moj bol stale chory ked kysol doma.

samanta82
autor
12. máj 2018

@ema234 chodí von,ale je pravda ze menej ako kedysi.

eliska13
12. máj 2018

@samanta82 sono dutín mu robili?Skôr by som išla k imunologicka nech vezmú krv na celkovú a bunkovú imunitu.Nie je preťažený zo školy, krúžkov nerobí nejaký fyzicky náročný šport?tá kanvica na výplach dutín je výborná.Berie nejaké vitamíny?po angine sa má priniesť na kontrolu moc či baktérie ustúpili po ATB urobili tak?niektorí lekári na to kašľu
Je jasné, že po ATB bol oslabený a teraz chytil prvý bacil.Daj mu dlhodobo probiotiká, zinok, b vitaminy

eliska13
12. máj 2018

@samanta82 kto mu diagnostikovali tinnitus?to, že mu sumi v uchu, keď je prachladnuty je normálne

samanta82
autor
12. máj 2018

@eliska13 áno,mal upchaté a zatekajú mu stále hlieny

samanta82
autor
12. máj 2018

@eliska13 lekarka z orl

zara0201
12. máj 2018

@samanta82 Co tak potravinove intolerancie? Ja som byvala casto chora a uz aj ako dospela. Mavala som napriklad anginu kazdych 6 tyzdnov. Potom mi zistili alergiu na lepok a pri bezlepkovej diete som zazila konecne celu zimu aj rok bez choroby. Mala som narusenu crevnu stenu a vsetko som schytala. Ked som po case zacala pustat par lepkovych potravin, zas som zacala chorlaviet.

samanta82
autor
12. máj 2018

@eliska13 kúpim teraz v pondelok vitamíny a po douživaní atb. mu veru nič z moču nekontrolovali. Preťažený nie je

samanta82
autor
12. máj 2018

@zara0201 uvidíme po návšteve alergológa

zara0201
12. máj 2018

@samanta82 Na toto by mohla vziat krv aj obvodna. Nemava hnacky, zapchy, bolesti brucha, nafukovanie?

samanta82
autor
12. máj 2018

@zara0201 nie,nič také

zara0201
12. máj 2018

@samanta82 Mna to len tak napadlo. Ale imuno - alergológ by mohol pomoct. Ak nie alergia tak sú dobreé lieky na podporu imunity (broncho vaxom, ispoprinosine...).

pininka
12. máj 2018

@samanta82 urcite by som dala vsetky mozne testy urobit. Mala som spoluziaka ktory bol takto stale chory a dopadlo to nakoniec dost zle. Nechc ta ale strasit.

eliska13
12. máj 2018

@samanta82 myslím, že to je len tým, že bol oslabený po ATB.Ak mu zistia zníženú imunitu dostával by bronchovaxom či injekcie na podporu imunity, ale to väčšinou robia iba, ak je veľmi často chorý.Daj mu kuru s vitamínmi a bude dobre🙂možno mu ešte zatekaju hlieny zo zadu
Po angine vždy treba skontrolovať moc na streptokoky to sa pýtaj.ATB si šupa a oslabili ho

tenerifka
12. máj 2018

@samanta82 daj mu urobit testy, ci neprekonal mononukleozu, je to dost bezne ochorenie a velakrat sa zda, ze to je angina a mylne sa lieci s atb(tie sa pri monon.nesmu davat, kedze je to virus).....byva potom dost dlho oslabena imunita a moze nachytat vsetko mozne

samanta82
autor
12. máj 2018

@tenerifka poviem lekarovi

spitmausi
12. máj 2018

skúste aj krvný test na chlamýdie mykoplazmy

stankadu
12. máj 2018

inak aj moja dcéra má 15 r. a od septembra je velmi často chorá. Každý mesiac týždeň doma s chorobou. Už ma učitelka upozornila, že má vela vymeškaných hodín, ale nemôžem ju predsa poslať s horúčkami do školy. Mňa napadlo, či to aj hormony nemôžu spôsobovať, teda určitým spôsobom. Lebo je to riadne na nervy.

lubiss
12. máj 2018

Chlamydie a mykoplazmy vam urobi aj obvodny lekat trvajte na tom pokial stale kasle je to podla mna jasne....na bolesti sa nestazuje ? Ci bolest hlavy alebo cohosi ineho

lubiss
12. máj 2018

@samanta82 co vam vlastne orl lekarka povedala na ten tinnitus ? Ma opuch sliznice z nadchy ?poslala vas niekam ponukla mu infuznu liecbu ? Dala mu lieky ?

samanta82
autor
12. máj 2018

@lubiss lieky uz dva krat menila lebo nezaberali aj kvapky do ucha a sprej do nosa,no nepomohlo

lubiss
12. máj 2018

@samanta82 predpokladam ze to bol tebocan alebo obdobny liek na prekrvenie, myla vas poslat na rengen krcnej chrbtice dutin aj mri hlavy je to dolezite a hlavne skuste zajst za inym orl ja som presla 3mi za poslednym som isla do ineho mesta a jediny ma poposielal vsade aby zistil-vyvratil pricinu...viem co vas syn preziva ja som sa nejeden krat naplakala-ale odporucam vam vyskusat to co by mohlo pomoct kupte mu usne sviecky a opakujte viackrat-vzdy do obidvoch usi vzdy treba aplikovat ,do ucha kvapat svedske kvapky,ucho a dutiny nahrievat infralampou, kupte mu horcik,koenzym Q10,ginko nech uziva , a tu konvicku na preplach dutin slanou vodou ...co mne este pomohlo bola akupunktura-toto sa tyka cisto tinitusu ale najdite aj pricinu toho preco je stale chory ako som pisala vyssie podla mna ma chlamydie

zuzanapjat
13. máj 2018

treba začať robiť nosnú hygienu.... pravidelne. kúpite v lekárni kanvičku rinohorn, do nej sa dá odmerka soli a preplachuju sa dutiny každe rano. Moj syn mal toto iste, vkuse dutiny. Odkedy sme kupili kanvičku tak je to okey, kanvičkuje od 11tich rokov. Je chory raz do roka. Detto to pomaha aj mne, odkedy ju mame nevyhadzujeme peniaze na nosné spreje. Na šumenie, tlak v ušiach a bolesť v ušiach nam zase pomahaju dve veci..... Rozrobim v pohariku asi lyžicu olivoveho oleja, ktory ma izbovu teplotu a do toho pretlačim stručik cesnaku. Potom si syn do toho namoči vatovu tyčinku a vytiera si uši. Okrem toho mame doma aj oreganový olej... kvalitny..... takze sme skusali aj do neho namočiť vatovu tyčinku a tiež zabral napr. aj na bolesť v uchu okamžite.

ivuska6
13. máj 2018

Daj mu piť vincentku nech ju pije nejaké dva týždne doktor ti moc nepomôže lebo čím viac tabliet tým horšia imunita ja som to zažila s malým a od kedy som ho preliecila s Vincentku mi sme boli na antibiotikách ale dva krát a to mal taký stav ale v 6 rokoch terazma 13 ako náhle má sople že začínajú a škrabanie v krku nasadzam Vincentku aj ja sama sebe, stým sa dávam do kopi a dá super človeka dokopi aj sople ti vytiahne až neviem odkade