27 mesačný syn má málo železa

moncsesz80
28. nov 2012

ahojte maminky včera prišli krvné výsledky malému(27mesiacov) a máme na dolnej hranici železo dostali sme na to Maltofer kvapky a máme stravovať tak aby sme mali viac železa v jedle poradíte nám čo obsahuje viac železa? ďakujeme za všetky rady 🙂

xlucia
28. nov 2012

@moncsesz80 dole vlinku mas tabulku. kup melasu. ta je na krv vynikajuca aj bez maltoferu. riasy a sezam ma tiez vela zeleza
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

adel22
28. nov 2012

@moncsesz80 aj makove mlieko!

huncut
28. nov 2012

@moncsesz80 no železo obsahuje hovädzie mäsko, všetky orechy, sézam,brokolica, strukoviny, cvikla, špenát, celozrnné výrobky, mak a čítala som, že lepšie sa železo vstrebe ak ho podávaš s vitamínom C, napr.pomarančová šťava či džús

dejka77
28. nov 2012

Na jednej stranke som sa docitala, ze najviac zeleza ma cerstva cviklova stava, potom pseno, strukoviny, sezam, spenat a to co pisali baby vyssie. Ma sa podavat s vitaminom C, pozor na vitamin D - to sa navzajom vylucuje.

ultragirl
28. nov 2012

@huncut to som aj ja pocula o vitamine C, pridat do jedal (do ktorich sa da) par kvapiek citronu, upiect malemu lemon cake alebo len tak do cajika pridat citron...

huncut
28. nov 2012

@ultragirl presne tak, vtedy sa to železo lepšie vstrebe...ale treba dávať pozor, že z ktorými vitamínmi sa zasa železo veľmi neznesie, napríklad vápnik, netreba kombinovať mlieko alebo mliečne výrobky vtedy ked dávame železo, počkať, hodinku a tak

ultragirl
28. nov 2012

@huncut to ano, ja som tiez mala dcerku anemicku a zrazu som jej naordinovala prilis vela zeleza, na obed sme mavali brokolicovu polievku, na veceru spenat s kuriatkom a chuda zapieklo ju, takze to netreba prehanat, lebo na jednej strane doplnis zelezo a na druhej to sposobi nejaky iny problem - vsetko s mierou 😉

bocjanka
28. nov 2012

@moncsesz80 my sme tiež mali tento problém, železo v ko skoro žiadne. Po roku nás detská poslala na hematológiu, kde nakoniec zistili, že zásobného železa má dosť a lieky po roku vysadila. Takže je lepšie vždy navštíviť odborníka, ktorý celú situáciu zhodnotí 😉

snopkulka
28. nov 2012

tiež sme "fičali", aj fičíme na hovädzom mäse, zelenine, strukovinách, pečienke... hlavne nedávaj veľa mliečnych výrobkov, stačí 1 denne 😉

k_a_j_k_a
28. nov 2012

@moncsesz80 ahoj. Kup tretinovu melasu a davaj mu kavovu lyzicku denne do napoja. Mladsia mala tiez malo zeleza, nebrali sme ziadne kvapky, ale davala som jej toto. A za mesiac sa to krasne upravilo.
Este cvikla, morske riasy, pivo 🙂 a zname hov. maso, pecienka, strukoviny, brokolica obsahuju zelezo.

huncut
28. nov 2012

@ultragirl presne tak, moja je našťastie v poriadku, anémiu mám ja 😒 a teraz som tehu takže zelezo musím doplniť liekmi

moncsesz80
autor
28. nov 2012

@xlucia ďakujem s tým zoznamom si veľa pomohla 🙂
@adel22 makové mlieko? o tom som ani nepočula 🙂 také naozaj existuje?

adel22
28. nov 2012

@moncsesz80 no take sa da urobit🙂 ani ja som este neskusala...ale vraj je to zdrave a ma to aj vela vapnika!

moncsesz80
autor
28. nov 2012

@huncut
@dejka77
@ultragirl ďakujem baby to by mi ani nenapadlo že C vitamínom treba brať 🙂

moncsesz80
autor
28. nov 2012

@bocjanka
@snopkulka
@k_a_j_k_a ďakujem vám všetkým za rady ste zlaté 🙂

moncsesz80
autor
28. nov 2012

@adel22 a to ako do mlieka dám mletý mak a hotovo už iba to vypijem? 🙂

adel22
28. nov 2012

@moncsesz80 nie do mlieka moja, do vody!

tenty
28. nov 2012

ja odporucam makovy olej 😉

nanku
28. nov 2012

@moncsesz80 nuz ja odporucam cucoriedkovy sirup z justu ... su po nom fakt dobre vysledky, len je drahsi ... okolo 40 eur ale mas ho na niekolko mesiacov a obsahujue aj ine vytaminy

alex137
28. nov 2012

ahoj, my sme skusili hadam všetko k čomu sme sa dostali a lekarka nam len brala krv, Sofia sa už pred jej dverami vždy rozplakala a tak som lekarku vynechala a davala som jej trstinovu melasu a po mesiaci z môjho dievčatka , ktore nechcelo papat nić,stal žrútko

bamb27
28. nov 2012

@moncsesz80 ako je pisane vyssie tiez odporucam radsej doplnit zelezo v strave, crevo prirodzene obsahuje bakterie ktore sa zivia zelezom a takouto bombou zelezitou vo forme umelych vyzivovych doplnkov s obsahom zeleza sa mozu len namnozit a dokonat skazu,, cize vsetko co bolo pisane vyssie, plus na pitie trebars aj rooibos cajik,, Cvit aj probiotika,, aby udrzali v norme crevnu floru a kontrolovali bakterie ktore sa zelezom zivia 😉

jedina30
28. nov 2012

@moncsesz80 ..aj my sme mali malo zeleza a vyriesil to cucoriedkovy kompot,brokolica,cvikla a aj cviklova stav..tu kupis aj bio-v DMke..my sme ju tam kupovali...malej som davala normalne pit po duskach a sem-tam zamiesala do jedla a zabralo to.. 😵 😵 davali sme aj Maltofer kv,ale dostala silnu alergiu,tak sme museli prestat davat a pomohla nam len strava..http://fit.server.sk/vyziva/cervena-repa-cvikla/

huncut
28. nov 2012

@moncsesz80 ale to sú len vlastné skúsenosti, dúfam že ti to pomôže 😉 ja teraz beriem železo ale v tabletkách, mám anémiu a som tehu tak musím doplniť

moncsesz80
autor
28. nov 2012

@tenty
@alex137
@bamb27
@jedina30 ďakujem baby za skvelé tipy a nápady ani som nečakala že toľký pomôžete 🙂 😵 😉

moncsesz80
autor
28. nov 2012

@huncut áno keď som bola tehotná aj ja som brala tabletky 🙂 ale u malého to je iné jeho nechcem napchávať kvapkami a tabletkami zato ďakujem vám všetkým

huncut
28. nov 2012

@moncsesz80 presne deťom by som aj ja najradšej dala vitamíny v potravinách, v ovocí a zelenine tiež sa chcem vyhýbať umelým vitamínom