2 ročná dcéra nechce cikať

ewca
9. jan 2013

Ahojte dievcata, potrebujem poradit. Dcera ma odvcera problem s cikanim... je mozne ze je to nejaky uroinfekt zacinajuci... davam jej do vody brusnicovy sirup a varim urologicky caj... moc nema nejaky velmi koncentrovany, dokonca mi vcera vypila viac tekutin ako zvycajne...problem je ale v tom, ze stale za mnu chodi, ze chce cikat a ked ju posadim na nocnik alebo zachod zacne plakat, ze nechce, alebo ju tam dokonca ani nedokazem posadit... vcera skoro pol dna vobec necikala, nakoniec potom vecer uz asi nevydrzala tak sa vycikala a potom este asi 4x... mam dojem, ze ju predtym asi stipalo a rezalo pri cikani a boji sa... poradte mi ako ju mam motivovat aby sa vycikala, uz skusam vselico... som z toho nervozna, nie je dobre aby male dieta tak zadrziavalo moc... k dr. zatial ist nechcem, nakolko dcera teploty nema, nie je nejako zvlast mrzuta, moc na kultivaciu by sa musel odobrat do sterilnej skumavky priamo, nie do sacku ani do nocnika a otom preliat a to iste chapete je znacny problem u takehoto dietata... a keby som to spravila nespravne, hned by tam vyskocila bakterialna kontaminacia, mozno aj falosna a skoncili by sme na ATB

marduliena
9. jan 2013

My sme mali asi pred mesiacom podobny problém,dcéra furt chodila na záchod ale vycikat sa jej nedalo každú chvílu chodila a nič večer sa jej potom dalo,dávala som jej brusnicový čaj,zobrala som jej moč do sterilnej skúmavky a išla som za doktorkou moč mala v poriadku,ale doktorka my vravela že baby si zle vytieraju po cikani cikulu a potom ich štipe dala my na to imazol je to dobrá mast aj nam pomohla.

ewca
autor
9. jan 2013

imazol? da sa to aj bez predpisu kupit? idem prave do lekarne... pipinku som jej kontrolovala, nema tam nic zacervenane
@marduliena

marduliena
9. jan 2013

to je na predpis ale canesten ten neni na predpis aj ten my odporučila treba sa spýtat v lekárny ani moja dcéra nemala červenu len ju štípalo a treba jej aj dobre vytierat cikulu,to my aj doktorka povedala lebo s týmto maju dievčata časté problémy.a brusnicový čaj treba iba za dva pohare vypit viac nie.

vefi89
9. jan 2013

@ewca a repíkový sedací kúpeľ?

jaruska8
9. jan 2013

@ewca Imazol nie je na predpis a ja by som skôr skúsila pytiol. 😉

marduliena
9. jan 2013

Imazol my predpisovala tak neviem myslela som si že je na predpis

dionyzka
9. jan 2013

ja by som dala moc na rozbor. Necakala by som, vsetko naznacuje, ze ju nieco boli. Este skus probiotika davat a brusnivovy sirup papat.

yesno22
9. jan 2013

@ewca imazol nie je na predpis, ani canesten ale ak to nemá začervenané problém môže byť hlbšie a tak by som radšej skúsila sedavý kúpel...repík, nechtík alebo tantum rosa /stačí polovica sáčka na jeden kúpeľ/...ak to neprejde za dva dni, prípadne sa to zhorší, riešila by som to s dr. ... želám skoré uzdravenie 🙂

katka1981
9. jan 2013

Davaj jej na pisulku silny repikovy caj, u nas to vzdy pomohlo. A co sa tyka odberu mocu, ja som vzdy savom vycistila serblik, do neho sa vycikala a preliala som do skumavky. A vysledky boli sterilne, sacik jej vzdy odpadol, takze som to robila vzdy takto. A presne ako pise @vefi89, repikovy kupel, len neviem kolko repiku by bolo treba na vanicku. Ja vzdy uvarim do salky, malcko vody a zoberiem vatovy odlicovaci tampon, namocim a vytlacim jej cajik na pisulku.

ewca
autor
9. jan 2013

@dionyzka kupila som tie testovacie pruzky, vsetko bolo ok, to ise by spravila aj dr. ... len kultivaciu hovorim ze je problem odobrat jej moc priamo do skumavky a inak to nema vyznam robit

ewca
autor
9. jan 2013

vyzera ze jej je lepsie...tri krat sa uz pytala a naozaj sa aj vycikala, tvari sa spokojne kupila som tie pruzky, vsetko bolo negativne...ale pre istotu som jej kupila brusnicovy sirupcek, ten repik vyskusam, to je dobry napad...dakujem dievcata

dionyzka
9. jan 2013

@ewca ja si myslim, ze ked testovacie pruzky nic nepreukzali, ani dr. by Ti moc neodoslala, mozno sa mylim. Tie probiotika skus, my s mocovymi cestami mame casto problemy a pomahaju.

ewca
autor
9. jan 2013

@dionyzka dakujem, skusim...ved ani k nej nejdem, zbytocne si myslim...este by tam chytila nie od inych chorych deticiek...to nepotrebujem...jedna kamoska je lekarka ta zvyknem najskor konzultvat s nou skor ako sa vyberiem k pediatricke

marduliena
9. jan 2013

aj repík je dobrý ked jej testovacie pruzky nic nepreukazali myslim že to neni vážne, ale ked ten imazol neni na predpis aj nim by som potierala mam s ním dobré skúsenosti.

ewca
autor
9. jan 2013

@marduliena na ten imazol som sa pytala vlekarni a ze to je skorna plienkovu dermatitidu, ked je vyslovene miesto zacervenane, zapalene, ked to svrbi, stipe... a taky problem ona nema.... teraz sa mi zase zobudila s placom, chvilku si myslim, ze je ok a potom toto...ach jaj

ewca
autor
9. jan 2013

no tak Ninka sa mi zobudila uz po 45 minutach spanku s placom, nie a nie ju utisit, stale plakala, ze chce cikat, ze ju boli brusko, zase sa vzpierala nocniku aj zachodu, nakoniec si tam asi 3x cvrkla, samozrejme hned chela ist dole, tak mi to nedalo a otestovala som moc este raz... a uz tam bola aj krv, aj urobilinogen aj bielkoviny.... takze zajtra priama ciara k doktorke...porazi ma, keby som to bola zistila rano, tak uz som u nej naklusana...snad jej nestupne do vecera teplota...muz je totizto odcestovany, ja sama doma.... neviem si predstavit ako sa trepem z vrakune na kramare :(

marduliena
9. jan 2013

No to utekať doktorovi budem držat palce

marduliena
10. jan 2013

@ewca Ako ste dopadli u doktorky?

ewca
autor
11. jan 2013

@marduliena No boli sme, niesli sme aj moc, napisala nam zinnat, s tym, ze dnes rano sme mai priniest sterilne moc na kultivaciu ale ninka robila cirkus tak sa nm to nepodarilo... dr. chcela moc aby videla aspon sedimentaciu, povedala ze aby sme pockali s atb kym nebude mat tie vysledky (je to moja krvna skupina, tiez da atb az ked je to nozaj nevyhnutne nutne)...ale neviem ako to poriesime ked sa ziadny moc nekona...ale ninke je evidentne lepsie, chodi cikat normlne, davam jej brusnicovy sirup...tak uvidime

marduliena
11. jan 2013

to je dobre,že je lepšie tak antibiotika zaberaju tak držim palce

ewca
autor
11. jan 2013

@marduliena este sme ich ani nezacali brat, ale mozno ani nebudeme kedze to nie je az take akutne, ziadna teplota, na cikanie sa uz nesťazuje, vysledky mocu su tiez lepsie