Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

2 ročný syn má zhrubnuté nechty na nohách

nela82
11. júl 2012

Su take ovela hrubsie..pri strihani je vidiet.Aj su trosku do zlta sfarbene,stretli ste sa s tym niekota??Asi navstivim dr.

dara76
11. júl 2012

@nela82 podla popisu to sedí na mykózu, takze sup k lekarke
http://www.pedikura.name/problemy-chodidiel/zhr...

nela82
autor
11. júl 2012

@dara76 ejha 😖 ☹ tak tento tyzden tam urcite zajdem...Hoci neviem preco to ma-nikto z rodiny to nemame..no je pravda,ze nozicky sa mu velmi potia-asi z tohto ☹

mandragora22
11. júl 2012

@nela82 ahoj, ano, mala ma taketo nechty na nohach a to 4 kusy. bola som s tym aj u koznej, ktora sa vyjadrila, ze je to bezny detsky ekzem, avsak neliecitelny, deti z toho zvycajne vyrastu. bud strihat poriadne odmocene, alebo radsej len pilnikovat. vraj na to neexistuje ziadna mast - to su jej slova, takze kedze nam to neodmokava a ani sa to dokonca neda strihat, nechavam to odrastat. ked uz je velmi velky, vtedy aspon co-to odstrihnem a mierne zapilnikujem. my mame este ten problem, ze vsetky nechty striham nasilu, lebo si nechce dat, hoci ma uz 2,5 roka ☹ ☹ takze je to boj na dlhe trate 😀

zazalienka
11. júl 2012

Naša Nika má síce 11 rokov, ale nechty na nohách rovnaké.. ( teda manželova dcéra) .. ej matka to zo začiatku neriešila, až eď som s Nikou robila krik že sa o to nestará a ako jej vyzerajú nohy tak doma tlačila nech idú lekárovi.. a že tiež mykóza.. popukané, akoby vrstvené nechty.. tak má ten wortner či ako sa to volá - v takej akoby fixke, s tým si potiera nechty.. zatiaľ jej to pomáha,má ich krajšie..

nela82
autor
11. júl 2012

@mandragora22
@zazalienka pred par dnami som si to vsimla..jemu to je vidiet,len ked su tie nechtiky trosku väcsie-dlhsie..Inac nie.No tie konce su tvrdsie...zajdem urcite k doktorke.Dakujem 😉

75janka
11. júl 2012

Ahojte, môj Dávidko má od narodenia problém s nechtíkmi ale len na veľkých palčekoch na nohách , má ich lamavé, štiepia sa mu a často má zapálené okolie lôžka, vždy mu to za 2-3 dni prejde - ten zápalík, ale nechtíky má stále rovnaké , nebola som stým nikde, počula som však že z toho decká vyrastú.....tak neviem, žlté ich ale nemá 😒

nela82
autor
11. júl 2012

@75janka ahoj,moj maly ich nema uplne zlte..len tie konce-tak trocha maju taky nádych..ja som sa s tym este nikdy nestretla,preto som to tu napisala-no asi to bude ta mykoza,hoci neviem ako k nej mohol prísť. ☹

mandragora22
11. júl 2012

@nela82 to mas stopercent to iste, co ja s malou. ved zajdi k dr, a ak ti da inu radu a dokonca vam to pomoze, prosim, potom ma konktaktuj 😉 lebo ja som bola u koznej a viac pre to urobit neviem.
@zazalienka no hej, len ten prostriedok, ktory uvadzas, sa mi zda, ze je hlavne na kurie oka a nie na stvrdnute zazltnute nechty, mimochodom, nasa to ma presne na rovnakych prstoch ako jej otec, on to ma od malicka, jeho matka je dokonca pediatricka a dodnes to ma, ma takmer 30 rokov 😕 😕 takze asi fakt z toho clovek bud vyrastie, alebo nie. dolezite je nestrihat to nasilne (co ja som zial na zaciatku robila), lebo potom to moze aj zarastat 🙄

nela82
autor
13. júl 2012

@mandragora22 ahoj,dnes sme boli u Dr. vraj sa s tym neda nic robit...cakat,mozno vekom sa to strati.Vraj vela deti-ludi ma tendenciu to mat.Aj jej dcera vraj toto ma a nic s tym velmi nerobi,lebo keby jej mala davat lieky-poskodi pecen..atd.Na zivote to nijako neohrozuje-je to len esteticky problem.Dostali sme mast-no neviem momentalne nazov-nechala som ho v kabelke v spalni-zabudla som to aj vybrat 😅 😀 Maly spinka-potom napisem nazov masti.

mandragora22
13. júl 2012

@nela82 dobre, napis nazov, dakujem ti za odpoved, takze si zistila to iste, co aj ja... ak by vam ta mast napriek tomu, ze sa s tym vraj neda nic robit, zaberala, tak si ju kupim aj ja 😉 tak sa potom prosim ozvi "s mastou" a pripadne sa neskor aj ja pripomeniem, ci vam nieco pomohla 🙂

majki13
27. júl 2015

Ahojte, mam 3 rocneho syna a mame problem s nechtami na nohach, konkretne palce. nerastu mu nechty do dlzky, ale ako by sa vrstvili, bola som u koznej, mykoza to nie je, a nic blizsie mi neporadila. Farba nechtu je az taka seda, vyzeraju ako spinave. Prosim, ak niektora z vas mala podobne skusenosti poradte mi, som uz bezredna.

Dakujem

1evelin
26. apr 2016

@mandragora22
@nela82 ahojte dievčatá. Vyrástli vám detičky z tych nechtikov? Pripadne niečo overené na to. Máme to na jednom prstiku take zhrubnute a žlté. Dakuje.

mandragora22
26. apr 2016

@1evelin ahoj, ahoj. moja mala takéto 4 nechty. hnusné, tvrdé, žlté... dva z nich už strihám nožničkami, hoci nie sú ešte ideálne, dva sú stále v takom štádiu, že len brúsim pilníčkom. nič na to nepoužívam, hoci som si už 1000x povedala, že aspoň nejakú masť jej budem natierať, stále zabudnem. v lete občas natriem, v zime je v byte mierne chladnejšie, tak spáva v ponožkách a zabúdam na to 🙂 tak verím, že to rokmi ešte pôjde k lepšiemu 🙂

majki13
27. apr 2016

Ahojte, na jednej nozicke ma uz uplne normalny necht a na druhej sa to uz dostava do normal. Zacali sa same odlupovat tie tvrde casti az napokon uplne cele odpadli. Mame uplne krasne nechtiky.

1evelin
27. apr 2016

@majki13
@mandragora22 ďakujem. Snad sa nam to zlepsi. ;( ....no ja mu to nechám viac vyrásť a potom.odstrihnem. A teda nechodili ste s tym po kožných hej? Dr som to zabudla spomenúť lebo vždy je taky chaos ked maly plavé u dr. Na buduce jej to ukazem ale na 90% to má to čo vy. Popis je úplne akoby som to na pisala ;)

mandragora22
27. apr 2016

@1evelin ja som s ňou bola u kožnej, keď bola ešte maličká, mala asi 1,5 roka a tá mi povedala, že buď z toho vyrastie, alebo si to bude pilníkovať celý život. že s tým sa nedá urobiť nič.

1evelin
27. apr 2016

@mandragora22 ďakujem ešte raz za odpoveď.

nela82
autor
27. apr 2016

@1evelin môj bude mať 6 rokov no má to v poriadku...ani neviem kedy sa to stratilo... 🙂

1evelin
27. apr 2016

@nela82 no verím že sa mu to stratí ;(....ale tak pokiaľ to nie je nič vážne tak sa s tym dá žiť ;) hlavne aby boli zdravi

analfabetka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majki13
28. apr 2016

Boli sme u koznej ked mal cca 1 rok, zobrala mu vzorku ci to nie je mykoza, nepotvrdila sa, povedala, ze mal by z toho vyrast. Tiez som nechty pilnikovala a ak sa dalo tak som jednotlive vrstvy opatrne oddelovala, no asi fakt z toho vyrastol.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli