5. choroba alebo erythema infectiosum

lucianka222
22. máj 2014

Milé maminky, nenašla som tu túto tému tak zakladám. A zároveň sa chcem opýtať, ktoré ste si tým prešli, aký malo toto ochorenie u Vás priebeh. U nás v podstate podľa opisu... Zo začiatku červené líčka, soplíky, potom soplíky prešli a malý sa vysypal vyrážkami na predlaktí a stehne na jednej strane. Dostali sme od kožnej zarábanú mastičku z lekárne a Fenistil, aby sa malý neškrabal... Asi po 10. dňoch vyrážky viac menej zmizli, boli tam ešte také stopy... Asi deň predtým ako sme išli na kontrolu tak opäť prišli soplíky a zase sa vyhádzal vyrážkami, nie síce až tak hrôzostrašne ako prvýkrát, ale na viacerých miestach. Na kožnom nám dali opäť mastičku a pokračujeme. Snáď sa toho zbavíme čoskoro, len by ma zaujímali Vaše skúsenosti, ak nejaké máte... 🙂 Ďakujem. 🙂

zuzanajamriskova
9. aug 2014

Ahoj my si tým asi prechádzame teraz aj ked si niesom istá bo som s nimi u dr. nebola....nemajú ani teploty a ani ich to nesvrbí .....najprv mal starší červené líca následne aj telo myslela som si že z jedla preto že bol nejaký čas u svokrovcov a ktovie čo mu dali 😀 asi po styroch dnoch mu flaky zmyzli tak som to neriešila no včera sa vysypal aj mladší tak som niečo kukala na nete a sedí mi to na túto chorobu píšu že príznaky môžu byť ale aj nemusia byť rovnaké a menší fakt nič nezvyčajné nejedol takže ma nič iné nenapadá teploty nemá a ani ho to nesvrbí takže k dr. ani nejdem ked sa dieta vysype je to už posledná fáza....prenášať ochorenie môže v prvých 5 dnoch od nakazenia kým sa dostavia príznaky tak to vraj trvá 5 až 21 dní takže sa ani nedopátram kde to mohol starší chytiť,,,prenáša sa to slinami kýchaním a podobne(kvapôčkami) takže u nás dobrý priebeh až na tie flaky 😉