3 mesačnému bábu zostala po výsype drsná pokožka

bridgetjonesova
15. feb 2013

Ahojte mali sme tyzden na celom tele vysyp. Vyzeral ako potnicky ale na dotyk bol akoby male vystupky na kozi, ktore boli suvisle na celej kozi pod tymi cervenymi flakmi. Flaky po tyzdni zmizli, no taka akoby hadia koza nam zostala...je to taka struktura drsnejsia na dotyk. Ma to na celom tele...nohy, chrbat, aj licka. Lekarka povedala ze je to alergia...zjedla som totiz mango a davala som mu tyzden Fenistil kvapky...cervene flaky zmizli ale koza zostala na dotyk drsna...Ak mate skusenosti poprosim o radu co na to davat alebo co by to mohlo byt...velmi dakujem.

xlucia
15. feb 2013

@bridgetjonesova nepodavat NIC NIC NIC. nechaj to tak, koza sa regeneruje mesiac, a take malicke babo ju ma citlivu
pokial to nesvrbi, nemokva, nezapaluje sa, tak to nechaj tak, postupne ako sa kozicka zregenruje to zmizne

renata5
15. feb 2013

ja som malemu kupovala excipial a pomohol kupis v lekarni alebo bioderma je super

lulu090
15. feb 2013

vsetky popisovane priznaky sedia aj na mojho 3 mes. syna, nam vsakkozna povedala, ze ide o atopicky ekzem, pouzivame excipial, lipobasu, atoderm pozinc od biodermy, tvaricka sa mu uz zacala cistit aj ju uz ma hladku, no zvysok telicka je na tom este zle... ☹

ita111
16. feb 2013

skús natur medicínu, ak chceš dám ti kontakt na pani ktorá má fantastické skúseností....ekzem,mokvavý ekzem,pľuzgieriky,suchá drsná pokožka,až dokonca psorka...vie poradiť,odporučiť,k spokojnosti.. 🙂 🙂 🙂

emma19
18. feb 2013

nám pomohol excipial... naša malá sa vyhádzala ako puberťáčka, asi išlo o novorodenecké akné a potieraním excipialom najprv zmizli vyrážky a potom aj drsná koža, ktorá jej ostala... je vhodný aj na ekzémy. je ľahko roztierateľný takže stačí máličko a výborne hydratuje - rýchlo sa vstrebe.