4,5-ročné dievčatko si stále vyťahuje nohavičky

miska1492
30. jan 2024

Ahojte, idem sa poradiť. Moja dcérka má 4,5 roka a už dlhšiu dobu si všímam že si že si začala vyťahovať gaťky. Dáva si ich do zadku. Teraz to začala robiť častejšie. Normálne som hotová, nenormálne má to vytáča. Stále jej rozprávam že sa to nerobí. Že to nie je pekne.

Sadne si do autá a mrvi sa tam napravuje gate, vyťahuje si ich.

Nestretli ste sa tým niektorá. Čo robiť. Aby to nerobila.

januska12323
30. jan 2024

Nesvrbi ju zadok?

lienka.7
30. jan 2024

@miska1492 nema mrle?

miska1492
autor
30. jan 2024

@lienka.7 nie, nemá.

miska1492
autor
30. jan 2024

@januska12323 ona si ich dáva aj do zadku a aj do cikule. Robí to denno denne vždy. Keď ide na wcko keď sa oblieka, keď si sadne.

sono2
30. jan 2024

@miska1492 a čo ti na to povedala?

miska1492
autor
30. jan 2024

@sono2 tak nič, povie dobre mamka. Už nebudem. A stále to robi. Pýtam sa jej či ju niečo neboli, nesvrbi. Pozerala som sa. Kúpila som jej väčšie gatky.

miska1492
autor
30. jan 2024

@sono2 ona si ich da da do dupky, keď sa oblečie chodí tak. Ide na wcko zas si ich tak da. Keď si sadne zas si to napraví.

werony_n
30. jan 2024

@miska1492 skus jej kúpiť tie co sú ako "boxerky", tie si tam nemá ako dat, ja napríklad mojej dcérke dávam najme tie, presne kvôli tomu,aby sa jej to nezarezavalo

zuzanka.zuzu
30. jan 2024

a prečo to vadí?

miska1492
autor
30. jan 2024

@werony_n kúpila som je take krataskove. Ale teraz som pozerala na internete že sú take ako píšeš boxerkove/ krataskove. Vyskúšam ešte tie.

enoula
30. jan 2024

Neopakuje po tebe alebo niekom? Strih nohaviciek...

miska1492
autor
30. jan 2024

@zuzanka.zuzu nerozumiem, ako že my vadí že to robí ? Áno vadí mi to. Lebo pre mna je to neprirodzene čo robí.

miska1492
autor
30. jan 2024

@enoula ja jej ukazujem pozri Eliska ako mamka nosí gatky. Mamka toto nerobí. Ja nosím normálne nohavicky, pričom som trocha pribrala.

miska1492
autor
30. jan 2024

@werony_n Myslíš takéto ?

werony_n
30. jan 2024

@miska1492 ja kupujem v HM a som veľmi spokojná

dorothee
30. jan 2024

No je tu taka moznost,ze to moze byt detska masturbacia,ze jej to “robi dobre” 🤷🏻‍♀️ Skusila by som byt tebou tie boxerky,mozno to pomoze

miska1492
autor
30. jan 2024

@werony_n ok, skúsim pozrieť

miska1492
autor
30. jan 2024

@dorothee aj mna to napadlo. Ale ja si ju všímam. Ona si ich takto dá. A normálne funguje. Nič nerobí, nič sa s ňou nerobí.

sono2
30. jan 2024

@miska1492 a keby si ju nechala?
A keď jej povieš? Ja proste poviem deťom, keď toto tamto vymysli si, čo ja viem, keď sa ti zapali pôjdeš do nemocnice sama, zavolám sanitku ťa naložia ja ale nemôžem ist s tebou.
U nás takéto okamžite zaberá a je po diskusii a rázne, zvýšiť hlas.

chrobak7
30. jan 2024

@miska1492 Pre teba je to neprirodzené, pre ňu to môže byť prirodzené. Niekto nosí nohavice na pol zadku, niekto ich má vytiahnuté až nad pupkom. Možno je to pre ňu lepší pocit. Nesnaž sa prerábať deti na svoj obraz. Nechaj jej trochu individuality.

Ak jej to nevadí, že ich má zarezané v zadku, tak ju nechaj tak, čo je na tom zlé, okrem toho, že tebe to nepríde prirodzené? Keď budete samé, tak sa s ňou skús porozprávať, prečo to tak nosí. Či je to pre ňu tak lepšie, či ...?

sono2
30. jan 2024

@chrobak7 mne tiež také prišlo, veď nech ju necha.

mondolina
30. jan 2024

nechaj ju tak preboha🙈 veď nič zlé nerobí.

gleep1
30. jan 2024

Nerieš ju, rieš seba a prečo ti to vadí. Lebo mne by to nevadilo, tak isto ako veľa ženám tu, takže možno je chyba v tebe a nie v tvojej dcére a jej nohavičkách

zuzanka.zuzu
30. jan 2024

tebe to vadí? a to je JEDINÝ dôvod? 😳 žiadny zdravotný? asi ti je moc dobre, máš normálne dieťa a to sa v nenormálnej dobe nenosí....
PS: JEJ nič nie je 😉 o tebe už zazneli otázky 🙊

milanemila
30. jan 2024

Ja nechapem, co je na to take katastrofalne 🤷🏼‍♀️ tiez sa priklanam k nazoru, kt tu odznel, ze jej je to zrejme prijemne. Deti sa zvyknu aj “suchat” o plysakov, postel atd.
Citam tu radu, ze oklam dieta, ze pojde kvoli tomu same do nemocnice a vezme ho sanitka a este razne zvysit hlas 🤦🏼‍♀️ paneboze 🙏🏼
Ak jej je to prijemne a ty ju stale dookola karhas, ze je to zle, ze sa to nerobi a ma pocit, ze sa ma za tie pocity hanbit, tak to jej tak akurat zarabas na problem s vlastnou sexualitou.

sono2
30. jan 2024

@milanemila veď nie, ale skúšam ponúknuť varianty, a slenovať reakciu. Veď debatujeme. Ak to je štýlom, robím si dobre, tak sa to tiež určite da nejako zahovoriť. S týmto ja skúsenosť nemám, ty áno? A vyložene nechať dieťa, veď si rob dobre kde chceš kedy chceš, predsa chodí do škôlky. Neviem.

cyberk
30. jan 2024

mne sa paci ako sa chlapi k tomu vyjadruju :D akoze aj mne je divne si zarezat nohavicky tak aby videlo oba pysky :D ved to je nehygienicke totalne 🙄 a co bude robit v lete ked bude mat saty a nahodou fukne vietor... keby to mala zarezane len v zadku tak ok ale vpredu no to je uz dost divne ;)

miska1492
autor
31. jan 2024

Ďakujem všetkým za názor, odpoveď. Ale tuto tému by som už ukončila. Radšej sa už nevyjadrujem a neodpovedám na Vaše názory. Ale jedno čo Vám poviem je že pre svoje dieťa chcem len to najlepšie tak ako aj Vy.
Prišla som si po radu, názor. A nie po kritiku.

Pekný deň.

chrobak7
31. jan 2024

@miska1492 Chcela si názory, tak si ich dostala. Niektoré boli samozrejme kritické. Nemôžeš čakať, že všetci budú s tvojim názorom súhlasiť. Také sú diskusné fóra.

atinkaa
31. jan 2024

@miska1492 ahoj Miska, uplne chape, ze si v soku, ak ti niekto povie, ze nohavicky, ktore si dieta v takom veku suka do zadocku a do pisulky je ok a je uplne ok od teba ako od mami, ze s tym pracujes a snazis sa tomu zamedzit.

@chrobak7 ty asi deti nemas a ani si ziadne nevidel, predpokladam, nehnevaj sa ale v tejto teme posobis velmi zvlastne.

Ale spat k teme. Deje sa to predpokladam isty cas, to vysvetlovanie, ktore mas a vlastny priklad je fajn, aj ked to nevzala hned. Tiez je super skusit to cez nakup inych veci - nohavicky boxerky, idealne nefarbene, idealne bavlnene.
Nepises, co znamena dlhsiu dobu, no mna by k tomu zaujimalo aj to, kde inde to mohla vidiet, pretoze su tanga, ktore mohla vidiet u niekoho ineho - deti su vsimave a vidia aj veci, ktore si my myslime, ze nezavnimali, otazka je ze kde. Tiez ci sa nedeje nieco nie v poriadku tam, kde nie si ty....neviem skolka, ini ludia, ktori sa o nu staraju, ked tam nie si...teda opatrne by som sa bavila o tom ako nosis nohavicky ty, ako nosia dievcatka a kto nosi tie nohavicky tak ako sa jej teraz zapacilo, u koho toto videla, kde sa to naucila.....a uvidis mozno sa cosi dozvies. Dieta s tebou cez spravanie vzdy cosi komunikuje a mozno ti komunikuje nieco uplne ine ako za tym citas ty. Skus sa na to pozriet este inak.
A najma ak sa ti da, skus sa nehnevat, ak ti to pojde, tak je sanca ze sa toho zbavite skor, teda pevne trvaj na napraveni ale urob to citlivo nie nahnevane. Zakazdym, ale nemusis to nejako prehnane komentovat.