2,5 ročnej dcérke zistili campylobactera

zuznaskubi
13. sep 2012

Ahojte maminy. Mojej dva a pol rocnej dcerke zistili po vytere campylobactera. Rada by som vedela ako sa lieci a ake mate "skusenosti". Dakujem

dadka13
13. sep 2012

Dobrý večer - aj mojim chlapcom bol zistený - ( záleží ale v akom výtere - u nás to bolo z konečníka - a zo stolice ) obaja dostali antibiotiká a mali nasadenú dietu.

gretka2
14. sep 2012

Mojmu synovi ho zistili, ked chodil do skolky.. Nebral atb, iba na nejaky cas mal zakazane kuracie maso. A preventivne proiotika. 🙂

biancaneve
14. sep 2012

@zuznaskubi ahoj, moja dcéra bola hospitalizovaná kvôli tomu na infekčnom týždeň, mala vysoké teploty 40ˇC, silné hnačky 14 stolíc za deň obsahujúce už aj krv, 3 dni bola na infúziách, 2 týždne diéta, sumamed antibiotiká po stanovení diagnózy. Bola som tam s ńou, nezabudnuteľné. Zistené z kuracieho mäsa, ktoré sme jedli aj my, ale doktorka hovorila, že malé deti trávia ináč, výsledok však je ten, že jeme samé baktérie a nechcem ani vedieť čo všetko ten humus obsahuje...

zuznaskubi
autor
14. sep 2012

@dadka13 vyter jej bol robeny z konecnika

zuznaskubi
autor
14. sep 2012

@gretka2 a ako dlho trvalo kym prestali hnacky? Tiez zatial nemame atb ale hnacku uz ma od 4.9 cize desiaty den.

zuznaskubi
autor
14. sep 2012

@biancaneve uf tak to muselo byt neprijemne. My sme mali tepolotu len dva dni nastastie

biancaneve
14. sep 2012

@zuznaskubi A nijako tie hnačky nerieši doktorka?? Veď musí byť už dehydratovaná, a diéta??? ryžový odvar, mrkvový odvar, žiadne cukry ani tuky. Nebolo to ľahké dodržiavať ale viditeľne jej tá diéta pomáhala. Napr. Jablko bez šupky, z ovocia len jablko a banán.

dadka13
14. sep 2012

Môj menší - 1,5roka mal asi 3 dni vysoke teploty 40-tky a nechcel nič piť ani jesť - hnačky mal asi tri dni a potom asi týždeň redšiu stolicu - ale tiež sme dietovali - jablčko, piškotky a tak. Starší 4roky - mal uplne hlienove stolice s primesou krvi - boli sme aj 3dni hospitalizovaný - teplotu mal len 2dni - a tiež dieta a dieta .... a vela piť. Obaja dostali sumamed na preliečenie - ale tak po 10 dňoch sme sa začali riadne stravovať. Že vraj treba davať pozor pri priprave kuracieho masa - rozmrazené už naspäť nezmrazovať - že vraj je to z toho ( my sme v tom čase mali kuracie maso len z MC DONALDU - takže sme asi s maškrtami od nich skončili. Tak prajeme skore uzdravenie a veeeeľa trpezlivosti pri diete 🙂

crazybabenka
14. sep 2012

my sme s tým akurát v júni skončili na detskom.....3dni vysoké horúčky....CRP 133.....2 dni infúzie.....ale na tretí deň v nemocke akoby uťalo.....prestala hnačkovať....a aj teploty ustúpili....ale pred tým sa nedalo ani povedať, že kakala....to s nej len voda "ručala" potom sme boli 2t na diete a probiotiká má až doteraz

jasminet
14. sep 2012

nasa mala to mala v 10 mesiacoch - 3x sa povracala ale tak, ze riadne, tak som hned letela s nou do nemocnice a uz si nas tam nechali na infuzkach. boli sme tam asi 4-5 dni na infuzkach, potom dietna strava, hnackovala az v nemocnici.
je to z vajec, kuracieho ale aj ineho tepelne neupraveneho masa, po toalete neumyte ruky cloveka ktory ma campylobaktera...

nikita002
25. okt 2021

@gretka2 a prosím vás po zistený chodil riadne do škôlky ???lebo nám to zistili dneska ale doktorka povedala že môže chodiť veď do školy len ma tabletky a teda to hydinové mäso nemôže už nehnackuje je v pohode