5-ročný syn zle spal, je zahlienený a má plný nos

6. jún 2023

syn (5) posledne tri dni v noci zle spal, spal malo, aj ked v skolke to “dohnal”, ibaze neviem, ci z unavy, alebo z pocasia, alebo je cosi vo vzduchu - je zahlieneny, nekasle, nekycha, len plny nos, ktory nejde vyfukat a teraz v noci (aj vcera) chrape zo spanku, zle sa mu dycha
Dala som mu pred spanim sinupret na uvolnenie hlienov, aj hedelix na priedusky,.. co pomoze? (caj mi cez den nechce pit len vodu), neda sa to pocuvat, ake ma plne dutiny, aj ked on spi, nie je prebudeny.
(kedy skonci tato pliaga aj s pocasim? chcem uz len plus 30, teplo, nie furt bundy striedat, raz teplo, potom zima, potom leje….🙄🙄😞😞😞)

tani777
7. jún 2023

Pred spanim nedavaj nic na riedenie hlienov,lebo sa mu to nariedi a nebudete spat vobec,to sa dava max do 17tej,ja davam len do 16tej..cez den ten sinupret/solmucol/mucosolvan-co mas overene,ze pomaha..na noc by som dala kvapky do nosa,nech odpuchne sliznica..skusali ste vyplachy/konvickovanie? Ja s tym osobnu skusenost nemam,ale vraj to dost pomaha..teraz su inak aj alergie,kopu pelov..

simca06022011
7. jún 2023

Večer aerius a pod. Vyčistiť a nakvapkat nos.
Cez deň na riedenie hlienov, nič na priedušky mu netreba ak má plný nos. Iba tie mukolitika Cez deň, vitamíny.
Aj solmucol/acc sa zvykne dat z nejakého dôvodu večer jednorazova dávka (1×denne) ale ja dávam ráno, naobed, večer do cca 17tej 🙂

luccija
7. jún 2023

Niečo na alergiu na odpuchnutie sliznice, kvapky dcére vždy dala Trifed, keď bola nahuhnanana bez soplu

zorkahorka
7. jún 2023

U nas pomaha fenistil a otvarat semtam okno

beata_k
7. jún 2023

Fenistil a pod hlavu vankus, nech spi vyssie. Urcite nie sinupret a hedelix na noc.

autor
7. jún 2023

@beata_k aha ok, dakujem. Fenistil mam.

autor
7. jún 2023

@tani777 ano, konvicku mam, trochu bojujeme, nepaci sa mu to moc. ale konvicka je naozaj super vec, vyskusala som si to sama najskor.
tak som to s tym riedenim hlienov pokaslala vcera, ako tak citam, ale nakoniec az tak zle nespal.
cez den akotak fajn, teraz zase chrape.. dostal fenistil kvapky, uvidime.

tani777
7. jún 2023

Jeden raz sa zas nic nestalo,chvilu to trva kym zaucinkuju 🙂 moje baby napr.aj ked im nedam na noc,tak im to zateka a drazdi kaslat,takze fenistil/trifed musi byt na vecer..

autor
7. jún 2023

@tani777 dakujem, budem si to hadam pamatat - mukolytika, proti kaslu, a na riedenie hlienov - na noc nie.
a trifed je tiez na predpis ako fenistil?

tani777
7. jún 2023

Obe su na predpis,ano...skus zjtra cink pediatrovi,vacsinou nemaju problem predpisat 🙂

autor
7. jún 2023

@tani777 dakujem, uz aj pozeram na nete, v nasom pripade pojde asi o ten zlty (nie zeleny)
zajtra cinknem pediatricke

tani777
7. jún 2023

Jj ten aj my mame 🙂

autor
14. jún 2023

ahojte, opat ja, nakoniec to preslo aj bez trifedu (pediatricka je pn), synovi sa nos uvolnil, pekne dycha, noci uz uplne ok, spal az do rana, mal aj trosku zahlienene ocka, dala som kvapky,.. a je ok.
len som si teraz uvedomila, ze on bol asi jeden den trosku vysypany okolo krku, nikde inde a len asi den, ked som ho vecer osprchovala, aj to zmizlo.
mohli to byt potnicky, ale kamoska ma vystresovala ze sarlach 🙈
ako sa sarlach/sarlach. angina prejavuje? som normalne nahnevana na seba