3-mesačné dieťatko odmieta papať mliečko z fľaše, je to iba obdobie ?

mkt26
9. feb 2020

Ahojte mamicky, mate alebo ste mali niektora problem, ze dietatko sa jeduje pri papani? Moja 3 mesacna dcerka posledny tyzden vymysla. Sme na umelom mliecku. Malickej mliecko pasuje, dobre prospieva, ale v poslednom case sa hneva pri papani zacne papat a v polovici spusti hystericky plac, potom sa ukludni cucne trosku a zase. Niekedy je ho aj tak ze vsetko v pohode prebalime sa dam jej flasku do papulky a zacne plakat. Niekedy sa takto krmime aj hodinu. Ale ona od zaciatku papala strasne pomaly, to ked mi spapa mlieko pod 20 minut tak sa tesim ako sme to rychlo zvladli. Brusko ju neboli, zubky neviem nezda sa mi. A tiez stale papa 120ml a z tohi nejakych 10-20 necha a podla tabulky na mlieku by mala papat od 3 mesiaca 150ml a od 4 mesiaca co je o dva tyzdne 180ml ale ona mi nespapa ani tych 120. Mamicky poradte prosim, myslite ze to je iba obdobie? Dakujem.

mogaa
9. feb 2020

@mkt26 pokiaľ prospieva a priberá tak nerieš....nie každé dieťa ale ani dospelý má rovnaké potreby.....aj dospelý má obdobie že mu nechutí a zje menej , u dieťaťa je to to isté...rovnako nezje rovnaké množstvo dieťa čo má 3kg a dieťa čo má 5kg - len preto lebo je to tak v nejakých tabulkách...na malinkú niečo môže liezť , telo bojuje s nejakým vírusom alebo je jednoducho len mrzutá lebo by spinkala....pokiaľ prospieva a priberá tak naozaj nerieš....ešte mesiac vydrž a môžeš začať s príkrmami, potom to bude lepšie, deti aj viac prespia bez budenia.....

felitsa
9. feb 2020

@mkt26 nemôže byť že prietok na cumliku je jej už malý? Mne toto robili obe vtedy. Kúpila som cumlik s väčším prietokom a bolo všetko vporiadku.

turga
9. feb 2020

Ahoj tiez sa priklanam k tomu ze treba vymenit cumlik na flasi, starsi to tiez robil vymenili sme cumel z jedno dierkoveho na dvoj dierkovy neskor na troj a bolo po probleme, skus.

monikatopolcany
9. feb 2020

@mkt26 na tabuľky nepozeraj, hlavne ak dávaš častejšie logicky spapá menej.. napadlo ma či si jej už vymenila cumlík na jej vek..ak má málo dierok pomaly tečie a ju to rozčuľuje

nikpa
9. feb 2020

@mkt26 vyskúšaj ju dat počas kŕmenia viackrát odgrgnut. Môj malý toto robil tiež a nakoniec sme zistili, že mu bolo treba odgrgnut aj 2,3 krát kým stiahol fľašu

zontik
9. feb 2020

@mkt26 skúste ešte, či má dobrý jazýček, či nebude treba "podrezať". Mne tak chlapec papal, potom mu tu blanku narezali, a bol pokoj😄

mkt26
autor
9. feb 2020

@mogaa dakujem pekne za reakciu, veru prikrmov sa uz neviem dockat 😊

mkt26
autor
9. feb 2020

@felitsa @turga
@monikatopolcany dakujem za reakcie, cumlik ma vymeneny, pouzivame flasky avent a ma uz 3+ cumlik, kde su tri dierky, skusali sme aj ine druhy - nuk, suawinex, ale naj je zapasovala avent.

mkt26
autor
9. feb 2020

@nikpa to tiez skusam, dakujem. Ale mala sa zacne jedovat hned ako jej dam napit, toto iste mi robila asi pred mesiacom potom to preslo a teraz zase, neviem co jej vadi aj pusinku som jej pozerala ale nema ju tam co boliet. Akurat sa mi zda ze zubky zacinaju.

mkt26
autor
9. feb 2020

@zontik dakujem, zajtra ideme k doktorke na ockovanie, skusim sa jej spytat ci to ma v poriadku.

felitsa
9. feb 2020

@mkt26 môže to.byť aj zo zubkov kľudne...že je nervoznejsia

monikatopolcany
9. feb 2020

@mkt26 ešte tá uzdička alebo dať odgrgnúť..čo sa týka um poradiť neviem ak hovoríš že jej sadlo.. ako píšeš treba spomenúť u pediatričky tá ti lepšie poradí 😉

zontik
12. feb 2020

@mkt26 ahoj, ako ste dopadli? Dozvedela si sa niečo nové? Alebo sa samo polepšilo?😁

mkt26
autor
13. feb 2020

@zontik ahoj, no tak doktorka mi zahlasila ze mam proste take dieta a skor riesila ze malej davam “internetove” mlieko Kendamil 🤦‍♀️ Dva dni mi papa pekne, dnes sa trochu jedovala, ale skusila som flasku ktoru som kupila ako prvu suawinex ktoru od zaciatku odmietala a na moje pocudovanie z nej papa, som zvedava kolko jej to vydrzi 😂 ako fakt sa bojim ako bude reagovat na prikrmy.