21 mesačná dcérka má po horúčkach červené fľaky na tele

ferdo11
20. feb 2020

Ahojte, prosím vás o radu. Dcérka má 21 mesiacov, 5 dní mala horúčky 39, po piatich dňoch jej horúčky ustúpili a vybehli jej na tele červené fľaky. Sú to také mapy, ktoré zmiznú, a zas sa objavia, buď na tom istom, alebo na inom mieste. Má to na tele, aj na tváričke... mali ste také niečo?

tannja
20. feb 2020

@ferdo11 nemoze to byt piata choroba?

ferdo11
autor
20. feb 2020

@tannja no veď práve, že neviem... lekárka povedala, že je to nejaká alergická reakcia, ale to sa mi nezdá. Už 2 dni má takéto fľaky, aj keď zmizli na pár hodín (po fenistile), vrátili sa... ako dlho to trvá pri piatej chorobe?

siska25
20. feb 2020

@ferdo11 ja si myslim, ze siesta choroba. Dcera mala 3 dni horucky a nasledne sa vyhadzala. Cervene mapy na hlave a postupne na celom tele. Do dvoch dni jej to zmizlo.

ferdo11
autor
20. feb 2020

@siska25 šiestu sme už mali, to boli skôr také bodky, no tie presne do 2 dni zmizli,... ale toto nevyzerá zatiaľ že by to bolo na ústupe... ja už neviem 😔

martina1201
21. feb 2020

@ferdo11 mali sme to tiež. Do cca 4 - 5 dní to samé ustúpilo. Tiež vysoké teploty, ale dieťa živé a takéto migrujúce mapy. Dr. tiež tvrdila že alergická reakcia na niečo. Že sa s tým ešte nestretla.

ferdo11
autor
21. feb 2020

@martina1201 tak dufam, že už to skončí. 😔

ferdo11
autor
21. feb 2020

@ferdo11 a fľaky Vám vyšli až keď klesli teploty??

fiafia
21. feb 2020

@ferdo11 fiha no ma to chuda dost. Siesta to nieje sme mali 2x a vyzeralo to inak. Piatu sme nemali. Dala by som spravit CRP, mozno pohotovost neviem. No ja by som stresovala ako sa poznam 😑 aj alergicke reakcie sme mali ale nikdy v takomto rozsahu. Malej drzim palceky a dajte potom vediet z coho to malinka nakoniec mala.

lussy1987
22. feb 2020

Neni to žihľavka? Tá vzniká ako alergická reakcia na jedlo,lieky, všeličo ....

ferdo11
autor
23. feb 2020

@fiafia ďakujeme pekne... nevieme vôbec čo to bolo, ale už je to vďaka Bohu za nami.. fľaky už celkom zmizli a nevrátili sa... výsledky z krvi boli dobre. Ja si osobne myslím, že to bola piata choroba...

ferdo11
autor
23. feb 2020

@lussy1987 neviem, dufam, že žihľavka nie, už je to za nami, myslím si, že skôr piata choroba, ale nikto to nepotvrdil, ani nevylúčil..