2 mesačný syn si škriabe tvár

broskilinka
12. jan 2012

Moj maly, ma 2 mesiace a dost si zacal skriabat tvar ... dnes som ho sledovala a prstom si zasiel az do oka, bojim sa ze si nieco vykona... pred tyzdnom sme mu vyliecili tvaricku (mal vyrazky, drsnu tvar) ale v najhorsom stadiu sa tvaricky ani nedotkol.... Ide si do liciek a hlavne do ociek, ma aj viecka trochu cervene.... mate s tym niekto skusenosti? co mam s nim robit? nechty mu striham aj pilnikujem skoro kazdy den, v noci musim dat rukavicky, kedze to robi aj v spanku alebo ked sa prebudza.... nieco ho svrbi? alebo?

kiki30
12. jan 2012

No mozno to nerobi vedome ze si skriabe tvar, proste je to obdobie kedy babatka "sermuju" matu rukami na vsetky strany, este si ruky neuvedomuju a behaju im kade tade, aspon u nas to tak bolo, tiez musel nosit obcas rukavicky. Ale vyrastol z toho 🙂

spilo1
12. jan 2012

náš to tiež robí v kuse, či je hore alebo spinká, hlavne pri zaspávní a prebúdzaní, nemôže kvôli tomu poriadne zaspinkať, a keď mu zabalíme ručičky reve o 100 šesť, tak len čakáme kedy to prestane robiť 🙂, alebo kedy si poriadne neublíži 🙂

broskilinka
autor
12. jan 2012

ok, tak som aspon rada ze nie sme samy..... jemu na noc rukavicky nevadia, ale je v nich uz smiesny 🙂.... budem mu ich davat a cez den asi davat pozor 🙂

frick
12. jan 2012

@broskilinka Náš má 6 mes. a stále to robí .2 krát si do oka tak škrabol že tam mal normálne krvavú škvrnku.Aj ucho si škriabe a keď je náhodou bez gatí tak aj stehienka má celé doškriabané

lypka
12. jan 2012

my sme balili rúčky do vankúšila, ale bolo to aj kvôli tomu, že ich mala vždy veľmi studene, po čase sa škrabať prestala

broskilinka
autor
12. jan 2012

@lypka maly sa do vankusa nezmesti, je dost velky a ked boll malinky tak si stale ruky vybojoval von...

@frick fuuuha...tak to je uz vazne...a s doktorkou ste to neriesili? ci je to normalne ze toto robia tie deti...

frick
12. jan 2012

@broskilinka Veru nie nejak som to neriešila lebo som to videla u veľa detí.myslíš že by som mala? Teraz ma napadlo že škriabe aj mňa keď sa mu podarí dať mi ruku na tvár sa riadne zadrapne.A sestrička si to vlastne všimla že si škriabe stehná ale nič nepovedala.

daniela1974
12. jan 2012

daj mu tie pidirukavicky bavlnene. Ale to je uplne normalne, ze sa skriabe. Aj Emka to robila. Ostrihala som jej poriadne drapky a nebolo to vidiet. 😵 😵 😵 😵

marikac
12. jan 2012

aj moja to robi, vyuzije hned den, ked jej nechtiky dorastu a cela sa doskriabe, vyzera,akoby sme jej ublizovali 😠 ☹

briketa
12. jan 2012

@broskilinka u novorodeniat sa vyrazky (novorodenecke akne) a drsna, supinkova a hrbolata tvaricka neliecia. Je to normalny vyvin pokozky, ktorym kazde dieta musi prejst.
Neviem cim ste ho natierali, ale prave to mu asi sposobuje podrazdenie a svrbenie.
Na novorodencoch sa nema pouzivat ziadna kozmetika ani masticky, kremiky, nic. Narusa sa tym tvorba prirodzeneho ochranneho filmu. Prave tym moze byt sposobena alergicka reakcia a neskor vyustit az do ekzemu.
Tak isto by sa novorodenci nemali kupat, len utierat vlhkou handrickou. Nasa vodovodna voda je chlorovana a agresivna.

pingu1
12. jan 2012

indulona modra je na to super

cukricek8998
12. jan 2012

@broskilinka ja som tiez mala zo zaciatku problem s tym ..a podla rad mojej mamky som jej zaviazala rucky do perinky alebo do zavovacky..mne sa to vtedy zdalo prilis drasticke ale pomohlo to..mala mi krasne spinkala a neprebudzala sa skriabanim 🙂

broskilinka
autor
12. jan 2012

@frick nie, nemyslim ze to treba riesit len ma napadlo ci sa na to netreba opytat..

@daniela1974 ved mu striham kazdy druhy den, len sa mu neda nadoraz, lebo ma pod bielou castou nechtov kozu, aj mu ich pilnikujem, ale ony sami o sebe su dost ostre...

@briketa detske akne neriesime, ale tu drsnu plet ano...riesime to repikom, a teraz mame masticku 1% kyselinu mliecnu, lebo sa mu supala cela tvaricka a ani materske mliecko nepomahalo...myslis ze by mu to mohlo vadit? lebo ten repik mu to pekne stiahol asi za tyzden a tu masticku mame len 2.den a on sa skriabe uz dlhsie...

nikush29
13. jan 2012

Naša Sofinka má tiež 2 mesiace a robí to už od narodenia že sa škriabe po tváričke, až do očí si ide, v poslednej dobe to už našťastie robí o niečo menej, ale občas jej ešte nájdeme škrabance na tváričke. A nám ani rukavičky nepomáhali lebo ona si ich vedela dať dole🙂

daniela232
13. jan 2012

a ja som jej dala ponožky 🙂 🙂 tie si nestiahla 🙂 a teraz sa smejeme na fotkách s ponožkami 🙂 🙂