17 mesačné dieťa chodí na široko

27. aug 2021

Ahoj maminy mám 17m dieťatko začalo chodiť pred týždňom a stále padá, pri chôdzi ide tak dosť na široko je to normálne ? Chápem že len začína ale hovorí sa že keď dieťa začne chodiť neskôr že teda už nepadá a chodí pekne no mne toto príde také nepekné a neviem naučiť nech chodí pekne. Ďakujem za vaše rady

zuzik307
27. aug 2021

nepekne😂 je to uplne normalne a fyziologicke...nic nemusis ucit /neviem si to celkom predstavit/, nechaj to radsej na dieta😉

autor
27. aug 2021

@zuzik307 ja neviem mne to príde už také zvláštne tak sa budem tváriť že nič nech sa sám rozchodi 😃

00ivi00
27. aug 2021

Nechala si ho vyvíjať sa prirodzene? Myslím, nesadat keď sám nesedí, nevodit za ruky atď..môj začal chodiť tiež ako 16-17 mesačný a jasne že chodil ako kačička. Moc ale nepadal.. (štvornožkoval 8 mesiacov, žiadne dieťa sa mu rýchlosťou nevyrovnalo l😀) Teraz bude mať 19 mesiacov a ešte stále nechodí ako profík ale je vidieť že napreduje👍🏻

mela_12
17. jún 2022

Ahojky, nasla som toto forum a chcela som sa ta spytat ci to chodenie na siroko sa zlepsilo, bo nasa malinka zacala chodit a velmi na siroko tak nepekne chodi. Neviem ci to je normalne . Dakujem 😊

autor
17. jún 2022

@mela_12 ahoj áno, časom úplne a teraz chodí krásne ani nôžky nemá ploche všetko ok

mela_12
17. jún 2022

Dakujem za odpoved 😊 a tiez chodila tak velmi velmi na siroko? Ze tie nozicky su fakt daleko od seba ako ked sa postavi prvy krat ze balacuje..a ona teraz tak chodi ..este nechodi dlho tak cca dva tyzdne poriadne

autor
17. jún 2022

@mela_12 on chodil jak by mal medzi kolenami futbalovú loptu vyzeralo to otrasne a aj som sa bála či to není niaka porucha alebo vývojová chyba ale zmizlo to samé a čo keď teraz vidím na ihrisku mamky tých fakt začínajúcich tak niektoré decká pekne a niektoré tak čapato kačkovsky jak môj kedysi 😂🙈

mela_12
17. jún 2022

Tak uvidime,snad sa to napravi 😊lebo tiez sa bojim 🙈a aj si sa na to pytala Dr?

autor
17. jún 2022

@mela_12 hej pýtala aj som k nej nabehla a cítila som sa dosť trápne lebo ma zvozila že každé decko je iné 😂 a mám dať tomu čas heh

autor
17. jún 2022

@mela_12 ale vieš jak to prvé dieťa tak strach bol stále a aj je teraz depkujem že ma dva aj pol roka a nerozpráva a už som zúfalá iba svoje mama tata papa havo si ide žiadne vety nič na prášky som 😟

mela_12
17. jún 2022

Tak si ma trosku upokojila ,dakujem 😊snad sa jej to polepsi 🙈manzel uz ju objednal k ortopedovi ale nie sme na slovensku,tak by som najredsej este pockala ci sa to upravi same alebo aspon kym prideme na sk. neboj ja poznam deticky co neskor zacali rozpravat a hlavne , podla mna, az ked pojde do skolky sa mu viac rozpletie jazyk.

autor
17. jún 2022

@mela_12 ortopéd je určite fajn keď kuknem decko alebo aj rehabilitačná sestra oni už vedia keď je problém no podľa mňa nebudete mať problém tak čapoce každé desiate dieťa 🙈

domculis
8. okt 2022

Ahojky aj môj chodí dosť na široko ako taká kacka nohy od seba ...tak neviem ci to ísť riest s Dr. Chodí necele 2 mesiace sam..

autor
8. okt 2022

@domculis ahoj a koľko má mesiacov? Daj tomu ešte čas, napraví sa to.