Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

2,5 ročný syn má problém s kakaním. Ako mu pomôcť?

lublen
24. sep 2012

Mile mamičky prosím poradte mi mám 2,5ročneho chlapca a raz alebo 2krát za týždeň mi chodí na velku potrebu, aj to sa mi strašne trasie a plače od bolesti ak mi viete tak mi prosím poradte nieaky liek, aby sa mi tak strašne netriasom od bolesti.Vopred dakujem

mummy01
24. sep 2012

V prvom rade treba zmenit zivotospravu...ziadna cokolada,na cas vylucit ryzu,mrkvu,mlieko a vsetko co zapeka ci naduva.Vela pit,zelenina a ovocie co najviac,susene slivky robia fakt zazraky,ale vsetko treba dlhodobo.Lieky davat len ako poslednu moznost a len po porade s lekarom.A pediater ti neporadil?

strapco13
24. sep 2012

okrem toho co pise @mummy01 ..skontroluj mu zadocek, ci nema trhlinku, zapareninu
stolicu ma makku formovanu? alebo tvrdu ..ak tvrda tak uprava jedalnicka, zlepsenie pitneho rezimu

evickapooh
25. sep 2012

zmena zivotospravy...viac vlaknin,probitika dlhodobo (dophilus),viac ovocia zeleniny,menej sachridov,.,upravit pitny rezim,,citala som ze lekvar z figy a slivkovy lekvar je tiez ucinny na zapchu.....a co tak si zajst gastrenterologom?naco nechat trapit dieta?mozno ma nejaku alergiu...laktozova intolerancia a mliecna alergia sa mozu tiez prejavovat s tvrdou stolicou...ja by som nasadila duphalac sirup kym sa to zlepsi....

roberta36
25. sep 2012

ahoj ja mam 3 rocnu dcerku a pred pol rokom sme si presili tym istym.....na rozdiel od toho ze sme sa dostali do stadia ze kakala 1x za tyzdnen s obrovskym trapenim...co ti radia baby hore vsetko funguje ale len v pripade ze to nema psychyckeho charakteru....myslim to tak ze nasa adelka odkedy prijima potravu nechce sa mi verit ze je to mozne ale miluje biele jogurty, ovsenu kasu, spadove vlocky (vsetko som sa musela naucit kupovat alebo varit 🙂 vsetku zelenimu a ovocie je zasadne surove a hlavne vela ak chcem aby zjedla chlebik musim vsetku zeleninu schovat z dohladu......den bez polievky si nevieme ani predstavit a napriek tomu sme mali obrovske problemy......stolica bola normalna ale po tyzdni drzania v sebe bola ako kamen a vzdy mala z toho ranky na konecniku a krv so stolicou jednoznacne odporucujem dufalak aby sa dieta netrapilo nie je navykovy....a pomoze prekonat najhorsie obdobie..nam ho odprucila aj detska dr...samozrejme vsetky susienky cokoladky max. obmedzit alebo najlepsie uplne vynechat (niekto povie ze sa to neda da sa to len treba mat trpezlivost) tak isto sladke vody nahradit obyc vodou pripadne cajom....momentalne kakmae kazdy 2-3 den(co povazujeme v nasom pripade za obrovsky uspech a hlavne bez problemov placu a bolesti) a bojujeme dalej 🙂 dufalak na zaciatku brala vo velkych mnozstvach az sa mi nechcelo verit ked nam dr povedala davkovanie teraz ho potrebujeme max. raz za dva tyzdne aj to len 5ml jednorazovo.......drzim palce

milka1978
25. sep 2012

aj ja som mala so synom problémy s kakaním .... zmenili sme stravu ... jedol viacej vlákniny ... pil oveľa viacej čajiku a vody ... obmedzili sme džúsy, z ktorých ho zapekalo a do mliečka nám lekárka odporúčala kvapkať Sab Simplex a toto mu tiež pomohlo .... ale najskôr by som zmenila určite stravu a ak ani to nepomôže može to byť aj nejaká porucha čriev

lilysk
25. sep 2012

Kup mu laktobacil a davaj mu denne .Mozes skusit 2-3 susene slivky denne to by mu malo pomoct .

evelin325
25. sep 2012

Ahoj, môj synček mal presne to isté, tiež plakal hrozne od bolesti, skúšala som mu dávať hocičo.
Skús mu dať minerálne soli, nám to pomohlo hneď. Skúšali už aj moje kamarátky svojim detičkám, veľmi mi ďakovali, tiež im to pomohlo. Ide o homeopatiká, v Nemecku sa používajú už dlho, na Slovensku je ich problém zohnať, hlavne treba dávať pozor, aby išlo o nemeckého výrobcu, ak budeš chcieť pomôžem.

m.i.r.i
25. sep 2012

tak ako pisu uz ostatne, jednoznacne zacat zmenou jedalnicka...vsetko bolo uz povedane,.ja len pridam to, ze ak to nepomoze( po dlhsej dobe), tak zistit, ci v tom nie je psychika...vela deti ma akysi blok, ci uz napriklad ze nechcu kakat v skolke a na inych miestach a tak zacinaju zadrziavat a zadrziavat a ide to von az ked uz sa s tym neda nic, len to vytlacit a potom to je velmi bolestive..moja neter napriklad zacala mat problemy s kakanim, ked jej tato zacal chodit na 2-3tyzdnovky...bola taka nestastna ( tiez mala asi 2 roky), ze zablokovala vyprazdnovanie..potom samozrejme po 4-5 dnoch plakavala na zachode, slo to s krvou atd..ked sa tato vratil domov, tak sa jej to vzdy upravilo..a potom zas..neskor ale uz mala z celeho kakania strach, lebo mala pocit, ze to proste stale strasne boli, kedze uz ine normalne vyprazdnovanie ani nepoznala....

andrea1201
25. sep 2012

Mojej dcere pomohlo Acidko a probiotika

stanislavao
25. sep 2012

tak problem sme mali aj my. skoncili sme na pohotovosti a v nemocnici, kde ho museli olejovou klyzmou vycistit, aby mu vyslo vsetko von. mal plne crievka a nevedel sa vykakat. kakal s placom, trasenim sa, kricanim. teraz uzivame Duphalac sirup a probiotika Biogaja a zatial je dobre. pred dvoma tyzdnami sme boli v nemocnici. zo stravy treba vylucit biele pecivo, ryzu, sladkosti. pouzivat ovsene vlocky a jacmenne krupy na zahustenie jedla, nie muku. nam nepomohli ani acidko, ani kompotova stava, ani ine volne dostupne lieky z lekarne a vyskusala asi naozaj vsetko. dajte mu prehanadlo vecer, aby sa rano vyprazdnil a potom Duphalac nech vam doktorka predpise. uziva sa to dlhodobo, neskodi to a probiotika k tomu. upravit stravu a vela, vela pit.

taaja
25. sep 2012

U nas pomohol jedine sirup Duphalac,nie je navykovy,je na zmekčenie stolice,u nas nezabrali ani slivky,slivkova štava,ovs.vločky,a pitny režim,a probiotika uživame dlhodobo a ani to nepomohlo.Duphalac nam predpiše obvodna dr.bez problemov.

andulka82
25. sep 2012

jednoznačne zmeniť jedálniček, veľa polievok a jogurt každý deň a probiotiká, to je skvelé na trávenie netreba hneď dávať lieky. A tie slivky starádobrá receptúra od babičiek určite funguje a pomáhajú aj kompótiky 😉

kafulienka
25. sep 2012

Homeopatikum Opium CH30, 3x denne po 1 globulke cmulat

bibistec
1. okt 2012

my riesime podobne teraz, od kedy chodi dcerka do skolky, lekarka nas objednala na usg a ideme este na gastro a krv a moc a stolica je negativna, takze daj urobit aj vysetrenia. co sa tyka tvrdej stolice v krajnom pripade mozes dat glycerinove cipky - poradili mi na pohotovosti, dala som polku a pomohlo do 20 minut ale urcite zmen zivotospravu ja do nej pcham ovocie so supkou. nechce ale aspon mixovane proste nech zje, vela tekutin cely den. a lanove semeno alebo ovsene vlocky do jedla, nam pomaha. zatial tolko, zajtra ideme na gastro.

slniecko93
1. okt 2012

Kompoty, hlavne slivka a broskyna

Tu začni písať odpoveď...

Odošli