22 mesačné dieťa sa zachádza

gabikacentrum
21. júl 2017

mate stim niekto skusenosti moja mala ma 22 mesiacov a sa zachadza az do bezvedomia nepomaha ani fuknutie do tvare uz som stoho na nervy boli sme aj u neurológa je to chvala Bohu ok aj kardio ok ze stoho vyraste ked je chora alebo sa zle vyspi tak to je este horsie teraz jej idu aj ocne zubky a to je cista katastrofa ja som citala ze okolo tich dvoch rokoch by to malo prestat kedy sa prestali vase deti zachadzat a co ste robili ked sa zasli ja som stoho uz vystresovana nikde ju nemozem nechat ani babky ju nechcu samu ja tam musim byt lebo sa boja

evinea
21. júl 2017

Veru to by som sa aj ja bala ale pocula som, ze teraz to ma celkom dost deticiek, ze sa to tak rozmohlo. Ked ste boli aj u doktora a vsetko je v poriadku tak ti nezostava nic ine len to vydrzat kym jej to prejde a dufat, ze to bude co najskor :/

radolina
21. júl 2017

Noo to je veru tazko s tymto ti asi nik nepomoze. Treba malinku len zabavat a snazit sa ju drzat co v najvacsej pohode aby ako keby nemala dovod na stres, lebo prave ked sa deti stresuju, prichadza zachadzanie☹

pininka
21. júl 2017

Susedina dcera to mala,ale az tak,ze si na to zvykla a potom uz to robila pravidelne kvoli kazdej somarine. Raz som ju musela az otocit dolu hlavou, lebo uz modrala. Ja mam tri deti a teda dvaja starsi toto absolutne nemali ale ani by som nechcela, lebo mna to vzdy vylakalo. Kamoska museli pristupit az k riadnemu capnutiu po zadku a prestala to robit.

flavia1
21. júl 2017

Moja prva dcerka zacala od dvoch rokov, stacilo fuknutie, teraz ked bude mat 5 jej poviem, aby sa nadychla. A mladsia, tej som musela frknut studenu vodu do tvare. Jedine, co zostava je to prijat a prejde to..

silvinkakrajcirova
21. júl 2017

Co je to zachadzanie prosim?

eeffka
21. júl 2017

@silvinkakrajcirova afektivny plac. Ze decko sa tak vyhecuje az prestane dychat.
Ofrkat vodou.fuknut do tvare a hamovat ihned ako sa zacne startovat. O nic nejde len to hrozne vyzera

deniska14
21. júl 2017

Nasa mala to ma tiez. Su to afektivne zachvaty. Dieta s toho vyrastie. Nam 3x mala stratila vedomie. Treba polozit a ofrkat vodou, nam ked sa zacala zachadzat fukanie nepomahalo:( zbledla a stratila vedomie, tiez sa to vzdy stalo ked uz bola unavena a napr. spadla....vyzera to hrozne neprajem to nikomu zazit. Hlavne ked sa to stalo 1x a nevedela som o co ide. Vzdy sme sli po zachvate na neurologiu spravili sono a EEG a vsetko ok cise ma diagnozu:afektivne zachvaty....Ja ju nechavam aj u starych rodicov aj u kamosiek ale vsetci su oboznameni co maju robit ak sa to stane...nastastie zatial sa to stalo vzdy ked som bola pri nej.....Nasa ma 2 roky a 8 mesiacov a naposledy v marci stratila vedomie......drzim palce ono to prejde ....do 5 rokov sa to moze stavat

dai
21. júl 2017

@gabikacentrum ahoj . Moj brat to mal trosku dlhsie - bol predcasniatko - mal to asi do 3och rokov... viem ze mu mamina bud fukla do tvare, trosku po ritke pobuchala - niekedy sa hned nadychol, pamatam si ale raz ze to trvalo velmi dlho - ako, traumu som mala z toho nenormalnu, ja som od neho o trochu starsia a podarilo sa mi pritom vzdy byt☹ az pri mojej dcere som si uvedomila ze su aj deti ktore placu a nezajdu sa☹

deti95060810
21. júl 2017

moja jedna dcéra zvykla aj odpadnúť ....plakala, plakala a naraz ju vykotilo koĺká bola na zem....keď som to prvý krát videla, nevedela som čo robiť....V tom období mala asi tak 1,5 roka - možno ani to nie....Potom to prestalo....samozrejme boli sme aj u lekára - ale nič nezistili, takže škoda bolo chodiť....

zamilion
21. júl 2017

prostredna dcera sa zachadzala od 9 mesiacov do troch rokov aj 4x denne. ona bola taky plačko a stale to skoncilo zamdletim. do skolky chodila od dvoch rokov, tak tam okolo nej chodili, ako okolo malovaneho vajca, aby ju nerozplakali 😀
nedalo sa s tym robit nic, len pri kazdom placi davat pozor, aby si pri zamdleti neudrela hlavu. nastastie tie odpadnutia neboli take, ze by stuhnuta padla na zem ako doska, ale vzdy sa jej poskladali kolena a doslova sa zosunula na zem, takze sa neudrela.
v troch rokoch to zrazu preslo. dnes ma 12 a stale je placko, nastastie uz neomdlieva 🙂

gapre
22. júl 2017

Aj mojej sa to obcas stane.Asi od roka.teraz ma 3,5.Nam pomohlo, ked hned zacala plakat tak fuknut silno medzi nos a usta.Ked som bola dalej od nej,a dobehla az ked omdlievala tak uz len objat a drzat a ukludnovat.Ale 1 raz som ju aj za nohy drzala😊.Lekarka mi poradila, ze ju mam dat lezat na bok a hladkat po chrbatiku, ze sa tak lahsie dycha.Ale staci drzat , ked uz je ako handrena nech sa neudrie..

gabikacentrum
autor
24. júl 2017

je mine vy tu pisete aj starsie deti a ja ze to prejde kolo tich dvoch rokov hrozne ja som uz teraz stoho vystresovana dufam ze mi ju do skolky zoberu

lennulik1
24. júl 2017

@gabikacentrum mam 2 deti, starso syn to nerobil, mladsi to urobil 1.krat ked mal tristvrte roka. Zasiel sa do modra a zamdlel. Podarilo sa mi ho "nastartovat", ale bola som z toho mimo co som sa bala, ze umrie. Boli sme aj u neurologa, vsetko ok, ze to samé prejde okolo 2.narodenin. Odvtedy sa zachadzal niekedy raz za tyzden, ale i 3krat za den. Tiez sa ho bal ktokolvek varovat (necudujem sa). Teraz ma rok a tristvrte a zaklopem.si, uz asi 2 mesiace sa nezasiel, ale uz som tak vycvicena, ze ak vidim, ze plac ide smerom kam nechcem, fukam hned do tvare. Inak som mu okrem fukania musela aj medzi lopatkami buchat. Alebo som sa ho snazila zaujat napr.iducim vlakom, alebo ho namotat na lentilku. Inak moj postreh-zachadzal sa ked uz bol inaveny a spal by, alebo bol hladny...

gabikacentrum
autor
24. júl 2017

@lennulik1 ahoj presne tak to je u nas aj ja musim sem tam buchnut medzi lopatki niekedy to zaberie inokedy nie kardiologicka mi radila dat rychlo dole hlavov aby sa prekrvil mozog a vyckat kym sa preberie strasny pohlad a vzdy sa klepem po tom este hodinu od strachu