21 mesačný syn krčí prsty na nohách

janulla77
16. okt 2021

Zdravím chcem sa opýtať či nemá niekto skúsenosti. Mám 21m chlapca a poslednú dobu som si všimla že krčí prsty na nohách ale len na jednej nohe a tým pádom trošku dáva nôžku pri behu do vnútra neviem či to je nejaký jeho zlozvyk to krčenie prštekov alebo to mám riešiť. Ďakujem

andreatytler
17. okt 2021

@janulla77 Ako dlho uz chodi?
Nas syn krcil prsty na nohach v prvych mesiacoch chodenia ked mu to pomahalo odrziavat rovnovahu a tiez tak isto vytacal nozky (hlavne jednu) dovnutra. Ale po par mesiacoch praxe v chodeni to bolo prec. Aj krcenie prstov aj vytacanie nohy.
Ak ten tvoj uz dlhsie pekne chodil a teraz zacal s tymto... tak je to trochu cudne. Nestal sa mu nejaky uraz ze by mal problem s rovnovahou a tak zapaja tie prsteky?

janulla77
autor
17. okt 2021

@andreatytler
@andreatytler asi pred mesiacom spadol a aj chromal na tú nôžku trochu 🙂 nebolo to nič vážne ale chromal možno preto si myslím že má taký zlozvyk ešte 🙂

yollanda
17. okt 2021

@janulla77 ja som čítala že autizmus toto spôsobuje. Ale dufam, že to nie je vás pripad 🌺

janulla77
autor
17. okt 2021

@yollanda to si nemyslím bo rozpráva opakuje je rozumný šikovný a rozumie mi takže to nie

janulla77
autor
17. okt 2021

@yollanda aj na meno reaguje vie čo je čo hrá sa rád z detičkami všetko .on to robí ako spadol on aj na tú nôžku krival a od vtedy to začal robiť nie vždy ale .

andreatytler
17. okt 2021

@janulla77 No to moze byt dovod... ten uraz... neciti sa isty pri chodzi a tak si pomaha udrziavat rovnovahu tym ze zatlaci prsteky do zeme... Pozoruj to a ak sa to nebude zlepsovat, chod mu tu nozku radsej dat vysetrit.
Nas syn mal tiez taky maly uraz na nohe. Boli sme aj u doktora a nemal nic zlomene ani natiahnute ale asi 2 tyzdne poriadne na nu nestupil. Takze ono aj maly uraz trva dlho kym sa zahoji a kym dietatko ziska spat istotu,

kacena4
17. okt 2021

aj nasa krci prsty a dava slapy dovnutra, chodime na ortopediu nakolko sa pri chodzi aj naklana dopredu a preto krci prsty lebo si tym vyrovnava rovnovahu (casto padala podkynala sa, zakopavala o vlastne nohy). teraz nosi ortotopanky a je to lepsie

janulla77
autor
18. okt 2021

@andreatytler tiež si myslím bo mal na ritke aj modrinu musel sa veľa buchnuť a zle sa mu chodilo aj... Každopádne ho budem sledovať a ak to bude dlho trvať tak pôjdem k ortopedovi ale nedáva ju stále tak len keď ide rýchlejšie alebo uteká

uradnikova
30. júl 2023

@janulla77 dobry. Nam sa objavilo presne to iste. Ako to u vas dopadlo?