3,5 mesačné bábätko ma zavreté päste

nadaa1
15. mar 2016

Ahojte chcela by som sa opýtať môj malý ma od narodenia zavreté päste má už 3 a pol mesiaca občas si ich otvorí ale vätčinou má ich zavreté. Neviete čím to môže byť ? Prečo je to tak ? Má už niekto s tým skúsenosť ? Ako mám ho naučiť aby mal otvorené ručky ?Dakujem

maminkasisa
15. mar 2016

dobry, ja k tejto teme tolko, ze mi ked sme chodili do poradne, ale to uz boli trosku vačší, tak ked ich dala doktorka na kolienka, aby dali rucicky na podušku, tak vzdy sledovala, ci rucicky maju v pasticke, alebo ich roztvoria.... takze ja by som Vam poradila, aby ste to pri najblizsej poradni poznamenali. Mozno to nic take neznamena, ani Vas nechcem znepokojit, ale aby ste aj Vy bola kludna....

charity
15. mar 2016

@nadaa1 K lekarovi. Moze ist napriklad o obrnu.

mamickajanka
15. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@nadaa1 skus mu postupne davat nieco do rucicky, nech ich otvara 🙂

pribinak
15. mar 2016

Pýtaj sa k neurologicke, aby skontrolovala svalový tonus

nikolkamar
15. mar 2016

Ahoj nam rehabilitačna kazala masirovať dlane otvarať ručičku ukazovať hračky aby otvarala dlane lebo tiež ak bola na brušku mala ručky v päsť že je to u babatiek časte tak sme masirovali mala to milovala 😀

reni1512
15. mar 2016

@nadaa1 hlavne nestresovat... otvarat paste, masirovat, mozes si dat olejcek a pravidelne mu masirovat dlanicky a vsetky prsty, no a davala by som do ruk makke lopticky, alebo nieco co by ho prinutilo drzat tu rucku otvorenu...pripadne po 3m by to uz mala zbystrit aj tvoja lekarka, cize ta mozno niekam poslu, to nie je nikdy na skodu, ale netreba sa obavat, lebo vystrasit ta vedia raz dva niekedy ti nasi lekari...

sakura77
15. mar 2016

Neboj. Uvidíš keď bude chytať veci, či chytí a udrží. Ja to mam doteraz,ak som v kľude ,zavreté päste a palec vnútri schovaný. . A som úplne ok. 😊😉

trisp
15. mar 2016

Presne ako baby radia, spomeň to doktorke, a ona zhodnotí, či je to vnorme alebo ťa pošle k neurológovi. Preventívne masíruj ručičky, otváraj mu ich a masíruj s olejčekom.

j.a.n.e.7
15. mar 2016

Neviem čo to znamená, ale mne v všetky deti v 3 mesiacoch začali chytať hračky, takže v tomto veku by to už bábätko malo skúšať, určite sa popýtaj aj pediatričky a skús aj doma stimulovať hračkami.

agnes9
15. mar 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

urcite treba detskej lekarke o tom povedat 🙂

kacena4
15. mar 2016

ahojko nestresuj sa 3,5 m babo je este ok ak ma ruky v past treba s nimi cvicit, masirovat otvarat hladkat po tvaricke s nimi... nastuduj si v ujovi googlovi "psychomotiricky vyvin" podla jednotlivych mesiacov a budes v obraze hlavne nezabudaj ze mesiac hore dole je normalny, takze ak sa vychylis z normi o 1-2 mesiace nepanikar je to este ok a na najblizsej poradni to treba spomenut doky popr. vas posle na preventivnu kontrolu k neurologovi a ak bude treba tak na rehabku. ale taketo babatko je este moc malicke aby bolo podla tabulky. mne niektore deti az v 6 mesiacov zacali riadne otvarat rucky a chytat hracky. len traba davat podnety na dosah, vela na brusko aby zacal rucky pouzivat a ovarat pasticky sam
drzim palceky

snehulienka155
15. mar 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

snad to nebude nic vazne 🙂 drzte sa

paulucha
15. mar 2016

hlavne sa zbytocne nestras! 🙂

zuzik307
15. mar 2016

@nadaa1 v tretom mesiaci sa zacina rucka otvarat, neskor sa pripaja aj opozicia palca...ak by to pretrvavalo, treba to spomenut pediatricke /mala by si to sama vsimnut/, moze ist o poruchu tonusu /akralny hypertonus/

niagara11
15. mar 2016

nos ho vela v satke na tele, uvolni sa postupne. ja som mala podobne babo, nosenie pomohlo.

kacarina
21. mar 2016

Ahoj, moja dcerka mala toto v 4. mesiaci este, u neurologicky sledovana bola, lebo bola predcasniatko, bola v poriadku, poslala nas ale na rehabku, tam si ju fyzioterapeutka skontrolovala este raz na svalovy tonus a ine reflexy a znaky a cvicili sme take jednoduche cviky na uvolnenie, napr. na velkej lopte apod. (Nie Vojtovku). Super to pomohlo, mala sa za par tyzdnov uvolnila, konecne aj lepsie spala a nebola uz taka napäta. Takze pre tvoj pokoj to skonzultuj s lekarom a uvidis 🙂