17 mesačná dcérka si vytrháva vlásky

petrisorka5
10. okt 2014

ahojte všetci čo to čítate 🙂.chcela by som vás poprosiť o radu prípadne vlastnú skúsenosť čo robiť keď si moja 17 mesačná dcérka vytrháva asi 7 mesiacov vlásky.dva krát sme ju aj ostrihali a ani žiadne napomínanie nezaberá.dosť som z toho smutná,nakoľko by som jej veľmi rada robila copíky 🙂 .ďakujem

pribinak
10. okt 2014

Kedy si vytrhava tie vlasky? Ked sa jeduje a zúri, ked zaspáva ci ked sa nudí, alebo je z niečoho v rozpakoch? Upozorňovanie je asi zbytočne, treba hľadať podnet, ktorý to trhanie vlasov vyvoláva

natalym
10. okt 2014

7 mesiacov je dosť dlhá doba. Nechcem Ťa strašiť, ale vytrhávanie vlasov je diagnóza, niečo ako sebapoškodzovanie.
Treba sa poradiť s lekárkou a príp. riešiť s odborníkom. Za 7 mesiacov si neprišla na to, kedy to začne robiť?
Tak ako hovorí pribinak.

miku1
11. okt 2014

@petrisorka5 Moja to robila keď mala 2 roky, bola to zrejme nejaká reakcia na narodenie sestričky. Vyriešili sme to ostrihaním, prestala som jej robiť copiky a dávať sponky, pretože ani predtým to nejak nemilovala. Lekárka jej nasadila nejaké vitamíny, už ani neviem presne čo to bolo. Vravela, že uvidíme, ako to na ňu zaberie a potom to bude riešiť ďalej. Našťastie sa dcérka potom trochu ukľudnila a pomaly s tým prestávala. Choď s ňou normálne k lekárke a rieš to. 7mesiacov je už fakt dlhá doba. Ja keď som videla tie chumáče vlasov, čo mi dcérka dávala do ruky, tak mi bolo až do plaču z toho. Ona sestričku milovala, takže ten stres z nového člena rodina sa u nej premietal takto :(

ellca123
11. okt 2014

moja to robila,
vase dieta nevie spracovat svoju nervozitu a uvolnuje ju to/podobne je obhryzanie nechtov,alebo dcera tocila na palci oblecenie

dajte ostrihat

petrisorka5
autor
11. okt 2014

ahojte baby 🙂.
malá to v podstate robí stále ☹,ale najviac to berie ako ukľudňujúci prostriedok keď plače,zaspáva a vlastne vždy keď si nájde nejakú príležitosť.zvláštne na tom je,že pravú ručičku má stále v ústach (prostredník a prsteník) a ľavou ručičkou si ich vytrháva.určite to má nejakú fóbiu pretože hocikde nájde nejaký vlas si ho obmotá o prstíky na pravej ruke a hneď do pusy ☹.ani si nemyslím,že by bola nejaký veľký nerváčik v porovnaní zo staršou dcérkou 🙂.už som sa aj o to zaujímala...jedna mamička mala podobný problém a odborník jej odpísal,že to časom prejde.len keď to vidím nonstop doma veriť sa mi to nechce.určite navštívim odborníka som to aj konzultovala s detskou lekárkou.ďakujem za vaše reakcie

pribinak
11. okt 2014

asi by som jej velmi nakratucko pstrihala vlasky, je to male dieta, modna policia ju riesit nebude, ale hladala by som to co to vyvolava, musi byt nejaky podnet, stresor
Drzim palce ;)

nikusssik
11. okt 2014

mám s tým osobnú skúsenosť...sama som to robila, keď som bola malá...asi v škôlke...ja som začala bábikami, všetky moje báby boli bez vlasov 🙂 teraz je to už smiešne aj mojej mame, ale isto jej nebolo všetko jedno...no po bábach som sa pustila aj do seba...a to už bolo horšie...mame povedali, že niekto na mňa zle vplýva...omotávala som si vlasy na prst a trhala...mala som plešinu, aj na fotkách to vidno...nikdy mi však vlasy nejako nestrihali na krátko úplne...do školky mi pribalovali čepček na zavazovanie...a odučila som sa...učitelky mi ho vždy nedávali, ale kontrolovali, čo robím s ručičkami a snažili sa mi ich vždy dať pod perinu...teraz sa na tom aj pobavíme hocikedy, sama mám teraz 18 mesačnú dcérku a neviem, čo budem v takýchto situáciách robiť...skús ten čepček nejaký tenký,či nepomôže...nebola som s tým u psychologičky, u tej som skončila neskôr s pocikávaním...ale inak vyrástla zo mňa celkm slušná baba, aj VŠ mám a to si poniektorí mysleli, že niesom celkom ok....deti sú rôzne...vtedy net nebol a našim ani nenapadlo, že by som bola divná 🙂

petrisorka5
autor
11. okt 2014

@pribinak už sme jej ich dva krát ostrihali úplne nakrátko a len čo to začalo trošku rásť sme zas boli na začiatku.dík za radu určite to nenechám len tak 🙂

colormoda
25. dec 2017

Ahojte mamička aj keď je to starší príspevok prosím poraďte moja dcérka má 24m a začala si zhruba pred dvoma týždňami trhať vlády . Je to už dosť vidno boky má úplne “perie” , mala krásne dlhé vlasky . Robí to 90% večer a v noci keď som neni pri nej . Nachádzame len chuchvalce vlasov ... som z toho veľmi nešťastná , poraďte prosím .

1elizabeth1
23. jan 2023

Ahojte. Prosim vas je to uz davno viem, ale ako to nakoniec dopadlo ? Prestalo to same alebo ste to museli riesit to vytrhavanie vlasov.