3,5-ročné dieťa sa v noci pocikáva

mama4444
18. mar 2024

dobrý deň, prosím vás čo robiť v prípade keď sa mi 3 a pol ročné dieťa už rok od plienkové , opäť začalo v noci pocikávat??či ho treba budiť v tom čase čo sa po ciká či je to vhodné lebo som niekde čítala aj dieťa sa nemá budiť počas spánku na vycikanie sa aby sa naučilo ten put , na nutkanie zobudiť sa. prosím len rady tých ktorí to zažili. Ďakujem krásne

PS mám ísť opäť do plienok ?
ps 2 : dieťa nie ani prechladnutý ani nemáme v rodine nejaké zmeny
A ani to nie každý deň ale tak každý druhý áno A aby sa ne pocikal nesmie 3 h predtým ako ide spať piť čo je podľa mňa dosť drastické keď si pýta vodu

denkatn
18. mar 2024

moze to byt aj z vnutornej uzkosti, preskumaj tento aspekt, dieta sa niekedy podvedome vracia spät vo vyvine kedy sa citilo v bezpeci. nespi samo v izbe? ak ano, je s tym v pohode? ma tam zasvietene, neboji sa? najde v noci lahko cestu na zachod? moja dcera ma nocnik pod postelou a chodi uz do skoly, lebo v noci treba ist po schodoch na wc a treba zaznut a to je aj pre dospeleho tazke, ma podkrovnu izbu... takze za mna preskumaj podmienky ci vie zvladnut cestu na wc v noci a ci nema nejaku uzkost z niecoho. inac 3 hodiny nepit je vela

katkaseiner
18. mar 2024

moj mal do 4 rokov v noci plienku a musela som sa nastavit ze cez den som sledovala prijem tekutin (aby ho bolo viac) a na vecer uz menej davala. Tiez som bola zufala ale vstavala som v noci k nemu 2x aby som ho dala čurat. Raz keď sme este pozerali tv, raz uz v noci som mala budík. Najskor som ho zdvihla, preniesla, gate dole a posadila, potom bol uz tazsi tak v polospanku išiel...trvalo to dlho ale naucil sa. Cez den bol odplienkovany od 2,5 roka, ta noc bol masaker. Niekde som citala ze az do 5 rokov sa nejedna o problem, po 5 rokoch uz treba riesit. Drzim palce, chce to vela vytrvalosti

mia_von_prag
18. mar 2024

Do 5 rokov je to normálne, až potom sa vyšetruje.
Dieťa nemôže za to, že sa nezobudí. Je to na tebe, či chceš prezliekať postelne pradlo alebo dáš plienku.
Tu je o tom super článok od pediatričky

https://www.mudrmilkovicova.cz/l/to-chce-klid-p...

slavomira236
18. mar 2024

@mama4444 ja som mokho brala s postele esye ako prefskolaka. Ked som isla spat ja okolo polnoci vzala som ho vycikal sa. Neutrpel tym. Ma syrasne tihy spanok nezobudil by sa . Radsej decko vezmem cikat ako by som mala 4krat vntyzdni prezliekat periny a dieta spat v mokrom.

evkamotka
18. mar 2024

My sme syna davali cikat. Takze napr o 20 siel spat a ked sme o 22 isli my, este sme ho polospiaceho dali vycikat a potom sa tie nehody eliminovali. Po case to uz nebolo treba

dadka1997
18. mar 2024

@mama4444 urcite nie ist znovu do plienok, 3,5 rocne dieta je na to uz velke... nech pije tekutiny cez deň, pred spaním nie.. a keď sa to deje opäť, treba riešiť príčinu.... a ano, niekedy fajn je aj dieťa zobudiť, aby sa vycikalo, urcite je nepríjemné, aby spalo na mokrom a zobudilo sa zdesene s placom, prečo spi na mokrom

majlo1234
18. mar 2024

Ja davam v noci cikat raz, v spanku sa vycika a spi dalej

viky7
18. mar 2024

riesili sme to, lekarka povedala, ze musi dieta musi dozriet... dokonca vraj hranicna hodnota je 7 rokov ( ak si dobre pamatam, objednala nas presne na den dovrsenia toho veku... ze potom uz liekmi bude treba .. asi pol roka pred tym nocne pocikavanie zo dna na den prestalo ... a teda my sme skusali hadam vsetko, nedat pit, nedat plienku, budit 2 krat v noci, enureticky alarm ... nic nepomohlo ( pouzivali sme plienkove nohavicky )

nika23t
18. mar 2024

@mama4444 moja najstaršia mala dlllho tento problém, zdravotne bola v poriadku, ale mala tak tvrdý spánok, že sa jednoducho nezobudila. Dokonca sa nezobudila, ani keď sa po cikala, v pohode spala mokrá. Musela som sledovať, aby po 18tej už nepila, max pár hltov čistej vody, ak bola smädna, poprípade som ju spiacu posadila na vecko v noci, ani vtedy sa nezobudila uplne. Časom z toho vyrástla.

tiika
18. mar 2024

Moja 2,5 ročná, odplienkovana pár mesiacov s tym mala problém, každú 3-4tu noc sa pocikala. V noci ísť na záchod nechcela, veľmi plakala a kričala, nedalo sa ju tam dať nasilu, vrátili sme sa k plienkami na cca 2-3 týždne, za cely ten čas mala možno 1-2 nehody na začiatku. Odvtedy je všetko Ok.
Inak prezliekanie takmer celej postele, i keď podlozka bola pod plachtou, bolo dosť vyčerpávajúce, niekedy uprostred noci riešiť takmer všetko od pyžama po prikryvku, dala by som nabudúce plienku určite skôr