24 pH metria na potvrdenie refluxu

danjeliiik
17. sep 2022

Ahojte, absolvovali vaše deti meranie 24 pH metre na potvrdenie refluxu? Ako to deti zvládli? Čaká nás a to začínam byť riadne v strese.

deniskaapetko9
17. sep 2022

@danjeliiik my sme absolvovali koncom marca

ninka297
17. sep 2022

@danjeliiik ja som toto vyšetrenie absolvovala ako malá a doteraz si na to spomínam na ako dosť traumatickú udalosť..proste ma napínalo na zvracanie a aj som ozvracala doktorku :D ale keď dieťa spolupracuje tak to má do 5 minút za sebou, potom je to už ok.

deniskaapetko9
17. sep 2022

@ninka297 ja si doteraz vyčítam, že som jej to dala.urobit

danjeliiik
autor
17. sep 2022

@deniskaapetko9 ako to prebiehalo?keď jej to zaviedli už bolo dobre? Môj je prudko nespolupracuje dieťa s lekármi a začínam mať obavy...

deniskaapetko9
17. sep 2022

@danjeliiik zajtra sa ozvi do ip...no moja práveže do tohto vyšetrenia nemala problém....od vtedy katastrofa

drake122
17. sep 2022

Matky z toho robia často väčšiu drámu ako samotné deti. Sú aj oveľa nepríjemnejšie vyšetrenia a deti aj tie zvládajú. Záleží aj na výchove a veku. Musí stolerovať len zavádzanie a prvých cca 30-60 minút kým si zvykne na nový pocit, zvyšok je už ok.

mirka438
18. sep 2022

Mne to robili, ale mala som priblizne 15 rokov. Nic strasne, ale ja zase zvladnem vela 😀

mirkaknm
28. mar 2023

@deniskaapetko9 Kde ste ho prosim absolvovala, na akom oddeleni to robia? Moze byt mamina v noci na izbe s dietatkom?

bambulka_28
13. júl 2023

@danjeliiik dobry vecer, ako ste zvladly ph-metriu? Dcerku toto vysetrenie caka v utorok. Ma 14 mesiacov, tak sa toho celkom obavam. Mohli ste byt s malym na izbe?

mirkaknm
13. júl 2023

@bambulka_28 Nedavajte to robit, staci fibroskopia. Nam povedali ze liecba bude aj tak rovnaka, gasteotuss alebo helicid. Fibroskopia je minutove vysetrenie, uplne supercho deticky zvladnu, nemusi ist nic az do pazeraka.

bambulka_28
14. júl 2023

@mirkaknm a vedia to aj na zaklade toho potvrdit/ vyvratit? Dcerka mava apnoicke pauzy v dychani, tak nechcem nic podcenit

drake122
14. júl 2023

14 mesačné má fyziologický reflux. pH metria zbytočná, dajte rovno omeprazol/helicid a zistite, či pauzy zmiznú. Ak nie, hladať inde príčinu- laryngoskopia/ORL, plúcne, kardiologia, neurologia...

mirkaknm
14. júl 2023

@bambulka_28 ano vedia a velmi dobre, v dolnom smokovci su v tom velmi skuseni

danjeliiik
autor
17. júl 2023

@bambulka_28 neboli sme... My sme nasadili gastrotus aj helicid a nebol v tom rozdiel resp. Ten kašeľ bol ci bral Liek ci nie. A predsa len je to ťažký zákrok a slová Dr skúsili by sme... Skúšať môže na sebe. Takže sme nakoniec nešli a hľadali sme ine možnosti. Dá sa spraviť pep test zo slín ten mal negatívny. Skúste si o tom prečítať. Držím palce.

bambulka_28
24. júl 2023

@danjeliiik mala ochorela, takže zatiaľ sme ani my neboli. Áno ten test som našla, assiduo ho robia. Zajtra tam chcem volať. Ale spravia to aj 14mesacnemu babu?

danjeliiik
autor
5. aug 2023

@bambulka_28 ako si dopadla spravili vám ten test?

monika2809
13. feb 2024

@danjeliiik ahoj ,môžem sa opýtať ako ste to nakoniec zvládli ?

danjeliiik
autor
13. feb 2024

@monika2809 my sme na tom neboli, nemal typické príznaky refluxu iba opakujúce laryngitidy a kašeľ. Pre Dr to bol pokus omyl, gastro sirup nám nezaoberal vôbec. Takže som to nedala robiť.

bambulka_28
29. feb 2024

@danjeliiik ahoj, prepáč, dlhšie som tu nebola. Robili nam ten slinny test v assiduo. Reflux sa jej potvrdil.