16-mesačný syn vracia skoro každý deň

zuzanka66
10. dec 2022

Ahojte . Môj syn má 16 mesiacov a je dojčeny. Už od narodenia sa nám stavalo že nám grckaval ale naša pediatrička to zhodnotila že reflux nemá a vaha je v poriadku aj teraz … teraz sa veľmi trápime kvôli zúbkom a je dosť často na prsníku až som z toho zúfalá,najmä v noci 🙈😅ALE teraz v poslednej dobe som si uvedomila že grckanie by už asi nemala byt taká ,,normálna” záležitosť ako bola keď bol bábätko,či ? Len sa hra alebo sedí a vybehne z neho…neda sa povedať že to je len taká mala grcka lebo hocikedy mi pride že vyvracal plny žalúdok ..
ešte tým že asi dosť často chce materské mlieko nechce veľmi jest niečo take veľmi sýte..má rad jogurty/smotanove krémy ako dracik atd .. sem tam sa mi aj zdá že to môže byt dôvod lebo hocikedy aj tesne po tom ako zje jogurt vracia . Ďakujem za rady 🙂

luccija
10. dec 2022

@zuzanka66 16 m ma mat už gro stravy normálnu a kojenie doplnok pred spánkom, v noci ..spomen to pediatricke už je veľký na časté zvracanie

minarova22
10. dec 2022

Môže to byť aj intolerancia na laktózu... Ale určite to treba riešiť.

54tinka54
10. dec 2022

@zuzanka66 tak keď má väčšinu toho čo prijme tekutú podobu tak môže byť že sa mu to vracia… v 16tich mesiacioch by už mal papať v podstate rodinnú stravu, len menej dochutenú.
A neviem smotanove krémy by som asi este nedávala… ja mám 16 mesačného a dávam mu len biely jogurt, zahusťujem napr namočenými špaldovými suchármi, vločkami…

lucik194
10. dec 2022

za mna skryty reflux, tiez sme to mali, mlada grcala natravene mlieko pocas celeho dna hocikedy

inak ten skryty reflux (z toho vyrastie, proste zaklapka dorastie) ale bola spojena z intoleranciou na laktozu a z tej nevyrastie .... ☹

inak v 16 mesiacoch presne by uz mal jest hlavne tuhu stravu, nie len mlieko....

zuzanka66
autor
10. dec 2022

Akoze on papa klasika aj tuhú stravu nie len mliecko len akoze keď ho porovnám so starším tak tomu stačilo menej mlieka a viac papal klasickú stravu