5 dňové dojča a vyrážky

lusinda3
10. jan 2015

Prosim poradte. Plne kojim, maly ma 5 dni. Cely den place, ma riedku, zltu stolicu - zadok po nej cerveny.
spravili sa mu tele cervene bodky, fliaciky. Jem normalne, mala som pohar sampanskeho na oslavu. Mohlo to sposobit to sampanske? Cim to moze byt? Treba ist naspät do nemocnice? Dakujem

ivanakir
10. jan 2015

Mohlo to byt aj zo sampanskeho. Ked pojdes do nemocnice, pripravsa na to, ze tam aj ostanes. Zadocek pomast sudokremom. A odporucam pre teba papat dietne jedla a pit len vodu, prip caj pre dojciace mamicky, apon kym babo nepodrastie

katrin21
10. jan 2015

@lusinda3 mozu to byt obycajne potnicky.. riedka stolica je tiez u malickych deti uuuuplne normalna 🙂
natri mu ritku, aby sa vyhojila.. vyrazky ma kde?na krku, tvaricke, brusku, alebo? napis viac.

pribinak
10. jan 2015

s pupacikmi urcite nechod do nemocnice, cosi? To vydrzi do pondelku, k vasej pediatricke, mozno su to len obycajne potnicky

Riedke zlte kako je u novorodencov uplne normalne

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka1601
10. jan 2015

Aj kamoskin malý ma pupaciky po tvári a ze to sa ešte telicko cisti..pockaj do pondelka..kojene deti mavaju riedku stolicu..😊

zuzi0110
10. jan 2015

@lusinda3 skus tie vyrazky odfotit a pridat tu do diskusie.

kafedame
10. jan 2015

Ahoj,ak má tú stolicu žltú,riedku aj s bielimy hrudkami,tak to je ok.Aj moje boli plne kojené,a stolicu mali takú.Vyrážky môže mať aj napr.z kozmetiky,ktorú používaš,alebo od pracieho prášku...Riťku často umývať vlažnou čistou vodou a potom dobre nakrémuj! Nám pomohol imazol alebo calcium krém. A ked malinký často plače,často ho prikladaj na prsník,nos ho na rukách,daj ho vyprdkať,pravdepodobne má krče v brušku. Držím palce 🙂

nanku
10. jan 2015

@lusinda3 nezjedla si nahodou pomaranc, mandarinku alebo cokoladu?

adebi
10. jan 2015

daj na zadiček 2x holtov krém

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
10. jan 2015

@lusinda3 presne, najma dojcene deticky, lebo materske mlieko je lahko stravitelne

katrin21
10. jan 2015

@lusinda3 ano, kojene dieta moze kakat do kazdej plienky, hlavne cerstvo po porode, co vy ste 🙂 a naopak, neskor, nemusi kojene dieta kakať aj tyzden a rovnako je to OK. ale len ak je kojene... 🙂
Tie pupaciky mozu byt z niecoho co si zjedla, ked to nema v zahyboch, alebo skor na rukach atd...
co sa tyka ritky - co najmenej pouzivaj utierky vlhcene, reps. poutieraj, co potrebujes, ale potom babatko aj umy cistou vodou !!! to je velmi dolezite, hlavne ak kaka tak casto... 🙂 voda je nenahraditelna... utieranie vreckovkami nestaci.

cecilka123456
10. jan 2015

Moja mala teraz uz 10 mesacna zatial stale dojcena ma riedku zltu stolicu do teraz. A do kazdej plienky kakala tiez dost dlho takze sa neboj 🙂