18-mesačná odmieta tekutiny

12. jún 2022

Dcérka 18m mala od štvrtka teploty do 39. Idu jej stoličky. Ale včera som si všimla že má v strede na hornej pere herpes. Mala som aj ja prednedávnom ale dávala som si pozor aby som jej to nepreniesla ale stalo sa 😔 tak som volala na pohotovost včera a vraveli mi ak neprejdú teploty mám dnes prísť. Teploty uz nemá od rána ale nechce mi piť ani mliečko čo ju tá pera asi bolí. Pije len po lyžiciach a menej. Mám s ňou ísť aj tak na pohotovost alebo prečkať do zajtra a ísť k obvodnej a dávať zatial tekutiny po lyžiciach aj keď v značnom množstve nevypije toľko ako obyčajne. Ďakujem

mogaa
12. jún 2022

pohotovosť je zbytočná, len treba dávať pozor aby nebola dehydrovaná....skús dávať slamkou ak vie tak piť alebo potom striekačkou - s tým sa zabaví aj sama😉

autor
12. jún 2022

@mogaa ved práve že toho sa bojím tej dehydratácií ale snáď jej to čoskoro prejde. Ale ak pije po lyžiciach tak nejaké tekutiny má aj keď je to minimum 😌

ivangeline
12. jún 2022

...alebo sladke..dzus/stava/caje...ovocie?

nwnw
12. jún 2022

Ja ked som v zufalstve,posadim do vane,vyklopim tam pohare plastove,lyzicky, taniere a hrame sa na varenie. Tam sa napije trosku viac a este slamkova flaska,termoska.

nevenka
12. jún 2022

Treba vselijako motivovat, my sme raz zo zufalstva malej pri brusnej viroze dali najprv Nurofen, aj ked nemala teplotu, aby ju presla bolest bruska, a potom ju muz ukecal na multivitaminovy dzusik slamkou a to nas zachranilo od nemocnice. Lebo jej uz skoro nic nebolo, len ju bolelo brusko, uz nezvracala, len ju prehanalo, tak potom som bezala kupit jablckovy dzus a riedili sme vodou. Povedala som, ze radsej nech sa zose...ie, ale do nemocky nechcem len kvoli tomuto a zabralo a na druhy den mala aj ketony v moci minimalne a za dalsi den sme si na virozu skoro ani nepomysleli.
Skusila by som jej dat nieco od bolesti a tu slamku. A skusat, co zaberie. Ak cika do plienky este, malo by to byt svetle. Nas najmladsi mal minuly tyzden 40-ky nakoniec sa vyklula z toho siesta choroba, tak raz mal zlty moc, normalne zlty bol gel v tej plienke, tak ked inak nie, tak po lyzickach sme davali a slamkou. A este ho kojim, ale mlieka mam malo. Doktorka nas pochvalila, ze je dobre hydratovany, hoci som ja mala pocit, ze mohol by pit viac. Ale uz grgal, ckal, proste mal plny zaludocek uz. Hoci to bolo 120ml, potom zas dakych 30, asi sa to nazbieralo nejak. A este polievka pri zapnutej telke 😅
Drzime palce 😉

autor
12. jún 2022

Ďakujem vám všetkým. Dnešok sme nejako dobojovali a zajtra už ideme k svojej Dr 🙂